Въпрос за лекарството Bisogamma 5 ?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Въпрос за лекарството Bisogamma 5 ?

Postby green » Mon May 25, 2009 7:49 pm

Здравейте!
От около три години пия лекарството Bisogamma 5 (x половин хапче всяка сутрин). Лекарството е от групата на бета-блокерите и е за понижаване на кръвното налягане.
Исках да попитам дали хапчето е толкова безопасно, тъй като лекарят ми каза,че е модерно, нова класа, но в противопоказанията му пише например, че може да доведе и то като чести противопоказания до: ритъмно-проводни нарушения от сърдечните предсърдия към сърдечните камери (AV-проводни нарушения)....
И другият ми въпрос е, че в листовката му пише че се спира постепенно, не рязко - интересно ми е да разбера как става това постепенно спиране при положение, че аз взимам x половин хапче от 5 мг. сутрин, т.е. повече от това дозата не може да бъде намалена ?

Благодаря предварително!
green
 
Posts: 3
Joined: Mon May 25, 2009 7:47 pm

Postby Bulgaricus » Mon May 25, 2009 10:07 pm

Как да Ви помогнем, като не сте казали нито възраст, нито пол, нито височина и килограми, както и наличие на други заболявания?

За тремор ли го пиете? Ако не, то за какво?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!
Bulgaricus
 
Posts: 3385
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна

Postby green » Mon May 25, 2009 10:42 pm

На 23 години съм, мъж, височина - 190 см., около 70 кг. Други заболявания нямам.
Пия го за високо кръвно - гранична есенциална хипертония, мерена при лекар около 140/80 (като кръвното, заедно с пулса ми по-скоро се повишават при нервно напрежение, но тъй като всеки път когато отивах на лекар, от притеснение то ми се повишаваше и го мереха по-високо, ми казаха да го взимам).
green
 
Posts: 3
Joined: Mon May 25, 2009 7:47 pm

Postby miky » Tue May 26, 2009 5:51 pm

Бизогама 5 е наистина модерно лекарство, но като цяло е добре познатия стар бета блокер. Тези медикаменти по едно време бяха позабравени, но след редица проучвания, доказващи тяхната ефективност, отличен коеф. полезно действие/стр. ефекти и най-вече данните, че удължават живота на сърдечния мускул ги направиха доста популярни напоследък. Всъщност тяхната популярност не е спадала драстично никога, което означава, че като цяло има доста натрупан опит.

Най-характерното за тях е, че намаляват пулса, това е един от основните им ефекти. Този им факт ги прави доста подходящи за хора, които имат склонност към аритмии.

За страничните ефекти - имат, както и всички медикаменти. Всички ги пише подробно в листовката. Като цяло медикаментите се понасят добре от повечето пациенти.

Понеже виждам, че сте на 23 години - хипертоничната болест е доста нехарактерна за тази възраст. Или поне есенциалната хипертония. Направете си подробни изследвания, в това число и липиден профил. Също така е важно да се знае дали родителите ви са страдали от сърд.-съдови проблеми на млади години. Имайте предвид, че бета блокерите леко пречат на половите функции. За 23 годишен човек това може би е от голямо значение.
miky
 
Posts: 44
Joined: Sun May 17, 2009 8:54 pm

Postby green » Tue May 26, 2009 9:12 pm

Благодаря за отговора!
Правил съм си кръвни, хормонални изследвания - били в норма. Родителите ми не са страдали от сърдечно-съдови заболявания на младини. При мен по-скоро проблема е на нервна основа. По-емоционална личност съм и се вълнувам и притеснявам понякога за дребни неща, по-чувствителна вегетативна нервна система съм имал. Забързаното ежедневие, в университета също е натоварено (и на моменти напрегнато) и се случва кръвното ми да се покачи... За момента нямам сексуални смушения, но ме притесняваха някои от противопоказанията (например това с проводните нарушения) , та затова питах....
green
 
Posts: 3
Joined: Mon May 25, 2009 7:47 pm

Postby miky » Thu May 28, 2009 3:21 pm

Не мисля, че трябва да ви притесняват странични ефекти като ритъмно-проводните нарушения, ако сърцето Ви е здраво. Вие сте млад човек, което предполага здраво сърце, ако не е намерен проблем до този момент. Излишно е да споменавам, че ако забележите който и да е от описаните възможни странични ефекти, описани в листовката - веднага трябва да посетите Вашият личен лекар.

Ако проблемът наистина е на психична основа, но правилното лечение не е с бета блокери, а с транквиланти. Този медикамент може да бъде използван само до като се подобри психическото състояние, т.е. временно лечение, с оглед на избягване на негативните последици от хипертонията.

Препоръчаните по-горе изследвания на липидния профил са задължителни за всички млади мъже, особено за млади мъже и наличие на хипертония. Проверете дали Вашите кръвни и хормонални изследвания съдържат холестерол и триглицериди. Под хормонални - предполагам, че тук се включват и хормоните на щитовидната жлеза, а именно Т3, Т4, TSH. Проверете и за тях.
miky
 
Posts: 44
Joined: Sun May 17, 2009 8:54 pm


Return to Форум имам проблем...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests