Съмнение за Венерическа болест ????

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

vladofena
Posts: 10
Joined: Mon Oct 26, 2009 9:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Съмнение за Венерическа болест ????

Postby vladofena » Mon Oct 26, 2009 10:37 pm

Здравейте .....
Преди вече станаха точно два месеца ...имах полов контакт с момиче ...
След има няма два три дена ми се появиха червени ,малко на брой ситни пъпчици и пениса имаше ,неприатна миризма като на риба ..... След това забелязах че езика ми е странен (като космат) и тъмен от средата на зад към хранопровода ....
След няколко дена се бях запътил при кожен(венеролог) ..Отидох при него и пъчиците просто ги нямаше ,но имаше леко зачервяване ....Обясних му какви са ми съмненията ,че може да е нещо венерическо и т.н. ...Въпросният "СПЕЦИАЛИСТ" (от военна болница) ..Ми каза "нищо ти няма момче спи спокойно, а за езика ми каза че било някава си много рядка болест "КОСМАТ ЕЗИК " ,като пъпилите на езика били пораснали и от това ,че пуша станали кафеви ....боже господи ...си казах аз.... Предписа ми Дактакорт ....Мазах се квото се мазах отидох пак при него с оплаквания че заречвяването вместо да спира се овеличава и почва да щипе ......Той ми каза "момче въобразяваш си " ?!?!
Така ....Реших на своя глава да си пусна един васерман на две места ....
В кварталната поликлиника и в цибалаб .....
За мое щастие дадоха отрицателни резултати за Сифилис ....
След това разбира се смених лекаря ...
Отивам при втория .....Обяснявам всичко мотамо както и вас ....Като епизод от касандра ::) ...

Моля да ме извините за правописа ...

Та отивам при втория доктор ....И той казва ,момче Кандида Албиканис ...
бях радостен ,че поне е ясна диагнозата ....Предписа ми един кум щуротии за един куп пари :) .....Първо пих Мико макс 3 капсули мисля че бяха по 150 ама Мг ли бяха не помня ,според моя приателка следваща хирургия ....стабилна доза мие дал.....Заедно с крем(Suavigel френски) и пудра ...изпих ги след което видима промяна според мен нямаше ,но поне не пареше и не щипеше ...Като за приключване на лечението ми предписа Дифлукан .....150мг
Такам почнахме хомеопатията ....5 Зрънца сутрин и вечер Монилия Албиканис ...Както и витамин C ....
Такам и почти стигнахме до втория месец на мъчение ....Доктора каза че нямало наличие на гъбички и сичко било ок ,но въпросното зачервяване още си го имаше ....Предписа ми Екстракт от Смрадлика и Дъбова кора за промивки.....Уви минаха няколко дена и зачервяванвето пак се увеличи ,придружено от парене и щипане ...така това зачервяване слезе на доло към десния тестис и ме боли (тъпа болка) .....А да и да спомена има и обриви от 2 дена по краката ,сърбящи ....Днес за последно отидох при доктора ....Според него видиш ли пак нищо ми нямало ?!?! Обривите Можели да бъдат от 100 неща ....Но гъбички нямало ?!?! А за болките в тестиса да съм ходил бил на уролог ?!?! А за въпросното зачервяване "ще отмине " Както и да е....
Да не забравя да спомена езика :) ....Тои е бял и се виждат червенички точици по него ....според доктора пъпили отново ....ял съм твърда храна ....Ама видиш ли те така си седят вече 2 седмици ....Както и да е :) ...

Първо вече съм 100% сигурен че венерическото заболяване е на лице ...
Второ все си мисля че съм подранил с изследваняита за Сифилис ....Тъй КАто разбрах че инкубационния период на повечето заболявания е има няма 47 дена .....
Трето още се чудя как може да ме лекува уж специалист без никакво изследване ....Въоражен само с една лупа ?!?! Не би ли трябвало преди началото на лечението да се направи излседване ...да се види от каде почваме и на края на лечението , до каде сме стигнали ....Визирам Кандидата ,Ако изобщо съм имал такава ?!?!

Така вече съм изключително отчаян ....От мотане 2 месеца пиене на разни лекарства,билки ,кремчета и Т.н. Станах половин венеролог покрай всичко това :///

Надявам се някой да даде някакви идеи ,предложения ....
ДА си правя ли изследвания ...Какви ,каде антибиограми ,микробиограми ...Тестове .....Общо взето ,който с каквото може да помогне да казва ....Ще съм ви много благодарен ....Може малко по-объркан да е разказа ми ,но вече и мислите не мога да си събера ....

