какво е това???????????????

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

нова
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

какво е това???????????????

Postby нова » Fri Jan 02, 2009 4:40 am

здравеите ,пи6а тук за6тото имам проблем и то голям?!!! при нервно напрежение или силна вазбуда ,при физи4еско натоварване,при силна светлина ,а понякога дори и като си седя без да правя ни6то ,полу4авам неконтролируеми трептения на о4ите,околоо4ните мускули ,клепа4ите,бузите ,леко сковаване на 4елуста!!! мимиките ми са под всякаква критика ,не мога да се усмихна нормално,физиономията ми се изменя! 4увствам 4е и психи4ески с1м нестабилна,изпотявам се ,из4ервявам се,треперят ми рацете! кажете ми моляяя вииии някакво лекарсво което 6те подтисне тея неконтролируеми трептения моляя вии ,искам някакво лекарство!!!!!

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Fri Jan 02, 2009 4:52 am

имах същия проблем и ми предписаха бетаблокери и белергамин :( но пак треперя и се притеснявам без някаква причина.. с времето установих, че това мога да си го контролирам до някаква степен и е на психическа основа. Било от възрастта и от много нерви

на 17 съм

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Fri Jan 02, 2009 4:57 am

a moже6 ли да ми каже6 тези бетаблокери и белергамин 6те спрат ли тези трептения на лицето ми :cry: :?:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Jan 02, 2009 4:59 am

Здравейте,

да, по-горният постинг е прав.

Трябва да отидете на невролог. Той прави ЕЕГ, за да зиключи някакъв "системен" причинител.

След това се предписва целеви бетаблокер и евентуално бензодеазепинов препарат.

До изсясняване на диагнозата състоянието Ви е "есецниален тремор".

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Fri Jan 02, 2009 5:11 am

да ти приличам на доктор? Просто си пиша... дано някой доктор каже какво може да е, но поне аз разбрах от невролога, с който се видях, че е нормално и е от притеснение и някви такива нормални работи. Пропанолола ми помага да не се притеснявам много и да не се потя а белергамина ме успокоява като съм нервен. При мен треперенето се появява и в говора. Като те гледам как пишеш сигурно не си някоя пенсионерка, така че сигурно и за теб се отнася същото. Реших да пиша, защото като бях при невролога почти нищо не прави, само говорихме и разпитваше за някви наследтсвени болести. Виж ся не се замислих, че може да е защото прекалявах по някое време с алкохола а и наркотици съм пробвал... иди да те види и теб невролог :)

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Fri Jan 02, 2009 5:14 am

мерси за с1ветите,вд1хнахте ми увереност 4е мога да се оправя ,но можете ли да ми кажете конкретни имена на лекарства,които утре примерно да си купя от аптеката,много 6те с1м ви благодарна за6тото се виждам в 4удо :cry: :cry: :cry:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Jan 02, 2009 5:17 am

НЕ. НЕ и НЕ!

Не може, защото ако си брадикарна (бавно ти бие сърцето) или имаш астма и ти кажа да пиеш 2 пъти по 10 мг пропранолол ще колабираш някъде. Като лекарят ти измери основните показатели ще ти даде пропранол сигурно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Fri Jan 02, 2009 5:23 am

нямам брадикардия,даже с1рцето ми е бие като лудо,с16то така нямам и астма

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Jan 02, 2009 5:27 am

Да, хубаво. Много се радвам, че ги нямате. Дай Боже на всеки да ги няма. :)

НО когато отидете на преглед резултатът няма да е реален. Затова трябва да отидете без да сте пили медикаменти при невролога.

А, за да се избегне възможността да си купите пропранолол и да си го пиете и да подтискате някой тумор да кажем, първо се ходи на невролог.

Първо диагноза, после лекарство.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Fri Jan 02, 2009 5:29 am


Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Fri Jan 02, 2009 5:37 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Jan 02, 2009 5:48 am

към Гост

С въпросното лекарство не работя в тази му комбинация. Беладона и фенобарбитал съдържа, второто доста силно. Възможно е да добиеш зависимост, но трябва самодисциплинирано да внимаваш да не го вземаш по-често от необходимото и да го вземаш по час. Докато е така и стомахът ти не дава проблеми, можеш да го вземаш.

Добре е обаче срещу треперенето да предприемеш и други мерки, като например изследване на щитовидната жлеза и системен спорт за натрупване на мускулна маса (фитнес).
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

николета
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

zdrawejte

Postby николета » Fri Jan 02, 2009 8:19 pm

като чета тука аз имам съшите проблеми тръпнене в главата тялото и ортостатична хипотония.Невролога ми изписа бетаблокер и успокоително но и те не помагат напълно какво друго да предпиема ,щтитовидна жлеза нормални хормони скенер нормален .

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Jan 02, 2009 8:39 pm

Единственото, което може да облакчи симптомите в такива случаи е спортът. Системен, 3 пъти по един час на седмица в продължение на поне година.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

nikoleta
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

zdrawejte

Postby nikoleta » Fri Jan 02, 2009 9:08 pm

благодаря ,но какво общо има спорта в слу4ея за това трептене и треперене


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 311 guests