Какво е това на квадрат???

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Какво е това на квадрат???

Postby Странен » Sat Jan 03, 2009 2:22 am

Здравейте! Ще се опитам да ви разкажа накратко ,моята дълга история. На 36г. съм и на около 12г. възраст започнах да чувствувам силни болки в коленете /след натоварване/,както и замайване /оказа се хипертония 90–160/.До влизането ми в казармата болките в коленете станаха постоянни ,но не им обръщах внимание.През първите 3 месеца беше някакъв ужас /в следствие на физическото натоварване/+/хипертонията/, от поделението ме изпратиха на преглед 1.МВР–болница и 2.ВМ Академия, но и на двете места казаха ,че всичко ми е наред .Съответно трябваше да преживея това ,че всички началници ме гледаха накриво ,след набеждаването ми пред цялото поделение за симулант.Както и да е преминах и през тези премеждия,но когато станах на 26г. ,болките преминаха и в съпалата /предната част и глезените/.Тогава започна и моята трагедия с лекарите.Тъй като съм роден в малък град ,който и до днес е известен с ,,лекарите,, си,реших да ходя в София на специалист.След като посетих няколко известни професора /поставиха ми различни диагнози/предпочетох най–удобната за мен:стелки на доктор Шол. Откакто взех да ги нася болките се увеличиха. Така стигнах до друг специалист /в София/,който ми каза ,че имам заболяване на Колер и ми отряза някаква кост на втория пръст на дясното стъпало. След това ходих още няколко пъти в София /Пирогов,Горна Баня,ИНСУЛ и някоя и друга частна к–ка –без резултат естествено/,след което разбрах за к–ка ,,св.Иван Рилски,,.Там отново ми направиха изследвания и ми казаха ,че имам псориатичен артрит и ме изпратиха на дерматолог ,който категорично отхвърли тезата за псориазис /себорея/.Изписаха ми инжекций и лекарства и малко се пооправих /преди това за да мога да ходя, се подпирах по зградите и парапетите/.През 2000г. заминах за Испания с надеждата да поработя и да намеря истински лекар.Уви с работата успях но с лекарите не. Тук диагнозите ми са следните:Ревматолог–ревматоиден артрит , 2Ревматолог–психично болен , Психиатър–нормален с депресия , 2Психиатър–депресия породена от моето физическо състояние , Невролог–фибромиалгия , 2Невролог–фибромиалгия ,Специалист по фибромиалгия–ревматоиден артрит.????????? От 5г. насам ме болят всички стави и мускули на тялото,/ не помня кога тичах за последно/по цял ден лежа ,не съм добре с равновесието и концентрацията ,много забравям и ми е нервно,болките са много силни и денонощни /едва издържам.../. Това беше един бегъл поглед ,върху моят живот. Съжалявам ,ако съм отегчил някого!!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Jan 03, 2009 3:49 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Sat Jan 03, 2009 11:12 am


катя
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

отговор

Postby катя » Sat Jan 03, 2009 11:42 am


Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: отговор

Postby Странен » Sat Jan 03, 2009 3:33 pm


jolene
Posts: 84
Joined: Fri Jan 02, 2009 2:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jolene » Sat Jan 03, 2009 4:29 pm


Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Sat Jan 03, 2009 9:23 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Jan 03, 2009 11:27 pm

Здравейте,

това, че лечението на еди си кой не е дало резултат не означава, че диагнозата ревматоиден артит не е вярна!

Става дума за тежка диагноза, толерираща живота на пациента, както е при Вас.

И все пак по-вероятна ми се струва Spondylitis ankylosans, само ако имате и затруднение в движенията.

При ревматоидният артрит имаме видима промяна в костната структура:

http://de.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0815175553

А при Spondylitis ankylosans става дума за "втвърдено възпаление на костна структура от ревматоиден характер". Наричат болеста още "Бехтерев", ако говорите руски или друг език даже видях, че има и статия по въпроса:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ankylosing_spondylitis

Това не е спам, а само информация за Вас.

Дори и да не е точно това заболяване със сигурност говорим за нещо подобно. Има хиляди подобни, които се различават в една буква или засегната кост.

За съжаление прогнозата не е добра. След намесата на толкова "умове" в тази област не Ви казвам нищо ново вече.

Заболяването се дължи на собствената имунна система, а не на ортопедичен проблем, противно на лекарското мнение, дори и да не е точно това, за което Ви дадох информация по-горе.

Вие, при условията,в които се намирате имате само една възможност: да продължите целево лечение за ревматоидно заболяване, което няма да Ви излекува, но ще облекчи симптомите и да си намерите специалист по лечение на болката (има такива вече), който да Ви нагласи лечението за да не изпитвате повече болки.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Sun Jan 04, 2009 11:17 am

Преди всичко искам да ви благодаря ,за хуманното ви отношение към повечето теми във форума!Въпреки ,че съм доста объркан от всичките диагнози поставени ми до сега. Това за Бехтерев го чувам за първи път. Според мен ,става въпрос за някакво странно заболяване ,защото съм посетил над 10–15 Ревматолога и никой досега не е говорил за Бехтерев.Между другото майка ми имаше същите симптоми ,но и на нея не и откриха нищо!? Вие защо изключвате наличието на Фибромиалгия? Поздра

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Jan 05, 2009 9:39 am

Здравейте,

моля, :) . Намирам, че всеки трябва да се отнася към другия така, както иска да се отнасят с него самия и това е човечно (хуманно).

Не изключвам тази диагноза. Иска ми се да я изключа, защото така поставена, ако е вярна означава, че няма адекватно лечение.

Диагнозата винаги е несигурна и неточна, дори и когато е поставена, пак може друго са се окаже. Причините за заболяването са неизвестни и се изразява във Вашите симптоми.

Лечението е при "терапевт на болката", обикновенно анестезиолог. Не знам има ли я в Б-я вече тази допълнителна квалификация. В графата "благодарности" има писано за един доктор в София, който я практикувал. Не мога да Ви го препоръчам, но ако написаното е истина, то може би трябва да се обърнете към него.

При нашите пациенти с хронични болки в действителност правилната доза фентанил, дали ще е с лепенки или няколко капки морфин не водят до пристрастяване, а до дълготрайно премахване на симптомите. Важно е обаче в кръвта да се държи едно постоянно ниво на концентрация.

Бехтерев е възможен когато имате и невъзможност за извършване на някои движения или особена болка при тях, но това не мога да го извлеча от думите Ви и затова предположих, а предположението е основен похват в медицината.

Крайният ми съвет е да си намерите гореспоменатия терапевт, за да не изпитвате вече болка.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Mon Jan 05, 2009 1:25 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Jan 05, 2009 9:13 pm

Да, така е, когато един не знае прехвърля топката на друг, който пак не знае. Колкото повече чакате, по-зле ще става и би трябвало да отидете на този специалист.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Mon Jan 05, 2009 11:06 pm


katq
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

oтговор

Postby katq » Tue Jan 06, 2009 4:06 pm


Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: oтговор

Postby Странен » Wed Jan 07, 2009 12:13 am



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 233 guests