Лечение на акне (1. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Sat Jan 31, 2009 3:48 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Feb 01, 2009 1:28 am

до nueo

Здравейте,

преди това лечение е добре първо да има еднозначна диагноза "акне". Не бива това тежки химиотерапевтично лекарство да го предписваме на всеки и за всичко.

Аз ще Ви посъветвам да поемете инициативата в свои ръце и да отидете на личен лекар, при когото или в лаборатория да тествате с посявка и антибиограма въпросните пъпки - чрез секрет от тях. Като излезе резултатът ще може да се мисли вече за лечение. И, естествено, черният дроб е решаващ -подродбни инструкции са вече в статията на първа страница.

до werewolf_

Радвам се, че засега всичко върви по план. 30-40 мг е ок. Повече не. Следите ли показателите на черния дроб и пиете ли алкохол?

Омазняването не е нормално. Силен организъм, справя се с отровата, която му внасяте все по-добре. Дозата трябва да се запази постоянна от 30-40 мг поне 3 месеца и да не се променя! Не бива така да си я намаляте, защото нивото на витамин-А-киселината няма да е постоянно и пъпките ще се адаптират. Като правите нещо, то както трябва го правете или се откажете.

Нормално е през първия месец дозата да се променя, докато се напасне и след видимият ефект от лечението да се намали леко, да кажем на 20 мг/ден, за да се затвърди ефекта.

Ако са минали последните изследвания от повече от две седмици, бих казал, че е време да се повторят и дозата да се вдигне, ако са о.к. Моята лична бе 40 мг/24 часа за 4 месеца + 2.5 месеца по 20 мг, т.е. няма какво да се плашите.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Sun Feb 01, 2009 2:48 pm

Мдам явно организма ми бавно се адаптира към дозата, която всъщност е най-ниската. В понеделник си взимам направление и отивам във вторника на изследвания, чичо ми ще каже как са (ще ги постна и тук разбира се) и ако всичко е ок почвам на 20мг на 12часа - по мои сметки ако ги пия така 5мес. (до тук имам близо един мес.) ще са 6000мг+600 - 6600мг за целия курс на лечение. Няма да са 7200 както е предписано за моето тегло (краината доза от 120мг на кг.) но ми се струва че пак е добре. Дано проработи. Предполагам че като се е адаптирал организма на 20мг по-трудно ще блокира 40мг (все пак е двоина дозата) сега забелязвам че и устните ми не са много сухи. До вторник запазвам дозата от 20мг. после ако всичко е ок - увеличавам двойно. Тогава ще постна и резултатите от изследването. Благодаря отново!

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Sun Feb 01, 2009 2:53 pm

А между другото алкохол не съм близвал и така смятам да е и през оставащия етап от лечението, все пак не смятам да го провалям за единия алкохол. Малко е кофти верно на заведение, но се търпи определено. Само цигари пуша - половин кутия (10) смятам че не е толкова фатално (за цигари нищо не пише). Избягвам и мазните храни, които товарят дроба и гледам и да не преяждам - смисъл пак изяждам същото количество храна, но на повече и по-малки порции. Малко е кофти като цяло но определено си струва!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Feb 01, 2009 3:42 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

pavl333
Posts: 3
Joined: Tue Feb 03, 2009 1:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pavl333 » Tue Feb 03, 2009 2:25 am

Здравейте. Мн се радвам, че се борите с акнето. Дано този изотретиноин е наистина така лековит :) . ще следя развитието и може и аз да пробвам ... но в момента съм на хомеопатия (в началото си помислих че ефекта е уау, но Ц.. ще видим, а е и индивидуално все пак), а и идва пролет, лято :( .

Да питам Булгарикус:
"тествате с посявка и антибиограма въпросните пъпки - чрез секрет от тях. Като излезе резултатът ще може да се мисли вече за лечение." - Това как става точно. Във всяка лаборатория ли се прави. Не е нужно да обяснявам на ГП-то предполагам, за да се сети :Д. Благодаря предварително!

Успех на всички ;) .

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Feb 03, 2009 11:00 am

Здравейте,

Досега не съм чул за успешно хомеопатично лечение, а при в момента лекуващият се терапията ще приключи в края на май, така че засега всичко е приемливо.

Изследването, което препоръчах не е стандартно - не е в Б-я практика да се прави. Става дума за пунктиране на пъпка и вземане с нещо като "клечка за уши" на въпросният секрет/гной, нанасянето му в хранителна среда и определяне на това какви бактерии са се развили. Важно е преди това дезинфекциране на кожата, но в момента на пунктирането по нея не трябва да има дезинфекционно средство.

