Болки в ставите и мускулите

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
BriSSa
Posts: 4
Joined: Sat Oct 17, 2009 12:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болки в ставите и мускулите

Postby BriSSa » Sun Oct 18, 2009 12:58 pm

Здравейте!
На 32г. 63кг. 170см. От много години имам болки (предимно есенно-зимно време) в крайниците. Ходих на ортопед тогава, и набързо ми постави диагноза "Халатави стави" и да не ходя на високи обувки. Но тази година (сега като се влоши времето) просто болките са по силни, и така вече две седмици. Измерих си температурата - 37.3 - обикновенно след обед за около час. Сега от няколко дни повече от 37.1 - не е. Болят ме много рамената, бедрата, по-малко коленете, и тази есен за пръв път ме болят и костите на дланите, въобще май всички кости ме болят /ръце и крака/. Забелязала съм, че в легнало положение някой път като си мърдам ръката - рамото ми скърца. Когато стисна нещо с ръка, костите на пръстите ме болят. Също много бързо ми отмаляват мускулите - например като говоря по телефона и за 20сек. вече ми е отмаляла ръката.Това са резултатите от изследванията които Gp-то ми пусна:

WBC - 5.1x109/L
Lymph# - 2.0x109/L
Mid% - 0.3x109/L
Gran% - 2.8x109/L
Lymph% - 39.1%
Mid% - 6.4%
Gran% - 54.5%
HGB - 120 g/l
RBC - 4.21x1012/L
HCT - 0.340 L/L
MCV - 80.8 fl
MCH - 28.5pg
MCHC - 352 g/L
RDW-CV - 15.6 %
RDW-SD - 46.6 fl
PLT - 230x109/L
MPV - 7.5 fl
PDW - 15.7
PCT - 0.172 %
СУЕ 12mm


Glucose 5.36 /3.9-5.8
Cholesterol 6.82 /2.3-6.2
Triglecerides 0.94 / 0.41-1.88

След тези показатели заключи, че не става дума за артритно заболяване. Пак при кардиолог. Ето и той какви изследвания ми назначи и резултатите:

HDL - холестерол 1.08
Na - 37.0 mml/L
K - 4.80 mml/L
Cl - 103.1 mml/L
C-реакт. протеин 4mg/L /норм. ст. до 10mg/L/
Urea - 3.5 mmol/l
Creatinine - 73 mmol/l
CreatinKinase - 81 U/L
UricAcid - 275.1 umol/L
ASAT - 33 U/L
ТIBC - 88.4umol/L /реф. ст 44.8 - 80.5/
Iron - 14.7umol/L
Exess Iron 16 umol/L
Calcium - 2.24 mmol/L
Pfosehorus - 0.80mmol/L /реф. ст. 0.81 - 1.36/

Фибриногена не ми е много ясно, но ето и него- Result 57
Channel 1 FIB 1/10
Time 7.7s
Quantity 3.60

Кардиолога също изключи ревмо истории. /На кардиолог ходих защото пулса ми е ускорен - над 100 - предписа ми Конкор 0.5mg/. Хайде пак при GP-то. Последно ми каза, че се съмнява за Синдром на Рейно - може би не ми се оросяват крайниците :shock: И така, предписа ми Sermion 10mg сутрин и вечер по едно. Забрани ми цигари и кафе. Това само за два дни да видим дали ще има ефект... Вече сме втори ден - ефект няма. Не знам вече за какъв специалист да искам направление... симптомите ми са като за ревмо, а докторите казват че няма такова нещо. Последно да добавя, че родих юли месец и изкарах непосредствено след раждане силен стрес. Не знам дали това има някакво значение, но... Моля за помощ! Благодаря!

Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Wed Oct 21, 2009 8:56 am


BriSSa
Posts: 4
Joined: Sat Oct 17, 2009 12:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby BriSSa » Wed Oct 21, 2009 9:17 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Nov 08, 2009 6:11 am

Вероятно става дума за автоимунен процес, което не вещае нищо хубаво, НО отговорен е ревматологът. Не хирургичен или ортопедичен, а такъв по вътрешни болести.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

BriSSa
Posts: 4
Joined: Sat Oct 17, 2009 12:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby BriSSa » Sun Nov 08, 2009 4:18 pm

Bulgaricus, точно това ме притеснява. Имате ли точно някое заболяване в предвид? И все пак ако се касае за такова заболяване, нямаше ли поне някое от горе посочените изследвания да даде някакво отклонение?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Nov 22, 2009 7:50 am

Трудно ми е да преценя, дали е щяло да има отклонение, защото не сте дали референтни стойности. Аз работя често в други единици и ще ми отнеме поне един час, за да ги пресмятам.

Но автоимунен ревматологичен процес не би дал сериозно отражение. Конкретна дианоза нямам на ум, защото в крайна сметка това са доста подвижни термини и няма много миродавно общо мнение за точно една диагноза.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

BriSSa
Posts: 4
Joined: Sat Oct 17, 2009 12:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby BriSSa » Tue Dec 01, 2009 11:39 am

Здравейте :)
Bulgaricus, след вашия съвет, посетих Клиниката по ревматология на Урвич. След консултация и обстоен преглед при доцент, и той отхвърли рематологично заболяване. За него това било ФМС - фибромиалгичен синдром. Но все си мисля, че това по някакъв начин трябва да се докаже. Изписа ми Диклофенак дуо от което полза нямам. Все пак ми пусна АНА скрининиг и Анти ССР - и двете са отрицателни. Посетих УНГ и след вземане на гърлен секрет се установи Staphylococcus aureus koagolozo /+/ щам - масивен растеж и Streptococcus pneumoniae - умерено количество. Изписа ми Ципрофлоксацин. За една от двете бактерии ми каза, че излекуване почти няма. Пуснах си и ДКК и се установи лимфоцитоза. Не знам дали има нещо общо с гадините в гърлото ми, но имам леко подуване на лимфните възли до сливиците. Ето ДКК-то:

St 1% /0,03-0,06/
Sg 47% /0,51-0,67/
Ly 50% /0,22-0,40/
Mo 2% /0,04-0,08/

Май нищо няма в норма :)ПКК с изкл. на лимфоцитите всичко ми е в норма. Мисълта ми е - може ли от тези бактерии да поддържам субфебрилна температура? Благодаря ти предварително!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 304 guests