Стафилокок ауреус

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
pinkyto0o
Posts: 1
Joined: Sat Sep 19, 2009 2:22 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Стафилокок ауреус

Postby pinkyto0o » Sat Sep 19, 2009 2:34 am

Здравейте,
на близо 20 години съм, 80 кг, 190 см висок.

От декември месец 2008 година ме мъчат ужасни пъпки. Изведнъж се пропукаха и станаха рани може би с диаметур по 6-7мм. Лицето ми вече е цялото в белези.
Писна ми да ходя по лекари и да ми казват, че това е акне.
След като бях при 3 от най-големите "специалисти" във Варна, реших да си назнача сам изследване, което се оказа положително за стафилокок ауреус.
В антибиограмата пише St Aureus/MRSA. Притеснява ме дали това не е точно MRSA. В антибиограмата пише, че стафилококите са чувствителни към всички антибиотици, за които са изследвали.

Доц. Томов ми изписа 14 дни лечение с Далацин и да се мажа с Имекс и Зинерит.
Ефект имаше, но за кратко. Пъпките стихнаха, но повторих изследването и пак беше положително. След около 10 дни пъпките пак бяха на лице.

Принципно съм с проблемна кожа - множество алергии, които ми причиняват обриви. С тази инфекция нещата обаче са ужасни. Големи пъпки, които болят.

Вероятно имам и фоликулит, защото където да стисна по лицето ми имам възпален фоликул, от който излиза гной.

Посъветвайте ме какво да правя, защото днес пак бях на лекар при синът на въпросния доктор Томов, който пак се води за специалист и и каза, че това е нещо нормално и имам просто акне. Аз обаче не мисля така.

Заминавам след седмица за англия и мисля да отида и там на преглед, защото вече не се издържа.

Rose Byrne
Posts: 75
Joined: Mon Aug 24, 2009 6:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Rose Byrne » Sat Sep 19, 2009 6:53 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Sep 20, 2009 5:54 am

Здравейте,

преди всичко Ви препоръчвам да прочетете тази статия: http://bggp.net/viewtopic.1952.html, както и всички останали, които намирате под ключовата дума "MRSA", защото вече много съм писал по темата.

MRSA е тежка диагноза. Това е заразно заболяване и при хоспитализация, амбулантни прегледи и медицински транспорт се изискват специални условия за безопастност на служителите и такива за защита на останалите пациенти.

MRSA се лекува само с резервните антибиотици: Vancomycin, Linezolid, Daptomycin, Tigecyclin или Quinupristin/Dalfopristin. Всичките са много скъпи. Останалите антибиотици не са много ефикасни.

Можете и Вие да пробвате да се лекувате с изотретиноин, но той не преборва инфекциите и все пак, ако имате мазна кожа ще помогне.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 121 guests