Полови брадавици, кондиломи, Човешки папиломен вирус..

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Полови брадавици, кондиломи, Човешки папиломен вирус..

Postby Гост » Thu Jan 08, 2009 5:32 pm

Добър ден,

Имам въпросните гадории в основата на члена и се интересувам какво е лекарственото средство във вид на мехлем за премахването им? Ето снимка, за всеки случай:

.pikipimp.com/pp/pimped_photo/s/image/40/318/783/Image010.jpg?ts=1231423183976

само сложете " www " ,без кавичките, отпред

Четох тук там и попаднах на този текст:

Podofilox – у нас под търговскота марка Condyline. Чрез директното си антимитотично действие води до тъканна некроза. Прилага се 2 пъти дневно за 3 последователни дни, след което се почива 4 дни. Този цикъл може да се повтаря 2 до 4 седмици. Намазването на брадавиците може да бъде извършвано от самия пациент. Противопоказан при бременност, поради възможността от абсорбция.

Та въпросът ми е дали това лекарство би било подходящо и трябва ли да се вземе с рецепта? И направление за какъв лекар да искам от личния - за дерматолог, уролог или венеролог?

Благодаря на отзовалите се!
Гост

кондилин

Postby алекс » Thu Jan 08, 2009 9:17 pm

Здрасти младеж,
това ,което имаш се казва "кондиломи", лекарите обикновено изписват един от няколко медикамента, примерно: "Солкожин" , "Солкодерм" или "Кондилин- 0.5%".
Първите 2-ва се прилагат повече при жени и са за вътрешни кондиломи.
"Кондилин" се използва за външни кондиломи, точно като твоите. Продават го без рецепта, някъде към 15.00 лева е. Три дена тушираш кондиломите по два пъти на ден с тупфер,който си е към лекарството, после четири дена почиваш , и после пак на ново....... докато изчезнат, но НЕ да ги третираш повече от 5 седмици!
Понеже това е вирус трябва да пиеш и Имуномодулатор,примерно "Изопринозин", но за него ще идеш на лекар да ти го изпише! Това е медикамент ,който повишава имунитета, т.к. от вируса ,който причинява кондиломите не можеш да се излекуваш, а само да го подтиснеш, затова при силна имунна с-ма кондиломи не излизат и обратно.
Този вирус се хваща по полов път, затова използвай презервативи! Ако имаш сериозна приятелка/гадже или жена, използвай презервативи докато изчезнат кондиломите, защото ще заразиш и нея, а при жените е по-опасно защото се появяват по-навътре и понякога не се откриват и полсе причиняват рак на шийката на матката!
При мъжете, които не лекуват кондиломи се получава и рак на пениса, затова ги махай!
Друг вариант е горенето с течен азот!
Аз лично ти препоръчвам "КОНДИЛИН".
Имай впредвид ,че много гори и понякога боли, но ефекта е зашеметяващ!
Аз имах кондиломи и ги махнах с КОНДИЛИН и вече повече от година не са ми се появили! Но трябва и да живееш здравословно!
Успех!
алекс

Postby Гост » Thu Jan 08, 2009 9:48 pm

Добре, значи рецепта за имуномодулатор може да се вземе и от личния лекар ли? Или трябва направление за уролог?, венеролог? Задължително ли трябва да се комбинират двата медикамента?
Гост

кондилин

Postby алекс » Thu Jan 08, 2009 10:15 pm

Здрасти,
можеш да вземеш рецепта от личния си лекар, можеш да вземеш и от дерматолог/венеролог. За кондиломи се ходи при дерматолог,
можеш да си купиш ИЗОПРИНОЗИН и без рецепта но е към 50 лв., но на теб мисля ,че ти трябват само 2 блистера, т.ч. към 25-30 лв. Пие се по програма, мисля че 20 дена, но не си спомням ,затова ти препоръчвам да идеш при лекар.
Също така можеш да отидеш в аптека където работи магистър фармацевр и да се консултираш и да ис го вземеш.
Но аз лично не съм го пил, махнах кондиломите само с КОНДИЛИН4G47FY
Ти сам прецени, ако живееш нездравословно и имунитета ти е по-слаб то тогава пий имуномодулатор.
Иначе вземай КОНДИЛИНА И СЕ МАЖИ, ще си доволен.
Успех
алекс

Postby Bulgaricus » Fri Jan 09, 2009 12:08 am

Здравейте,

Алекс Ви е дал и по мое мнение правилен съвет.

