Обрив по краката и ръцете

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Fri Jun 19, 2009 12:59 am

Булгарикус, помощ,

от два дни имам безобразен обрив, който се крие и показва по целите ми крака и ръце. При това със силен сърбеж - като краста. Понякога изглежда като подутини, а понякога като пъпки. Понякога е бял обрив, а понякога става червен с бяло като от изгорено, т.е. някак побеляло. Ходих в най-близкия до работата ми медицински център и ми казаха че е алергия към нещо, биха ми solu medrol, две малки шишенца и ми дадоха да пия по веднъж на ден Кларитин. Само че вече 3 дни не ми минава и наистина съм като с краста. Какво да правя. Аз почти не ям, така че няма от какво да съм се отровила. Пия само бяло вино - така че не е от алкохол. И поне 1 месец не съм яла изкуствени неща, захарни и шоколадови. Дали наистина това е уртикария - само ръце и крака, или може да е кучешка тения, или някаква шарка (майка ми не си спомня да съм боледувала от ситна шарка, но пък нямам никакви други симптоми), или отрявяне на кръвта и нещо фатално :cry: :cry: :cry: Помощ

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Jun 19, 2009 1:09 am

Здравей Ванес,

ако беше някой друг щях да ти кажа, че има твърде малко информация, ама за теб ще пиша. :)

ВЪЗМОЖНОСТИ

1. Алергия


Лекува се с кортизонен препарат за мазане от аптека. Може да е от прах, акари, плесен под тапета и още 23 неща, т.е. няма нужда да е от храната.

2. Краста

Лекува се по статия за крастата от форума... Ако е такава обаче няма да е изолирана само на дадени места и няма да отшумява така бързо.

3. Уртикария или капилярна нестабилност

Лекува се с 300-500 мг бавнодействащи витамин С/ден за 30 последователни дни + мазило от карбамид и кремова мазнина с едно друго нещо, което ти замесват в аптеката.

Поздрав,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 304 guests