Години 24 тегло 60кг Ръст 1,74 ............

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Nov 08, 2009 6:42 am

Здравейте,

досега в крайна сметка не е правена никаква диагностика, освен гледане на обрива, доколкото разбирам.

Преди да може да се каже каквото и да било трябва да си направите посявки с антибиограми от гърло, нос, език, урина, кръв и от засегнатите генитални участъци.

Като излязат резултатите пишете.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vladofena
Posts: 10
Joined: Mon Oct 26, 2009 9:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vladofena » Mon Nov 09, 2009 7:36 pm

Радвам се ,че се отзовахте ...Та микробиограмата показа наличие на "Proteus spp".....По Данните от антибиограмата са дадени разни антибиотици на които .....тази "бактерия" ...... реагира ...Предписаха ми Ципрофлоксацин 500мг ....10 хапчета за 5 дена на 12 часа по едно и Антибактериален крем по скоро антигъбичен крем фусикорт ...
Днес изпих последното хапче ...Но пожението е плачевно ,според мен ..Зачервяването си стои ,както на кожичката така и на главичката (от средата назад) ....така също и на единият тестис ....Непрекъснат дискомфорт ...И т.н. .....

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Nov 22, 2009 8:10 am

С оглед на Вашата предистория не считам, че предписаната доза ципрофлоксацин и продължителността на лечението са били достатъчни. Сега, уви, не можете да ползвате вече този иначе ефикасен антибиотик, защото има опасност от развиване на устойчивости и от последваща гъбична инфекция.

Ако са преценили, че ципро е правилният антибиотик, то е било добре и с оглед на цялата дълга и мъчителна предистория да го дозират високо, защото е повече от явно, че си имате работа с много устойчив причинител.

Примерна по-оптимална дозировка е била, например 500 мг на всеки 12 часа в продължение на 14 дни (при урогенитална инфекция). Приемът може да продължи и до 28 дни. Ето защо казах, че дозировката на ципрофлоксацин за тази клинична картина не е била най-сполучливата.

Не разбрах коя посявка е показала тази бактерия (вероятно тази на урината)?

Освен това виждам и проблем в първоначалното лечение с ципрофлоксацин директно.

Официалните препoръки са за лечение по следната приоритетна схема на избор на група на подходящ антибиотик:

Amoxicillin/Clavulanacid
Fluorchinolone
2. oder 3. поколение Cephalosporine
Aztreonam
Carbapenem
Ureidopenicillin
Co-Trimoxazol
Aminoglykosid

Такива препоръки не се дават случайно и не знам коя е била причината за избраната алтернатива, но каквато и да е била, явно не е довела до успех.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vladofena
Posts: 10
Joined: Mon Oct 26, 2009 9:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vladofena » Wed Nov 25, 2009 7:40 pm


vladofena
Posts: 10
Joined: Mon Oct 26, 2009 9:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vladofena » Sat Nov 28, 2009 8:40 pm

Такам Микробиологичното изследване показа ....
Enterococci 10 на 5-та .....
Чувствителност към
Гентамицин
Амикацин
Vancomycin
Nelrdix
Лекарката предписа Гентамицин на инжекции мускулно за 7 дена заедно с Б комплекс ........
След като приключа с антибиотика ...Ще направя микробиология ...
Някакви съвети ....Дали 7 дена не са много ,разбрах че антибиотика е много силен...Или пък да са малко и бактерията да си изгради имунитет ....

Да добавя...Съмнявам се че вече имам и уретрит ....Общо взето положението е Оле мале ....Благодарение на големите български специалисти ....

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Dec 27, 2009 7:47 am

Да, правилен е бил гентамицинът. Какво стана в крайна сметка и в каква доза Ви го предписаха?

Няма нужда да казвам, че ванкомицинът е избор номер едно...
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vladofena
Posts: 10
Joined: Mon Oct 26, 2009 9:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vladofena » Tue Dec 29, 2009 1:07 am