Лекарството е Podophyllotoxin като крем Wartec® или разтвор Condylox®.

Да, трябва Ви и имуностимулатор, някакъв интерферон, като Aldara® да кажем.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!
Bulgaricus

Postby Guest » Fri Jan 09, 2009 1:21 am

Bulgaricus малко се обърках, значи Podophyllotoxin е лекарственото вещество - част от съдържанието на Condyline 0.5 %-3.5ml, който се нанася според рецептата или листовката.
Имуностимулатора може да е Изопринозин - 3 пъти по 2 таблетки на ден за 20 дни (така пише в листовката).

До тук добре :) "някакъв интерферон, като Aldara® да кажем." - Това не го разбрах :) Каква е разликата между Aldara и Изопринозин? Това, което прочетох е, че Aldara е във вид на мехлем, не на хапчета. Т.е. така се събират два крема? А Aldara под какво име се продава в аптеките, защото не го открих?
Благодаря отново :)
Guest

Postby Guest » Fri Jan 09, 2009 1:29 am

Прочетох още малко и се оказа че Aldara е 2 в 1 (поправете ме, ако не е така) не се продава в БГ, като и цената му не е от най-евтините. :)
Guest

кондилин

Postby алекс » Fri Jan 09, 2009 2:24 am

Точно така, "подофилинотоксин" е активното в-во на "КОНДИЛИН-0.5%".
"АЛДАРА" е много скъп продукт, не се занимавай с него, а ти казах нещо- вземи си "КОНДИЛИН" и ще се оправиш, казвам ти го не само защото разбирам от лекарства, а и защото аз съм го прилагал върху себе си!
Казах ти и за "ИЗОПРИНОЗИНА", ако смятяш, че живееш с пороци- пиеш,пушиш и т.н. и имунитета ти е слаб, то тогава си вземи имуномодулатора, 10 дена по 2 таблетки и после 10 дена по 1 таблетка. Пак казвам, може и без него, но пък е добър точно за твоя проблем.
Взимай "КОНДИЛИНА " и започвай да се лекуваш ,и престани да хистерясваш, ще се махнат, не знам за кой път да ти го кажа! Спазвай стриктно правилата за мазане и ще си наред.
Успех
алекс

Postby Bulgaricus » Fri Jan 09, 2009 2:27 am

Bulgaricus малко се обърках, значи Podophyllotoxin е лекарственото вещество - част от съдържанието на Condyline 0.5 %-3.5ml, който се нанася според рецептата или листовката.

- Да. Това е лекарственото вещество, има го като "генеричен" медикамент и по-евтино и затова го писах. Търговската марка на Podophyllotoxin е Condyline.

Имуностимулатора може да е Изопринозин - 3 пъти по 2 таблетки на ден за 20 дни (така пише в листовката).

- Да. Може. Няма призната точна дозировка. Доказано е, че няма много силно действие, ако дозата е под 1 грам на ден. В зависимост от това колко милиграма са таблетките ще трябва да си го пресметнете. Препоръката е от 1 до 4 грама на ден, т.е. при Вас около 1-1.5 грама, да.

До тук добре :) "някакъв интерферон, като Aldara® да кажем." - Това не го разбрах :) Каква е разликата между Aldara и Изопринозин? Това, което прочетох е, че Aldara е във вид на мехлем, не на хапчета. Т.е. така се събират два крема? А Aldara под какво име се продава в аптеките, защото не го открих?
Благодаря отново :)

- Да, можело е и по-подробно да го напиша, ама имаше наплив тук и го съкратих. Моя неточност.

