Проблем с ушите

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
papinho
Posts: 2
Joined: Sat Jul 25, 2009 10:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Проблем с ушите

Postby papinho » Sat Jul 25, 2009 10:16 pm

Здравейте.

От 2-3 седмици имам подутини на двете уши (едната е по-малка) в горната част на меката част (където се слагат обеци). Бях на море, там забелязах проблема и отидох на УНГ. Казаха ми, че ми няма нищо, било от слънцето или водата. След седмица се пробрах и отидох при личния лекар, понеже не ми бяха спаднали двете подутини. След дълго убеждаване, че имам нещо на ушите, джипи-то ми предписа Zodak против алергии. Изпих го - 10 таблетки и никаква полза.

От какво може да са подутините и на дерматолог ли да отида? Нямам парене или болка в ушите, но е грозно с тези "топчета", пък и ги нямах до скоро, така че искам да се махнат... :(

white_rose
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby white_rose » Sun Jul 26, 2009 12:18 am

Да сте носили наскоро обеци, към които сте алергични? Да сте забелязали алергия към обеци, които не са от злато, сребро или платина? Да имате симптоми като зачервяване, сърбеж, болка?
На мен ми се появяват такива топчета, когато нося обеци от неблагородни материали, от разни железни, никелови или други сплави. Ако е това ви съветвам сега след като сте изпили противоалергичния медикамент да не носите обеци поне 2 седмици, след което да внимавате какви обеци слагате. От сребърни, златни и платинени лично аз не съм проявявала такива алергични реакции и те са за предпочитане пред пластмасовите, никеловите, железните или разните други сплави. Ако е това, което е най-вероятно, няма нищо страшно и след около няколко седмици топченцата ще изчезнат. Все пак избягвайте да носите обеци от съмнителни сплави и ако не минат до 3-4 седмици се консултирайте с друг специалист УНГ.

papinho
Posts: 2
Joined: Sat Jul 25, 2009 10:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby papinho » Sun Jul 26, 2009 2:45 pm

За съжаление не нося обеци. Дори не съм си дупчил ушите.
Възможно ли е да е от носенето на големи слушалки, които притискат меката част на ухото? Откакто забелязах подутините спрях да ги слагам, за всеки случай...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Aug 02, 2009 4:45 am

Най-вероятно са слушалките.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests