ЗОВ ЗА ПОМОЩ

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

люсито
Posts: 7
Joined: Mon Jan 12, 2009 5:12 pm
Location: силистра
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

ЗОВ ЗА ПОМОЩ

Postby люсито » Tue Jan 13, 2009 11:28 am

ЗДРАВЕЙТЕ!ИСКАМ СПЕЦИАЛИСТИТЕ ,КОИТО СЕ ВКЛЮЧВАТ ВЪВ ФОРУМА ДА ИЗКАЖАТ МНЕНИЕ ПО ОТНОШЕНИЕ НА МОЯТА ДИАГНОЗА.ЩЕ ВИ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРНА :) .БЕШЕ МИ НАПРАВЕНА ЕЗОФАГО-ГАСТРО-ДУОДЕНОСКОПИЯ.РЕЗУЛТАТИТЕ СА СЛЕДНИТЕ:ХРАНОПРОВОД:ПРОХОДИМ,ДИФУЗНА ХИПЕРЕМИЯ НА ЛИГАВИЦА.
СТОМАХ:БУРНА ПЕРИСТАЛТИКА,ОБИЛНО КОЛИЧЕСТВО МЪТЕН СТОМАШЕН СОК,ГРУБИ ОТОЧНИ ЛИГАВИЧНИ ГЪНКИ.ОСТРА ЕРОЗИЯ-4мм С ЖЪЛТ НАЛЕП.ОТОЧНА ЛИГАВИЦА БЕЗ КЪРВЕНЕ.
ДВАНАДЕСЕТОПРЪСТНИК:НЕ СЕ ВИДЯ ЯЗВА.В ДЪЛБОЧИНА СЕ ПРОНИКВА СВОБОДНО.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ:ОСТРА ЕРОЗИЯ НА ПИЛОРА.ЕРОНИЧЕН ЕРИТЕМО-ЕКСУЗАТИВЕН ПАНГАСТРИТ.

БЕШЕ МИ НАПРАВЕНО ИЗСЛЕДВАНЕ ЗА ХЕЛИКОБАКТЕР-ПИЛОРИ.РЕЗУЛТАТА Е ПОЛОЖИТЕЛЕН.ИЗПИСАХА МИ ПЪРВО АЗИТРОКС,НО НЯМАШЕ ПОЛЗА ОТ НЕГО,ПРОСТО СЕ СДОБИХ С ГЪБИЧКИ И НИЩО ПО-ВЕЧЕ.СЛЕД ТОВА ВЗЕМАХ ЕДНОВРЕМЕННО МЕТРОНИДАЗОЛ И ЛЕКОКЛАР.ДОКАТО ПИЕХ АНТИБИОТИЦИТЕ СЕ ЧУВСТВАХ ДОБРЕ,КАТО СВЪРШИХА И БОЛКИТЕ ЗАПОЧНАХА ОТНОВО.А ИНАЧЕ ОТ САМОТО НАЧАЛО ВЕЧЕ ТРЕТИ МЕСЕЦ ВЗЕМАМ ОМЕПРАЗОЛ ЗА КИСЕЛИНИТЕ.КИСЕЛИНИ НЯМАМ ОТКАКТО ГО ВЗЕМАМ,НО БОЛКИТЕ ПОНЯКОГА СА НАПРАВО НЕПОНОСИМИ.АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ НЯКАКЪВ СЪВЕТ КАК ДА СЕ ИЗЛЕКУВАМ УСПЕШНО /АКО ИЗОБЩО МОГА ДА СЕ ИЗЛЕКУВАМ/ ЩЕ СЪМ МНОГО ЩАСТЛИВА.ЕДВА НА 31г.СЪМ А ВСЕКИ ДЕН С БОЛКИ ТАКА МЕ ИЗНЕРВЯ,ЧЕ ПРОСТО ЗАБРАВЯМ ЗА СЕМЕЙСТВОТО МИ И СЕ КАРАМ С ТЯХ НАПРАВО Е УЖАСНО.МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ!БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Gost2
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Gost2 » Tue Jan 13, 2009 1:51 pm


люсито
Posts: 7
Joined: Mon Jan 12, 2009 5:12 pm
Location: силистра
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby люсито » Tue Jan 13, 2009 3:02 pm


Gost2
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Gost2 » Tue Jan 13, 2009 3:19 pm


люсито
Posts: 7
Joined: Mon Jan 12, 2009 5:12 pm
Location: силистра
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby люсито » Tue Jan 13, 2009 4:02 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Jan 14, 2009 2:18 am

Здравейте,

перентерол и магалдрат пиете ли?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

люсито
Posts: 7
Joined: Mon Jan 12, 2009 5:12 pm
Location: силистра
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby люсито » Wed Jan 14, 2009 12:25 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Jan 14, 2009 6:31 pm

Здравейте,

първо ще Ви посъветвам да видите .

Прочетете я и отново пишете допълнителни въпроси, ако имате такива, за да спестим постотване на същите неща.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

митика1
Posts: 4
Joined: Thu Jan 15, 2009 12:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby митика1 » Thu Jan 15, 2009 12:40 am

Здравей Люсито ,
напълно разбирам болката ти, защото и аз я преживявам не веднъж.От около 10 години имам поставени диагнози-гастрит и язва на дванадесетопръстника и
периодично се лекувам.Тамън забравя за този проблем и айде пак някоя криза ме изненада.Наслушах се на съвети от рода на-няма да преяждаш , алкохол да не пиеш, няма да пушиш и да не пиеш кафе и т.н а аз от години съм скъсала с всички вредни навици.Вече като чуя такива съвети ми се струва , че ми се подиграват , като знам режима ,който спазвам.
И аз съм пила всякакви комбинации от медикаменти, разбира се от доктори предписани.Пила съм и народни цярове , но сякаш нищо не е в състояние да излекува напълно проблемът.Пролет или есен, лято или зима , няма значение, това нещо си се изостря и сякаш нехае за това ,какво пише за него в медицинската литература.Сякаш иска да прекъсне връзката ми с живота.
Искам да мога да ти кажа как да се излекуваш напълно, но за съжаление мога само да ти съчуствам :(
И все пак нещо което облекчава , поне при мен е така.
Опитай да успокоиш нерваната система.Това може да стане с различни методи.
Може да използваш някакви таблетки със седативен ефект или алтернативни методи .Аз лично ползвам релаксация и ми помага.
Избери метод , който няма да е в противоречие с твоите разбирания, ще ти е достъпен и лесно приложим.
Наистина много е важно да не си напрегната, защото всяко напрежение ще го преживяваш като усилване на стомашните проблеми.

С най-добри пожелания

люсито
Posts: 7
Joined: Mon Jan 12, 2009 5:12 pm
Location: силистра
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby люсито » Thu Jan 15, 2009 11:06 am


митика1
Posts: 4
Joined: Thu Jan 15, 2009 12:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby митика1 » Thu Jan 15, 2009 4:07 pm

Лекарите прибягват до операции само при тежки усложнения като:перфорации, кръвоизливи, които не могат да се овладеят с лазарна фотокоагулация посредством гастродуодуноскопия , при стеноза в последния стадии , при злокачествена дегенерация , също, и когато след дългомесечно медикаментозно лечение язвите не заздравяват .
За гастрит или язва, която се появява на няколко години и се лекува(временно)
с медикамнти никой няма да помисли за оперативно лечение.
Затова се набляга на хигиенно-диетичния режим и в стадиите на обостряне с назначено лечение от гастроентеролог.
Последния път когато бях при гастроентеролог ми каза:"нервичките , трябва да се успокоиш малко".
Много проучвания са направени за ролята на нервно-психичните фактори при развитието на язвената болест.При продължително въздействие на стрес , възниква срив в нормалните приспособителни реакции , което при хора предразположени към стомашни заболявания може да доведе до образуване на язви в храносмилателната система.Ето защо много от гастритите и язвите настъпват след тежки нервни изживявания , житейски неуспехи и т.н.

Затова ако може консултантите да препоръчат накое успокоително , към което не се развива зависимост , добре ще е.
На мен ми действа добре таблетки от:мента, глог и валерияна и релаксация.
Така се справям с "нервичките"

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Jan 17, 2009 6:01 am

Към всичко може да се пристрасти човек. Щом не дойдоха въпроси от страна на засегнатата, предполагам, че цитираната от мен статия е била достатъчно информативна.

Аз бих препоръчал при акутен рефлукс (киселини) да пиете до 2 пъти на ден свободно продаваният медикамент "Магалдрат 800". Веднъж на ден преди лягане и веднъж, ако имате оплаквания. Така омепрацолът няма да е единствената светлина в тунела, а и местно киселината ще се обезврежда тогава, когато уврежда стомаха и хранопровода.

Освен това за постоянно е добре да се замислите да приемате перентерол 250 на 12 часа. Това са бирени дрожди, които системно изместват хеликобактер и тем подобни твари и се заселват на тяхно място. Ефект може да има едва след много дълга и постоянна употреба.

Тук няма нужда да повтарям и, че не трябва да пиете газирани или прекисели или люти напитки, съответно да ядете такива храни.

Само дългосрочните и добре умерено дозирани лечения биха имали резултат.

Поздрави,
Last edited by Bulgaricus on Sat Jan 17, 2009 2:16 pm, edited 1 time in total.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

люсито
Posts: 7
Joined: Mon Jan 12, 2009 5:12 pm
Location: силистра
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby люсито » Sat Jan 17, 2009 11:04 am


люсито
Posts: 7
Joined: Mon Jan 12, 2009 5:12 pm
Location: силистра
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby люсито » Sat Jan 17, 2009 11:13 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Jan 17, 2009 12:23 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 252 guests