Запек помагайте!!

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
stanislav
Posts: 1
Joined: Tue Mar 24, 2009 10:20 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Запек помагайте!!

Postby stanislav » Wed Mar 25, 2009 7:53 pm

От няколко дни ме мъчи :cry: моля някои да каже някоя домашна рецепта? за да спестя ходенето :( в болницата вече провах свещички ,LAX-S и шоколадчетата..
Мерси предварително ,всякаква информация ще ми е полезна

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Wed Mar 25, 2009 11:48 pm

Разгледай тази .

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Mar 26, 2009 1:06 am

Здравей,

та, аз съм привърженик на бързите мерки, може би защото и такава ми е професията в спешната помощ. :)

За лечението на запека ти, първо трябва да знаем каква е причината. Ако запекът не е причинен от някой тумор, илеос и т.н. (което при теб ще предположим, че е така), то е добре да се храниш с повече плодове и ципести зеленчуци по принцип.

А сега акутно отиди и си купи Natriumpicosulfat капки, пий ги според упътването и 6-12 часа след приемът всичко ще се оправи. Ако положението е тежки вземи 5 капки повече. Става дума за разхлабително.

Поздрав,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Sun Apr 05, 2009 11:09 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Apr 09, 2009 4:16 am

Да, това е добро.

Алтернатива е парафинното Movicol редовно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

beb4ita
Posts: 11
Joined: Thu May 07, 2009 11:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby beb4ita » Thu Jul 16, 2009 4:34 pm

Аз използвам Лакс-ес години наред и съм чувала, че се изтънява червото от него.
Въпросът ми е:
Кой ефикасен продукт мога да приемам редовно без да си навредя, тъй като запекът ми е хроничен? Movicol??

Millena
Posts: 11
Joined: Thu Mar 26, 2009 10:35 am
Location: Габрово
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Millena » Thu Jul 16, 2009 5:01 pm

Ленено семе. Трябва да е смляно, непосредствено преди употреба. 2 чаени лъжички смляно ленено семе в кисело мляко. Ако не можете да го смелите, също 2 лъжички се киснат 4-5 часа в 150 мл вода. Вечерта се изпива водата, а самото ленено семе може да се сдъвче за по-добър ефект. На сутринта - гаранция. Не е нито вредно, нито изтънява червата. Също така съдържа Омега 3, полезно е за кожата и изобщо за общото състояние на организма. Разкрасява по принцип.
Също добре е вечер преди лягане 1-2 ябълки, круши, киви особено.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 288 guests