Радвам се че отговорихте ....Ами какво ли нищо абсолиутно нищо ...7 дена мисля че бяха две ампули по 80млг ...От целия този антибиотик от скалата от 1 до 10 ми помогна -10 ....Продалжавам след това правих треторни изследвания ...Те бацилите си седят 10на 5...Този път нерезистентни към други Аб няма смисал и тях да описвам предписаха ми разбира се пак антибиотик ....този път UNASYN .....на таблетки 7 дена ...бла бла .....Сичко отново никаква промяна .......Правих изледвания на еякулат .....стерилна урина .....поне 4 пати вече .... в разли4ни лаборатории в две ...като в едната докторът е специалист микробиолог към националния институт по заразни и паразитни болести за българия ...Само да отбележа Тези въпросни ентерококи единствено се изолират от кожата ...тоест външно ...В едно изследване до сега ги нямаше вътрешно .......Така последната стерилна урина показа цитирам ...7-8 левкоцита ,4-5 мисля че пише еритроцита и следните без стойности , слуз ,урати ,калциеви оксалати ...Виждам че и на белтъка пише ако не се лъжа "лолан" просто е ограден и пише нещо ....Правих тест за хламидия кръвен и с урина ...Отризателен ...кръвният показва някакви стойности ...но ме убедиха че няма място за притеснение ....

В крайна сметка положението е такова ...Уретрит ,зачервяване на входа на канала даже бих казал че това което виждам ,вече се и видоизменя кожата ...Зачервяване на самата главичка ...Самото зачервяване е само по себеси странно изглеждащо ....Зачервено гърло ,езика също ми е странен мога да о снимам стига да проявите желание ...Също така и очите като възпалени .....Друго което забелязвам ...От както започнаха сички тези проблеми в червата ми става втора световна ....И с и без антибиотици ,червата не спират да "къркорят " сякъж не съм ял цял ден ....

В общи линии докторите вече се чудят кво да правят ........

А аз съм се отчаял до н-та степем ....И всичко след една вечер с момиче ...Направо се върнах в 1-ви клас

Такам българикус .....Очаквам идеи предложения всичко каквото мислиш по въпроса ...По възможност ,преди да съм ритнал камбаната :))))

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Dec 29, 2009 1:22 am

Има системна грешка някъде, но от къде да знам къде...

Описваните от Вас симптоми са нормални след толкова много лечения - антибиотиците пречат на бактериите да произвеждат собствените си градивни елементи (белтъци) и бактериите (би трябвало да) умират.

Но освен бактерии в това време белтъци не произвеждат и част от клетките на собствената ни имунна система и ставаме податливи на други инфекции, на които не бихме били податливи, ако не бихме пили антибиотик, но ако не бихме пили антибиотик, първата инфекция би ни довършила... Сложна работа е и често няма по-добро решение от лошото решение.

Засега трябва да се опитате да засилите неспецифично имунната си система с имуностимулатори, които да приемате системно - може и до 6 месеца да се наложи да ги пиете. Попитайте кои биха Ви препоръчали и споделете пак, няма смисъл аз да Ви пиша някакви, които да не можете да намерите.

Второто, което трябва да направите е да дадете шанс на стомаха и на червата си да се възстановят, като започнете системно и всекидневно по два пъти да приемате пробиотични таблетки, а не храни.

А за останалото можете само да чакате, но първо трябва "баналните" инфекции да изчезнат, няма смисъл само антибиотици да пиете.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vladofena
Posts: 10
Joined: Mon Oct 26, 2009 9:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vladofena » Tue Dec 29, 2009 9:32 pm

Дам и аз съм на същото мнение че някой някаде греши определено ....Като имуностимулатори пия ......Цитросепт ...Саностол сироп ....Мигела Сетива с витамин Е ....Уростим ако спада към тях ....А да купих си и някаква Коластра ...От гърция ....за която има много добри мнения ...
Но независимо от тези имуностимулатори проблема си съществува ...
Парене парене парене :/// ...Не мога вече водя нормален ,не пълноценен ,а нормален живто ...Адски подтискащо полижение ...
Убеден съм че някаде нещо изпускат докторите или лаборантите ...
Но какво би могло да е ?!?! Какво се открива трудно ....Почвам да си мисля да не е някаква алергична реакция ии просто съвпадение че съм спал с момиче в това време ....Незнам незнам....
Добре ти какви пробиотици би препоръчал и как да се взимат ?!?!
Общо взето каквито идеи имаш споделяй.....

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Jan 03, 2010 4:43 am

Здравейте,

до колко приемът на грейпфрут може да се разгледа като “имуностимулант” не знам, но според мен няма такава функция. Освен това има взаимодействие с някои лекарства и ако ме питате няма смисъл изобщо да си давате парите за него.

Саностолът е мултивитаминен сироп и отново няма пряко отношение с имунната стимулация.

Това с новозенландските крави пък, напълно можете да го забравите. Няма изследвания, които да го признават като по-ефективно от плацебото. Тези вещества, които новородените приемат чрез млякото ние ги храносмиламе и обезвреждаме, а чуждите антитела за нас са пречка, а не стимулатор. Там има някои изключения, но Вие не спадате към тях.

Идеята ми е да отидете и да дадете още веднъж урина за посява и антибиограма и в нея пак да измерят освен всичко друго и елементарните възпалителни показатели (те знаят).

Изследването за бактерии в урината трябва да е с “27 реакции” или нещо от сорта, а не с 3, защото само който търси, той и намира.

До тогава важи, че трябва да пиете всеки ден и редовно до 2 седмици след изчезване на симптомите чай за урологични инфекции от аптека купен. Най-добре да спрете абсолютно всичко от изброените от Вас начини да си подарявате парите.

Ако искате природен общ неспецифичен имуностимулант, то си намерете Uncaria tomentosa (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... entosa.jpg) на български не съм сигурен как се казваше, май беше котешки нокът или нещо такова. Приемайте този имуностимулант 30-60 дни, дори и да нямате симптоми, след като сте спрели другите хранителни добавки. Продава се от Вижън, например, под името: DETOX+. В Германия се продава под: http://www.sanicare.de/produkte/sortime ... etail.html.

След резултат от посявка на урина, можете пак да пишете.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vladofena
Posts: 10
Joined: Mon Oct 26, 2009 9:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vladofena » Mon Jan 04, 2010 7:26 pm

Намерих го въпросния имуностимулант ... Uncaria Tomentosa.....Но не изкаха да ми го продадат ,след като не ми е предписана точна доза от хомеопат ...И неща от този сорт ...Утре сутринта ще нося урина за изследване да видим ,този път какво ще излезе .....

vladofena
Posts: 10
Joined: Mon Oct 26, 2009 9:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

ш

Postby vladofena » Fri Jan 08, 2010 8:17 pm

Здрасти пак ..В крайна сметка си го купих въпросният котешки нокът ...
Така излезе и Микробиологията от урината ...
Отново се изолират "Enterococus faecalis" предполагам е печатна грешка ,мисля че трябва да е "fecalis" ,поне така мисля ....Има разбира се и антибиограма ...В крайна сметка доктора ми предписа .....10 дена да пия по две на ден Офлоксацин 200мг ако не се лъжа пише (много грозно пише доктора) ...И обсъждахме разни варианти и му споменах че преди около два,три месеца кога адски много ми пареше м исе появиха и хемуроиди за 2 дена не можах буквално да ходя от болка ...и можеби има някаква връзка...тъй като като ми запареше от пред една лека пронизваща болка минаваше през тестисите и стигаше чак до входа на дупето и почваше и там да щипе и боли ...Те отминаха но все пак ми предписа Детралекс мисля че пише ...
Така аз обаче съм решил ,да се посъвевтвам на още няколко места ..преди да предприемам поредното самоубийство с поредните антибиотици ...
Имам някакви съмнения дали не може тази цялата загадна да е просто някаква алергична реакция към нещо ,а това че съм имал полов контакт без презерватив ,просто да е било случайност и да тарся не кадето трябва ...
Но не аз а докторите трябва да идват с идеи а не аз да отивам и да им давам идеи ?!?!?! Цяла история стана много заплетена ....Надявам се вече на чудо :))) ...А да ето списъка с сичките АБ от излседването ...

Amoxicilline/clavulanic acid
Ampicillin/Sulbactam
Ceftriaxone
Ciprofloxacin
Тези всичките са с буква S
Doxycycline
Erytromycin
Gentamycin
Amikacin
Тези са с буквата R

Та ако с R са тези Аб които биха изчистили бактерията ,оле мале ...
Аз бих инжекции Гентамицин 6 дена без никва разлика в положението ...?!?!?!

Амиго преди малко бях до WC а не бях ходил близките 3,4 часа ...И точно преди да потече струята ,текна белезникава капка (доста голяма капка) ....нещо като цвета на семенната течност но по разредено ...!?!?!?! :>>
Досиетата-X ....Някой ще получи Нобелова награда ,като ме излекува :))

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 13, 2010 5:44 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vladofena
Posts: 10
Joined: Mon Oct 26, 2009 9:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vladofena » Sat Feb 13, 2010 3:26 pm

Ами нищо до момента не помогна ....Доста неща се случиха след като ,за последно писах....Но факта е че няма промяна .....Доста се информирах за различните заболявания ...И ако изключим венерическо заболяване,другият вариант е автоимунно , като например баланит на Зун и прочие ...и като ,че ли уролозите или не знаят или не са се интересували за този тип заболявания ...което следва ,че само кожен би ми помогнал ...И в понеделник съм при двама такива ,като единия е доцент ...И се надявам да вникнат в проблема ....


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests