Заразена ли съм с ХИВ/СПИН?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

afraid
Posts: 9
Joined: Sun Jul 12, 2009 10:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Заразена ли съм с ХИВ/СПИН?

Postby afraid » Sun Jul 12, 2009 11:28 pm

Здравейте, много ми се иска да обясня какво точно ме тревожи, но ми е трудно да организирам мислите си правилно. Виждам, че доста хора търсят съвет тук и реших и аз да попитам за мнение. Историята е следната:
Забременях преди 3 месеца и тъй като не съм сключвала брак и нямам иследвания за полово предавани болести, реших да отида да се тествам за спин в РИКОЗ. Безопасно, анонимно и всички екстри които могат да се обещаят. Отидох да си направя теста преди 46 дни, боцнаха ми пръстчето и след няма и 3 минути теста даде резултат. Беше негативен, нямах спин, много се зарадвах и си тръгнах с облекчение. Като се прибрах казах новината на приятеля ми, който бе сигурен че съм здрава, но аз за всеки случай бях решила да го направя. На вторият ден след теста гърлото започна да ме дразни и на следващия ден бях зверски схваната в областта на врата. Отидох на лекар при джипито и ми пусна изследвания, каза, че имам някаква лека вирусна инфекция и един подут лимфен възел. Започнах да приемам хомеопатични лекарства, но не ми минаваше, излязох в отпуска като мислехме, че е от климатиците. Имах подобрение но като се върнах на работа отново започна гърло и схващане. Всичко това продължи около 40дни, вече отшумяха симптомите, като остана леко схващане в областта на врата и челюстта, подути са ми лимфните възли под ушите и под челюстта, а и имам пробождащи болки в ушите, но не постоянно. Направих си тест отново на 33 ден след първия и беше негативен отново. Страхът ми се корени в това, че може да са ме заразили в този кабинет, да е станала някаква грешка, макар че използват средства за еднократна употреба. Друго от което се притеснявам, е че може като съм излизала от кабинета и затворих вратата, по дръжката да е имало кръв от предишен пациент, а аз си пипнах окото 2 мин след като излязох от там, защото имах гурличка която много ме боцкаше. По този начин ако съм си вкарала нещо в окото може да съм се инфектирала. Знам, че повечето неща неща звучат супер абсурдно, но досега подобно нещо не съм преживявала и съм много притеснена, пия успокоителни, макар и хомеопатични, но немога да спя и да се храня адекватно. Сега мисля да си направя тест на 8 седмица след първият тест и после на 12 седмица и така дакато се успокоя. Нищо друго не ми идва на ум, но това чакане ме побърква и търпението ми се изчерпва, ставам много раздразнителна и сприхава, ако някой може да ми даде съвет, моля нека го направи, за да получа така желания от мен покой и да се насладя на бременността си. Моето, а и което и да е бебе не заслужава това. Благодаря предварително на всеки, който реши да се включи и да даде съвет. :cry:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Jul 13, 2009 6:59 pm

Здравейте,

от така изложената история не виждам възможност да сте се заразили с ХИВ, нито е вероятно тестът да не е дал резултат. Материалите, които се използват са за еднократна употреба, а вирусът оцелява нищожно кратко време извън кръвта и не се предава с допир, с храна, от ухапване на комар, муха или с целувка. Няма документирани такива случаи, въпреки че е теоритично възможно последното.

В тази фаза на бременността е възможно хормоналните и структурните промени да допринесат за раздразнението Ви, а климатиците за простудното заболяване. Употребата на лекарства по време на бременност трябва принципно да се избягва.

Вирусът на ХИВ има нужда от няколко месеца, преди да се появи СПИН, т.е. със сигурност става дума за друга инфекция.

Кръвна картина и посявка с антибиограма на култура от секрет от гърло и нос са пожелателни, но антибиотично лечение трябва да се избагва.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

afraid
Posts: 9
Joined: Sun Jul 12, 2009 10:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Благодаря

Postby afraid » Mon Jul 13, 2009 7:42 pm

Благодаря, че толкова бързо се отзовахте на молбата ми за помощ, дано не съм се заразила наистина, но страхът е голям фактор, мислите ми не ми дават покой. Какъвто съм карък все си мисля, че нещо все се е объркало. Тази седмица ми е 8 след първият тест и съм решила да отида да си направя отново. Нямам избор, не че съм готова за нещо лошо като резултат и незнам как ще се справя. За гърленият секрет, много бих искала да си го направя, но защо лекар не ми го препоръча. Аз също се изненадвам, защото вече трети път започва да ме боли. А и като си го направя кой да ми го разчете или да ми даде насока за лечение, никой не ми вярва, че ми има нещо. Дай боже да сте прав, да не е ХИВ, това би било най хубавата новина, която бих могла да получа.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Jul 13, 2009 7:50 pm

Без много слова ще си позволя да кажа, че изпадате в паника. Причините Ви за притеснение са по-скоро психогенни, а не телесни.

По-вероятно е да се заразите по кабинетите с тестовете с някой грип, отколкото да Ви помогнат.

Не са Ви предложили по много причини, но основното е, че нямат интерес да Ви предлагат такива.

Не е задължително да провеждате лечение, даже е препоръчително да не провеждате, но е добре с антибиограмата поне да знаете, дали има някакъв опасен причинител и в случай на инфекция да знаете кой антибиотик да използвате, а не с някой общ да Ви третират.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Нелогична
Posts: 45
Joined: Sun Jun 08, 2008 1:45 pm
Contact:

Postby Нелогична » Tue Jul 14, 2009 5:36 pm


afraid
Posts: 9
Joined: Sun Jul 12, 2009 10:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby afraid » Tue Jul 14, 2009 7:37 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Jul 14, 2009 11:37 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Нелогична
Posts: 45
Joined: Sun Jun 08, 2008 1:45 pm
Contact:

Postby Нелогична » Fri Jul 17, 2009 3:56 pm


afraid
Posts: 9
Joined: Sun Jul 12, 2009 10:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby afraid » Fri Jul 17, 2009 4:27 pm


Нелогична
Posts: 45
Joined: Sun Jun 08, 2008 1:45 pm
Contact:

Postby Нелогична » Sat Jul 18, 2009 2:06 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Jul 19, 2009 7:19 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

afraid
Posts: 9
Joined: Sun Jul 12, 2009 10:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Здравейте,

Postby afraid » Tue Aug 11, 2009 9:45 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Aug 16, 2009 7:23 am

И да имахте ХИВ не виждам какво можете да направите за детето.

НО тук трябва да подчертая, че не е вероятно да имате такава инфекция след всичките тестове.

1, 3, 6 и 12 месеца след предполагаемата инфекция се правят тестове и ако са отрицателни, значи нямате ХИВ инфекция.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

afraid
Posts: 9
Joined: Sun Jul 12, 2009 10:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby afraid » Sun Aug 16, 2009 9:42 am

Здравей Bulgaricus, ще кажа само за уточнение, все още са минали само 12 седмици от както отидох да си направя тест за първи път. От тогава са моите страхове да не са ме заразили в кабинета. Притеснения от сорта на предавана по полов път инфекция нямам, защото не съм имала рисков сексуален контакт, за да се тревожа за това. Въпросът ми е възможно ли е тези иглички за еднократна употреба да се използват повторно, защото ми казаха, че един път като се използват не е възможно пак да се боцне с тях. Блокират ли или какво, не ми е много ясен механизма по който работят. Ако имате идея моля да ми кажете, за да съм спокойна. Само от това се опасявам, да не са използвали една игличка два пъти и то при мен. Благодаря ви.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Aug 16, 2009 9:45 am

Изключено е една игла да се употребява многократно, дори и в Гана.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 304 guests