Дехоспитализация след прекаран инсулт, какво следва?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Юлия Колева
Posts: 1
Joined: Tue Feb 03, 2009 10:44 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Дехоспитализация след прекаран инсулт, какво следва?

Postby Юлия Колева » Tue Feb 03, 2009 11:42 am

Здравейте,
пиша в този форум защото съм отчаяна и не знам към кого да се обърна вече. Баба ми е на 86 г. получи масивен исхемичен инсулт в петък. В следствие цялата дясна половина на тялото е парализирана. Изгуби и говора си. В момента лежи в 1ва градска болница в София. Вчера ни съобщиха, че била стабилизирна и щтели да я изписват. Когато я видяхме обаче никак не изглеждаше добре. Състоянието не е променено въобще. Наши близки познати (пенсионирани вече лекари) ни посъветваха на първо време да не я прибираме у дома, тъй като не бихме могли да полагаме нужните за нея грижи. Моля Ви който е минал по този път или знае къде може да бъде преместена, така че да бъде стабилизирана и да бъдат полагани необходимите лекарски грижи да даде координати. Препоръчаха ми санаториума в Кокаляне и някакъв в Банкя. Моля Ви ако някой има координати да ги сподели.
Не мога да повярвам, че всички искат да се отърват от хора преживели такива тежки инсулти, това са хора в безпомощно и изключително тежко състояние. Както винаги държавата им обръща гръб.
Ще Ви бъда много благодарна ако ме посъветвате какво ще бъде най-добре за нея.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Feb 03, 2009 3:33 pm

Здравейте,

за съжаление не мога да Ви кажа нищо хубаво от гледна точна на опита ми.

Пареза е на лице и в тази висока възраст вероятно ще остане. Ако не бъде променяна позицията и всеки 2-3 часа, посредством специални възглавници и одеала по тялото ще се появят отворени рани от лежането.

Необходима е непрекъсата, 24 часова грижа.

Лежането ще доведе и до душевен упадък, деменция.

Най-честите усложнения са пневмония и обезводняване, локална инфекция. Всяко само по себе си е с много висок процент на смъртност. И всичко това, ако получава достатъчно лекарства срещу кръвосъсирване и не получи следващ инсулт.

За адрес не мога да Ви помогна и добри вести немога да Ви дам. Ако някой друг знае, може да пише.

И на Запад по принцип здравните каси не са отговорни за тези последващи грижи. Има си допълнителни каси за медицински грижи и отделна осигуровка там.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

krassys
Posts: 1
Joined: Tue Feb 17, 2009 12:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby krassys » Tue Feb 17, 2009 12:43 pm

Здравейте,
аз имам почти същия проблем с възстановяването на майка ми и понеже тя е в провинцията, осигурихме й грижи в един много приятен хоспис. Намира се в изтрито - това е телефона изтрито. Ако имате възможност да я настаните там, смятам че ще получи професионални грижи. Там са медицински сестри и фелшери, с добро отношение. Само, че се плаща по 20 лв на ден, което включва всичко - храна, обслужване. Намира се в болницата и при необходимост се викат лекари. Там сме от седмица и за сега е ок.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Tue Feb 17, 2009 7:09 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests