Фибромиалгия ли е това ?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Милен Петров
Posts: 6
Joined: Fri Jun 05, 2009 8:27 pm
Location: гр.София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Милен Петров » Fri Jun 12, 2009 4:14 pm


Милен Петров
Posts: 6
Joined: Fri Jun 05, 2009 8:27 pm
Location: гр.София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Милен Петров » Fri Jun 12, 2009 4:23 pm


eme1311
Posts: 14
Joined: Fri May 22, 2009 10:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby eme1311 » Fri Jun 12, 2009 4:35 pm


Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Sat Jun 13, 2009 9:35 pm


Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Sat Jun 13, 2009 9:37 pm


eme1311
Posts: 14
Joined: Fri May 22, 2009 10:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby eme1311 » Sun Jun 14, 2009 8:37 pm


Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Tue Jun 23, 2009 1:18 pm


miky
Posts: 44
Joined: Sun May 17, 2009 8:54 pm
Contact:

Postby miky » Tue Jun 23, 2009 5:26 pm

До Странен: бихте ли ми обяснили повече за ниЗкото ниво на лекарите в България в областта на СХУ. Аз лично не разбрах това изречение.

До еме1331: Синдромът на хроничната умора е заболяване, открито сравнително скоро. По памет - около 1980 г. Характерно за него е, че се диагностицира като се отхвърлят всички възможни състояния с подобни симптоми.

До скоро се препоръчваше балансиран хранителен режим и спорт като лечение (плуване).

От 2-3 години съществуват редица проучвания, за лечение на СХУ с антидепресанти. Аз лично имам 2-ма пациенти, с подобни страдания, които от няколко месеца приемат антидепресанти. При 1-вия случай подобрението е значително, още след 1-вия месец пациентът няма температура (с изключение на една настинка), чувства се значително по-добре. Все още има какво да се желае и сега (4-5 месеца от началото на лечението) мислим за смяна на препарата с друг - според проучванията с по-добър ефект. При 2-рия пациент лечението с антидепресант имаше чудодеен ефект и той няма никакви оплаквания, вече 2 месеца.

Напоследък се появиха и проучвания за лечение на СХУ с лекарства, които изхвърлят пикочна киселина в повишени количества.

Не е ясно (в световен мащаб) - какъв точно специалист трябва да се занимава със СХУ, поради неизяснената етиология на това заболяване. Поради тази причина и няма никъде (или са много малко) клиники за лечение на СХУ. С това се занимават основно изследователи и университетски болници с голям ресурс за изследвания и лечение.

Препоръката да не се правят образни изследвания и диагностики е напълно грешна. Презумпцията "няма да се види нищо" в случая не е валидна, защото част от състоянията могат да се окажат туморни образувания с или без паранеопластичен синдром. При Вас диагнозата фибромиалгия не е доказана. Аз лично се сещам за няколко състояния, които сте пропуснали да изследвате. Например хемохроматоза, тумурни образувания, някои хронични възпалителни процеси, паразитози.

Акупунктурата има (при някои пациенти) положителен ефект, макар и нетраен. Няма нищо лошо в практикуването на няколко сеанса с акупунктура или каквато и да е друга алтернативна медицина, но се обърнете към лекар и настоявайте да направят всичко възможно за да ви помогнат. Успех.

eme1311
Posts: 14
Joined: Fri May 22, 2009 10:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby eme1311 » Wed Jun 24, 2009 1:31 pm

Здравейте Мики,
благодаря за насоките, но проблема е ,че след като не откриват нищо в изследванията, лекарите не продължават нататък.Според мен някой би трябвало да контролира и проследява резултатите и да преценява в каква посока да се търси. До тук всичко съм движила сама, защото доколкото разбирам лекарите не ми вярват. Много от изследванията съм правила на частно, но от тук нататък става все по-скъпо. След като съм осигурена не трябва ли да получа адекватната диагностика и лечение ? Искам да намеря някой добър специалист, който първо ще ми повярва и ще вземе присърце проблема ми и след това, ще ми помогне да се чувствам поне малко по- добре.
Нямам думи да ви опиша колко страдам първо от болката и след това от факта, че ограничих до минимум социалните си контакти. Деен човек съм и това ме убива бавно физически и психически. Искам да си върна ЖИВОТА!

eme1311
Posts: 14
Joined: Fri May 22, 2009 10:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby eme1311 » Wed Jun 24, 2009 1:40 pm

Благодаря на Странен !
По въпроса за точките - при мен се оказва ,че от 18 посочени - 18 са болезнени .
Утре отивам да проверя къде могат да ме изследват за Ебщайн вируса.

miky
Posts: 44
Joined: Sun May 17, 2009 8:54 pm
Contact:

Postby miky » Wed Jun 24, 2009 2:48 pm

За да не правя реклама на лаборатории само ще кажа, че в нета ще намерите много места за изследване, както и цени. Съвета ми е - пуснете си и цитомегаловирус (ако не сте го направили вече). CRP и ЖСК също биха били полезни.

Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Thu Jun 25, 2009 6:20 pm

Здравей miky! Без да имам никакъв медицински ценз ,ще заявя ,че СХУ и Фибромиялгия са две различни заболявания /макар и близки/. Както виждаш ,от коментарите на другите съфорумци ,подготовката на лекарите във България спрямо тези синдроми е нулева. Естествено ,че има и любознателни лекари ,които се стараят да научат нещо по темата ,но те се броят на пръсти :!: . Не съм имал за цел да обиждам никой ,просто се опитвам да помогна със моят дългогодишен път ,извървян по лекари. Ако смяташ ,че не съм прав дай факти :!: . Аз от своя страна ще кажа ,че на тазгодишният ден на Фибромиалгията от моята асоциация /гр. Валенсия/ направиха заседание ,във което участваха представители на Здравното Министерство. Там бе съобщено ,че през това лято ,всички лични лекари от нашата провинция ,ще изкарат подготвителен курс ,във връзка със това рядко срещано заболяване Фибромиалгия. Във Испания страдат от него ,около 4% от населението /по стари статистики 2%/. За сего толкова ! Поздрави !

Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Thu Jun 25, 2009 6:26 pm


miky
Posts: 44
Joined: Sun May 17, 2009 8:54 pm
Contact:

Postby miky » Fri Jun 26, 2009 4:31 pm


Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Sat Jun 27, 2009 7:36 am



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests