Левкоцити 72 G/L при недиференциран дребноклетъчен карцином

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Eliza
Posts: 1
Joined: Mon Mar 23, 2009 5:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Левкоцити 72 G/L при недиференциран дребноклетъчен карцином

Postby Eliza » Mon Mar 23, 2009 5:56 pm

Здравейте,
пиша за съвет отностно диагнозата на баща ми- недиференциран дребноклетъчен карцином на бял дроб.Диагнозата е поставена след направена бронхоскопия, но не са правени туморни маркери-нямало смисъл
Съответно ни бе казано,че единствено химиотерапията би помогнала в нашия случай.Направихме вече четири курса.Баща ми е доста отпаднал и много слаб,краката му се подуват, имаше неколкократно нощно изпотяване. Притесняват ме много кръвните му изследвания. Непрекъснат нисък хемоглобин между 86 и 92 и непрекъснато високите левкоцити от 25 нагоре та сега чак 72G/L седмица след направена химиотерапия!!!!!.

Въпросът ми към вас е възможно ли е тези стойности на левкоцитите да са само от рака? Притеснява ме, че лекарите не ни обръщат внимание, не коментират резултатите а аз се побърквам от четене на статии.Вече се чудя дали всичко е започнало от там, дали няма заболяване на кръвта(лимфоцитоза) и какви изследвания да се направят.Дали сме на вярното лечение????
Моля ви ако някой може да ни каже към какво да се насочим.......
благодаря!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Mar 27, 2009 2:56 am

Здравейте,

ако говорим за хепатоцелулярния карцином, който е най-често срещаният, то това е лоша диагноза с лоша прогноза.

Карциномът се повлиява много зле от химиотерапия. Оперативна резекция е при отсъствие на цялостна цироза най-ефективният метод. При 60% от пациентите обаче се появява рецидив до 5 години след резекцията.

Прогноза не може да се направи. Ако не се терапира средната продължителност на живот на пациентите е 6 месеца.

Съжалявам.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 60 guests