разчитане на резултат от ЯМР

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
an4e3939
Posts: 1
Joined: Sun Sep 27, 2009 2:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

разчитане на резултат от ЯМР

Postby an4e3939 » Sun Sep 27, 2009 3:46 pm

Аз съм жена на 40 години,ръст 170,тегло-80кг. Имах силни болки в кръста и десния крак. Лекувала съм се с инжекции, системи , мазила,физиотерапия, балнеолечение. Направиха ми ЯМР. Може ли да ми помогнете за разчитане на резултатите:
На настоящето изследване се установява дегенеративна трансформация на прешлените на лумбалния отдел на гръбначния стълб с оформяне на ръбцови остеофити от апофизите на прешленните тела и ставни фасети, хипертрофия на лигаментарния апарат и уплътнение на капсулите на интервербалните стави.
Протрузия на фиброзния пръстен на диска в сегмента L3-4 и пролабиране на пулпозните ядра на дисковете - медиално-парамедиално вдясно на нива L4-5 и L5-S1. Налице са белези на сублигаментана екстеоризация на двете цитирани нива, като екстраануларната компонента от нуклея в сегмента L4-5 се представя в по-голям обем.
Така описаната дискална патология води до формиране на централна и десностранна рецесуална и фораминална стенози в сегментите L4-L5-S1. МР миографията демонстрира отчетливо прекъсване "обтекаемостта" на ликвора в сегмента L4-5 централно и повече вдясно, което кореспондира с гореописаната патологична находка. Атенюацията на сигналите в Т2 измерване от диковете в сегментите L3-4-5-S1, резултат на намаления им еластицитет и дехидратацията им.
Дурален сак, терминален миелон, медуларен конус и терминална нишка - в норма.
Находката отговаря на дегенеративна дискогенна стеноза на лумбалния отдел на гръбначния стълб в сегментите L3-4-5-S1.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests