пролапс на митрална клапа,главоболие и световъртеж

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ilian_kumtchev
Posts: 5
Joined: Sat Jan 24, 2009 5:10 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

пролапс на митрална клапа,главоболие и световъртеж

Postby ilian_kumtchev » Sat Jan 24, 2009 8:54 pm

здравеите.аз сам мъж на 31 години.след като вдигнах внезапно кравно и ходих на кардиолог ми откриха малак пролапс на митралната клапа.данните от ехокардиографиата са следните:аорта-38 мм, ЛП 33 мм,Мкп 12,8 мм , ЗСЛК 12 мм, Лк 44/28 мм ФИ - 66 %.пиа бета блокер БЕТАЛОК ЗОК.следя си кравното ,което сега е нормално но полу4их адско главоболие,което не е от бетаблокера.правиха ми невролги4ен преглед и след това ренген на 6иини пре6лени които не показа ни6то.изписаха ми МОвАЛИС 15 мг и МИДОКАЛМ 150 мг.са6то и ГИНКОГАРД.самненията на лекаря са за неправилно оросяване,но за сега не ми е правен доплер или скенер.главоболието се усе6та и сас световартеж.днес след втория ден в които пия лекарствата сам малко по добре.моля някои да даде мнение относно оплакванията ми и данните от ехографията.са6то сам и с леко преганата жла4ка която от време на време дава отражение на стомаха(нямам гастрит или язва)това го споменавам за6тото разбрах 4е тези лекарства имат влияние на стомаха.благодаря предварително на вси4ки които ми отговорят.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Jan 26, 2009 1:42 am

Здравейте,

така предписаната Ви терапия си е много хубава - нестероиден антиревматикум, мускулен релаксант + ала-бала хомеопатичен. Към нея нямам какво да допълня, освен, ако считат че е проблем с оросяването - пирамем, ама болките така може само да се влошат. Добре е да вземете мерки срещу болките - парацетамол 250 мг или аналгин 500 мг + 500 мг аспирин, съответно 1 ампула аналгин без аспирин.

Не разбрах кое е основният Ви проблем?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ilian_kumtchev
Posts: 5
Joined: Sat Jan 24, 2009 5:10 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ilian_kumtchev » Tue Jan 27, 2009 12:36 pm

здравеите.ами и аз не знам какав е то4но проблема.за митралната клапа знам 4е не е голям проблем,жла4ката ми е при нормални размери със около 25 % 6лака вътре,което съ6то не би трябвало да бъде 4ак толкова голям проблем оба4е не са открили от къде идва силното главоболие със световъртеж.в4ера дори ме боля и дясното ухо от самата болка в главата..след два дни пак сам на преглед и се надявам тогава да се разбере не6то пове4е.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Jan 28, 2009 10:28 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests