Проблем с раменна става

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Linderman
Posts: 1
Joined: Thu Feb 12, 2009 8:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Проблем с раменна става

Postby Linderman » Thu Feb 12, 2009 8:14 pm

Здравейте!

Пред около 1 седмица поста натренирах едната ръка (с тежести). Упражненията , които правих включваха активно участие на дясно рамо. Веднага на другия ден усетих че дясното ми рамо издава повече звучи :wink: от обикновенно. Когато си вдигах ръката изпъната пред тялото нагоре и изпъната встрани - нагоре ... се чуваше как пука. Някоя от движенията ми са съпроводени с хрущене в стават. Имам в предвид , че когато си сложа лядата длан на дясното рамо и правя някакви движения с него , усещам някви "чаркове" да се прескачат и да се наместват... :?

Сега една седмица по-късно хрущенето и пукането присъства , но не е така яростно както в деня след тази тренировка. През тази седмица съм натоварвал рамото 2-3 пъти , но не директно и изтощително.

Държа да подчертая , че през деня , по 8-10 часа съм пред компютъра (работата ми е такава) и постоянно дясната ми ръка е в някакво специфично напрежение (заради мишката).

Понякога през деня усещам едно отмаляване в областта на рамото. Стои като напрегнато ... и кагато през 10-15 минути реша да се "разкърша" ... първоначално пука и трещи ... като позавъртя на-тук , на-там и не пипам мишката , чувствам значително по-слабо напрежение.

Болки .. хмм ... болки не усещам ... просто дискомфорт и отмалялост на това рамо - ОСОБЕННО СУТРИН (може би спя на него). Също така , движенията ми не са ограничени , били те съпроводени от хрущене и пукане.

Дано да съм обяснил правилно и както трябва.

Ще съм ви много благодарен ако изкажете някакво предлоложение и ако дадете препоръки като:

Да продължавам ли да тренирам лекичко или трябва да не се натоварва въобще?

Има ли някакви мазила, които е добре да се използват в случая , за по - бързо възстановяване?

Благодаря ви много и здраве ви желая!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 14, 2009 8:06 pm

Здравейте,

не може да се каже еднозначно за какво става дума - дали има някаква промяна в коста, луксация, скъсване на сухожилие...

Най-добре е да си направите детайлна снимка на рамото, по възможност със скенер, за да избегнете стоенето в невидение.

Не мога да Ви препоръчам терапия, защото преди терапията трябва да се постави диагноза.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests