Гадене и подут корем

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
paula
Posts: 6
Joined: Wed Aug 05, 2009 8:26 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Гадене и подут корем

Postby paula » Wed Aug 05, 2009 8:49 pm

Здравейте,
Преди няколко дена много ми се гадеше, повръщах и вдигнах температура. Мисля, че се бях натровила, защото нямах никакви други симптоми на грип (само отпадналост на следващия ден).
От тогава коремът ми е надут (не е от ядене) и ми се гади леко вечер, особено след консумация на месни продукти - тогава имам и киселини и не мога да спя нощем от чувство като при преяждане.
Има ли причина да се притеснявам?
151см, 41кг, 21г.

Благодаря

miky
Posts: 44
Joined: Sun May 17, 2009 8:54 pm
Contact:

Postby miky » Wed Aug 05, 2009 9:14 pm

Здравейте,

Трудно е да се даде точен отговор по форума. Все-пак: симптомите са твърде общи и не виждам причина за притеснение (на този етап). Трябва разбира се да имате едно на ум и да следите за следните симптоми: повишена температура, мелена (черни изпражнения), виене на свят, шум в ушите, промени в усета - зрение, миризми, некоординираност и пр.

След като описаното от Вас състояние е имало сравнително рязко начало (така ли е?), то най-вероятно е свързано с вирусна инфекция или с консумация на застояла храна (по жегите).

След като съобщавате за продължаващи (но отслабени) стомашно-чревни симптоми, то вероятно не сте се възстановили напълно от състоянието. Както и е много вероятно да сте активирали някое латентно състояние (гастрит).

Следете внимателно симптомите си и при нещо нередно или засилване на дадени оплаквания - веднага сигнализирайте личния си лекар.

Желателно е да сазвате диетичен режим. Храните от които Ви се гади трябва да ги избягвате, като основните правила са да избягвате тежите храни (мазно, пържено) и да наблягате основно на сухи храни предимно от раст. произход (без наличие на семки в тях, като напр. гевреци). Млякото е предпочитана храна, както и препечен хляб, варени картофи. Трябва да избягвате и пикантното, като храната трябва да е в намалени количества, разпределена в по-чести хранения.

Всъщност не е зле да се консултирате с личния си лекар и сега. Той може да Ви палпира корема, както и ако е необходимо да предпише и подходящата антиацидна терапия.

Ако сте имали и диария (която не описвате) е възможно да е променен баланса на чревната флора и от там да се промени газообразуването в червата. Това може да е причина за усещането на подут корем.

Поздрави.

paula
Posts: 6
Joined: Wed Aug 05, 2009 8:26 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby paula » Wed Aug 05, 2009 10:17 pm

Много благодаря за изчерпателния отговор! :D
Поздрави

paula
Posts: 6
Joined: Wed Aug 05, 2009 8:26 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby paula » Tue Aug 11, 2009 9:10 am


Millena
Posts: 11
Joined: Thu Mar 26, 2009 10:35 am
Location: Габрово
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Millena » Tue Aug 11, 2009 4:45 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests