Искам консултация

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
slivnalia
Posts: 1
Joined: Fri Aug 07, 2009 10:15 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Искам консултация

Postby slivnalia » Fri Aug 07, 2009 10:22 am

Здравейте.Имам един въпрос към вас,на 31 години съм получих едно подуване на тестиса,което според мнението на лекаря който ме лекува е от някъква уроинфекция.Изписана ми бе терапия с Вибромицин+Азатрил,сега ги закупих и четя упътването.Само че четейки го малко се притесних,найстина е ли е възможно тези два медикамента да се вземат заедно или аз не разбрах нещо :oops:
Моля за мнението ви защото трябва да започна терапията ,а доктора немога да го открия.Поздрави и бъдете здрави

miky
Posts: 44
Joined: Sun May 17, 2009 8:54 pm
Contact:

Postby miky » Sat Aug 08, 2009 11:44 am

Лекуващият лекар би трябвало да Ви е изписал рецепта, с която за дакупите медикаментите от аптеката. Без рецепта не би следвало да се отпускат тези лекарства. На въпросната рецепта трябва да е описано ясно и точно как да се приемат медикаментите. Ако не можете да я разчетете, можете да отидете в аптеката.

Щом лекарят е предписал подобна терапия, значи е възможна. Ако се съмнявате в компетентността на лекаря, можете да поискате повторно мнение, чрез преглед при друг лекар. Тук във форума ще е сложно да Ви отговорим без физически преглед, още по-малко да оспорваме терапията на лекар, който Ви е прегледал.

Предполагам, че лекарят е искал да покрие повечето възможни инфекции, предавани по полов път плюс други неспецифични инфекции.

Азатрил - макролид - хламидия, гонорея
Вибромицин - тетрациклини - хламидия, гонорея, сифилис, инфекции на пикочните пътища (в това число и орхити).

Аз лично не харесвам подобни терапии с комбинации от антибиотици, без да е наясно какъв точно е причинителят. В България това е масова практика, зашото изследванията са много скъпи, а и пациентът трябва да посети няколко пъти лекаря си. Т.е. въпросът опира до пари (отново). Повярвайте обаче - ако знаете как се взима материал за хламидия при мъжете - сам ще започнете да пиете антибиотиците без да искате да се изследвате (урината не е 100% достоверно изследване) :)


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 268 guests