Това е едно от най-простите и евтини изследвания, което може да се направи във всяка лаборатория, правеща посявка и антибиограма. То е "основата" на диагностиката в медицината и не изисква много специална техника.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Tue Feb 03, 2009 1:54 pm

От гледна точка на класическата хомеопатия, лекарствата на традиционната медицина са антидоти т.е. ако смесвате хомеопатия с класическа медицина, ползата от хомеопатията ще е нулева. Това само за протокола ;).

pavl333
Posts: 3
Joined: Tue Feb 03, 2009 1:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pavl333 » Sat Feb 07, 2009 9:19 pm

как върви, werewolf_, как бяха изследванията

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Sat Feb 07, 2009 11:26 pm

Тъй пиша отново, че нещо ми дава проблем с линковете, които добавих. Здравай pavl333, всички показатели бяха ок и сега съм на 20мг на 12ч. и смятам (ако всичко с дробчето е ок) да си остане тази схема до 6юни (тогава чуквам 6-те месеца ;) ) Относно хомеопатията - една година бях на такова лечение - за мен е "вятър и облаци". Имаше подобрение, но после пак си се завръща акнето. Прочети добре какво е дал Булгарикус като съвети, ето ти линкче ако разбираш англ. ще ти отговори на всичките въпроси: Ето ти и друг линк на форум за роакутан има интересна информация и следи прогреса в картинки (доста е надъхващо между другото) и мисля, че по картинките не е играл Фотошопа (както в доста реклами на препарати против акне). Дано само да ти отваря линковете че първия път имаше някакъв проблем - ако не copy - paste горе в лентата :roll: Според мен ако ти е здрав организма, което ще се разбере от изледванията, не си губи времето и парите с хомеопатии и мазилца. Пак зависи и какво ти е акнето - може да се разминеш само с памук и ракия от запасите на тате, но ако е нещо сериозно пускай изследванията и не се притеснявай! Успех, дано съм ти помогнал.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Feb 08, 2009 2:41 am

Ta, ako имаш въпроси, аз си следя тук "пациентите" и отговарям.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

pavl333
Posts: 3
Joined: Tue Feb 03, 2009 1:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pavl333 » Thu Feb 12, 2009 2:27 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Feb 12, 2009 2:36 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby зарко » Sat Feb 28, 2009 3:49 pm

Здравейте казвам се Здравко и съм на 24- г. и понеже и аз лекувам много време вече акне от близо вече 6-7 години от както преминах побертета усилено но без резолтат . Пробвал съм почти всичко-запонах от най-елементарните мазила и лосиони които се продават в аптеките до скапи кремове(ще ви спестя имената защото са много).Започнах да ходя на лекар и там започнах от начало пак първо с локална терапия с скинорен крем и акне В5 сутрин и вечер и това в продължение на 6-7 месеца, но без резолтат.След това ми исписа някакъв антибиотик мися че се казваше тобоцин и го приемах близо месец и половина,поизчистих се малко но след спирането на антивиотика пак на ново всичко.След това същия лекар ми исписа някаква терапия мисля че се казваше авто имуна терапия с взимане от вената венозно кръв и преливане мусколно и това не даде никакав резолтат.След това отидох при друг лекар той ми исписа антибиотик доксициклин приемах го близо 6-месеца и деиствително се бях изчистил от пъпките, но след спирането му пъпките пак се появиха.Преминахме на локална терапия защото лекара ми обясни че неможем с антибиотик постояно.И вече така съм повече от 6-месеца,пъпките не са много но ги има и не вярвам че така ще се излекувам . Прочетох статийте написани за Изотретиноин, и съм решил да го ползвам защото взе да ми писва вече, имам чуството че никога няма да се излекувам напълно.Обаче лекуващия ми лекар ме разубеждава и не иска да ми го исписва защото смята че състоянието ми не е чак толкова тежко, въпреки това аз смятам да пробвам защото аз сам си знам какво ми е.МНОГО ВИ МОЛЯ НЯКОИ МОЖЕЛИ ДА МИ КАЖЕ КАК И ОТ КАДЕ МОГА ДА ГО ЗАКУПЯ. Благодаря предварително !!!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 28, 2009 7:27 pm

Здравейте,

във всеки случай най-добре в края на ноември да започнете.

За рисковете знаете и трябва да си прецените сам. Не можете да отдадете това решение на някой. В публикацията са дадени някъде телефони или питайте младежът, който ги приема на лично съобщение. Важно е да спазвате написаното.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests