Влошаване на здравето по време на бременност

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Влошаване на здравето по време на бременност

Postby anelgim » Thu Jul 23, 2009 12:15 pm

Имам три неуспешни опита . Първият беше с повръщане и отпадналост без прием на храна и вода . Започна в началото на втория месец , като симптомите се усилваха и намаляваха без да се знае до кога ще варират така. Отшумяха и изведнъж силно се влошиха . Откри се че бебето има увреждане и се наложи аборт в 8 г.с.(04.02.2008г.)Веднага след аборта симптомите изчезнаха и състоянието ми се подобри. Епикризата гласеше :Пара-клиничните изследвания корелират с клиничната картина: ацетон++ в урината.При ултразвуково изследване са установени 3 признака, корелиращи в над 80% от случаите с аномалии на плода в по-късен срок от бременността: тилно задебеление - 5 мм., незавършена амниална облитерация и хипертрофичен хорион.

Изминаха 4 месеца след аборта и настъпи втора бременност:

Вторият опит беше със слабо изразено гадене и повръщане нормално за бременна жена и бързо отшумя. Появи се леко тъмно кафяво зацапване и се установи, че бебето е загинало в 8г.с.Миссед аборт в 12/13 седмица.(26.08.2008г.) Хистологичния резултат показваше : Хориални въси с оток и фиброза на стромата, трофобластна атрофия.

Направих генетични изследвания и се установи че имам риск от тромбофилия(хомозиготен носител 4г/4г по ПАИ) и недобро усвояване на фолиевата киселина (хетерозиготен носител Ц/Т по МТХФР-Ц677Т). Беше ми препоръчано да пия по 1 аспирин протект и 3х2 таблетки фолиева киселина на ден. Пих ги 6 месеца преди да забременея за 3-ти път.

Изминаха 8 месеца от аборта и настъпи 3-та бременност:

Третия опит наподобяваше първия - гадене , повръщане , отпадналост , постоянно желание за сън. Наложи се аборт поради силно влошаване на кръвните показатели говорещо за проблеми с черния дроб и бъбреците - креатинин -580мкмол/л, общ билирубин-43,7мкмол/л,
АСАТ-720ед., АЛАТ-1550ед...................(10.06.2009г.)
Веднага след аборта състоянието ми започна да се подобрява чувствително и до седмица почти всички показатели бяха в норма.На плода не беше намерен проблем.

На 25 години съм,172см съм висока и тежа 58 кг.Не съм имала заболявания освен грип и хрема.Имам няколко мъртви зъба и съм падала на кръста си преди 3 години на стълби.Нямам други оплаквания. Направи ми се ултразвуково изследване на коремните органи и бъбреците, ренгенография на бял дроб, но не беше открит проблем.Кръвната картина беше в норма .

Направих и имунологични изследвания,само С3 комплемента ми е висок. Кръвната ми група е Б+, така че отхвърлям вероятността за отрицателен резус фактор. С мъжа ми правихме хромозомен анализ и се оказа че и там няма проблем. Никой лекар не може дасега да ми каже какво точно ми има и да ми постави окончателна диагноза . Имат само предположения и даже не знаят вече какво да изследват.

Ако можете да ми помогнете с вероятна диагноза за моя проблем ще съм благодарна.
Помогнете ми !

Благодаря предварително за отделеното внимание !

Меги
anelgim

Postby white_rose » Fri Jul 24, 2009 4:42 pm

Здравей, като гледам това, което преживяваш е кошмарно... Съчувствам ти.
Аспирина ти разрежда кръвта, което е необходимо при тромбофилията, а фолиевата киселина е необходима за нормалния растеж на клетките. Предписаното ти от лекарите лечение според мен е добро, но явно не е задоволително. Изследвала ли си стойностите на желязото в организма си? Правила ли си си изследване за таласамия? Резултатите за хемоглобин А2 са много важни, това изследване се извършва чрез електрофореза само в София. Изследвания за наличие на хемоглобиноза и хемоглобинопатия се правят за да се установи дали има лабораторни данни за промени в съотношението на хемоглобиновите типове. Комбинацията от недоимък на фолиева киселина и железен дефицит (или повече желязо) води до множество увреждания на организма на жената и най-вече до невъзможност за износване на здрав плод. НО НЯМА НИЩО НЕВЪЗМОЖНО!!! С подходящата дозировка на медикаментите и внимателното лечение от страна на лекуващите те специалисти всичко ще се оправи. Най-важното е да не се притесняваш. Има редица специалисти генетици и хематолози, които биха могли да ти помогнат. Електрофореза се прави в Националния Център по Хематология в София. Сигурна съм, че ще откриеш добри специалисти там. Другият вариант е от Варна да ти изпратят кръв в София, за което е необходимо да се обърнеш към генетиците в СВ.Марина във Варна. Има и много добри специалисти хематолози пак в Св. Марина във Варна в Терапия-та. И още нещо, което е важно - бъди спокойна, не се напрягай. Може да посетиш и някой манастир - например "Бачковският манастир" с чудотварната икона на Св. Богородица, помагаща за деца, "Рилският манастир" с мощите на Св. Иван Рилски и там се помоли Господ да ти помага всичко да се оправя и да ти даде здраво детенце.
white_rose

Postby fotografa » Fri Jul 24, 2009 6:42 pm

Не можем ей така да поставим диагноза и да се справим с проблема. А проблема ми изглежда сериозен. Предлагам да се тръгне отначало и да се повторят необходимите прегледи, изследвания и консултации. Когато един специалист не може да се справи е редно да преотстъпи задачата на някой друг колега.
fotografa

Postby Bulgaricus » Sun Jul 26, 2009 5:02 am

Здравейте,

от описаната от Вас картина не ми става ясно дали по време на бременността е измервана кръвна захар?

Освен това не ми става ясно, дали по време на зачеването (знам, че звучи тъпо, но трябва да питам) сте приемали фолиева киселина и след него 4 седмици дали също сте приемали? Фолиевата киселина е ключово важна, само през първите 1 до 28 дни от бременността, през които в особени случаи трябва да се приема допълнително.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!
Bulgaricus

Postby anelgim » Mon Jul 27, 2009 9:09 am

Bulgaricus wrote:Здравейте,

от описаната от Вас картина не ми става ясно дали по време на бременността е измервана кръвна захар?

Освен това не ми става ясно, дали по време на зачеването (знам, че звучи тъпо, но трябва да питам) сте приемали фолиева киселина и след него 4 седмици дали също сте приемали? Фолиевата киселина е ключово важна, само през първите 1 до 28 дни от бременността, през които в особени случаи трябва да се приема допълнително.

Поздрави,

По време на втората бременност започнах приема на фолиева киселина веднага щом разбрах че съм бремена, а след втория аборт я приемах без прекъсване 6 месеца и продължих след като забременях , защото ми откриха недобро усвояване на последната.
Не знам дали са ми изследвали кр.захар, защото резултатите от кръвната картина са някакви инициали , които аз почти не разбирам. Но лекарите които са ме изследвали досега са ми казвали че показателите от кр.картина са ми в норма.Мога само да предполагам че са изследвали и това.
Благодаря за мненията Ви !
anelgim

Postby Bulgaricus » Sun Aug 02, 2009 4:39 am

Та, да повторя с риск да сте ме разбрали и първия път.

Фолиевата киселина има смисъл основно от първия до 28-мия ден на бременността. Първият ден е денят на зачатието, а не на теста за бременност.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!
Bulgaricus

Return to Форум имам проблем...

Similar topics