Алдара е крем да. Произвежда се и в Русия. В Г-я цената му е 100 Евро за един курс на лечение, съответно може и по-евтин да е на Изток в Европата. Ако нямате възможността да си го купите отидете на лекар и той да Ви дозира изопринозина с Podophyllotoxin-а и без Алдара. Алдара трябва да го намерите, ако изобщо има смисъл да го търсите под името "Imiquimod". Това е активното му вещество. Неговото действие е като активира локално там където е намазано имунната система и тя се справя с причинителя.

Моят съвет е в този случай, който представихте (съобразявайки икономическите фактори) и който подусещам да опитате първо без Алдара под лекарски надзор. В случай, че няма ефект след дълъг курс на лечение, тогава мислете за по-ефективните като Алдара.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!
Bulgaricus

Postby Guest » Fri Jan 09, 2009 2:39 am

Ее, вие сте чудесни, още утре отивам да ги купувам :) Мисля си, че водя сравнително активен живот, не пия, не пуша.. Страшно много благодаря за съветите, лека вечер ;)
Guest

Postby Bulgaricus » Fri Jan 09, 2009 2:40 am

Успех!
Поздрави, Bulgaricus

Bulgaricus

Postby bg_rosen » Thu Jun 11, 2009 5:59 pm

Здравейте,
И аз имам някакви малки пъпчици на главичката на коронката на пениса, които си седят то доста време. Тъй като не мога да отворя снимката, която потребитят е сложил, не съм сигурен дали в моя случай става въпрос за кондиломи. Четох на едно място, че някой ги е излекувал с оцет, това не ми се вижда мн сериозен и надежден метод. Когато разглеждах изображенията в гугъл по това име, видях нещо приличащо на лишеи или големи пъпки, докато аз нямам такива. Моите са доста ситнички и бели, и са по коронката на цялата главичка. Моля, помогнете ако някой е на ясно.
bg_rosen

Postby lo » Fri Jun 12, 2009 7:37 pm

здравейте на всички.имам проблем и много се надявам да получа някакво мнение по въпроса.така...на скоро се лекувах от кондиломи - бяха обгорени и раната зарастна.случи се така , че наскоро правих c*кc (държа да кажа , че беше с презерватив).оказа се , че човека с когото правих c*кc също е бил заразен,но не знаеше.много се притесних и искам да разбера колко е голям риска отново да съм била заразена , въпреки че ползвахме презерватив ?а също и да разбера дали ползването на презерватив е предпазна мярка в такъв случай?благодаря много
lo

Postby fotografa » Sun Jun 14, 2009 12:19 am

Ами сега ще ходиш редовно на гинеколог да следи за раничката и да ти взима цитонамазка.
fotografa

Здравейте!

Postby mavericos » Wed Feb 10, 2010 11:04 pm

Привет на всички! Както много от хората тук и аз имам същия проблем но явно съм с малко опит.
Сблъсках се с кондиломите преди 6 месеца и имах около 6-7 малки израстъчета по ствола на пениса.... ходих да ги горят с ток и от тогава нещата изглеждаха наред, обаче.. забелязвам че от 1 седмица насам се появи едно мъничко израстаче или т.н. "малко кондиломче" ;] и сега незнам какво да правя.
Да тичам ли до аптеката още утре за да взима въпросното лекарство за което прочетох от вас КОНДИЛИН или да изчакам да се появи по голям за да мога да го намажа и да видя дали ще има ефект.
А пък има и друг варянт да изчакам малко и да ида да ги горя пак с ток!? Какжо бихте ми препоръчали.
Аз съм на 20 години и водя сравнително здравословен живот и спортувам активно мисля че няма да имам нужда от имуномодулатор !?
mavericos

Next

Return to Форум имам проблем...

Similar topics