Лечение на акне (1. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

ashi
Posts: 1
Joined: Thu May 14, 2009 3:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ashi » Thu May 14, 2009 3:55 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun May 17, 2009 2:20 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Sun May 17, 2009 2:55 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun May 17, 2009 6:56 pm

Здравейте,

за слънчевото време си има кремове с разни фактори, това няма да е най-големият проблем. Препоръчаните мерки за безопастност са мерки за максимална безопастност, т.е. и ако някои не се спазят все още е по-вероятно да няма последици за здравето.

Максималната доза е далеч над 60 мг. Решението, при условие, че си го купувате сам лекарството го вземате Вие. "Прецакването" на дроба се вижда в постепенно завишаване на неговите показатели извън нормите, което е обратимо почти винаги, т.е. за сега няма опастност, ако стойностите са в нормата да прецакате каквото и да било.

Може да го пиете и 7 месеца, но не повече. Препоръката е за 6, защото това е максималната статистически установена величина до кога ще е безвредно при определен процент от хората (сложни изчисления).

Не се колебайте да пишете, ако имате още въпроси.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sky_high__
Posts: 17
Joined: Tue May 26, 2009 2:55 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

по-дълго време с вит. А

Postby sky_high__ » Tue May 26, 2009 3:10 pm

По веднъж да се напише стига!!!

sky_high__
Posts: 17
Joined: Tue May 26, 2009 2:55 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

по-дълго време с вит. А

Postby sky_high__ » Tue May 26, 2009 3:11 pm

Здравейте! Боря се с акнето, откакто се помня като човек...
Проблемът е: провеждах лечение с Isotretinoine, но с продукт. по-добър от Roaccutane. ВСИЧКО е прекрасно, докато лечението продължава. Най-ужасното идва, след като приключих приема - около месец след това кожата започна да си се омазнява, както само тя си знае...Косата също...
Редувах 6 месеца, после почивка и след това отново започнах. Моят дерматолог ме успокои, че с още един курс лечение нещата ще се оправят за по-дълго време, не просто за 2 месеца след спиране на медикамента. Но уви... до ден днешен си правя курсове от по 2-3 седмици с 20 мг и после 2-3 седмици почивка.... Само и само да не се налага да мия косата си всеки божи ден, понеже е невероятно мазна, а кожата на лицето ми да не е като полята с олио.... Няма оправия, не можеш да заповядаш на мастната секреция да се контролира, било то с временно прилагане на медикаменти. Логически погледнато всяко лекарство влияе, докато бива прилагано, докато настъпи излекуването. Но в този случай секрецията си възвръща усилената работа, защото след изчезване влиянието на isotretinoine няма какво да я възспира.
Нещо като алтернатива изпробвал ли е някой? Логично би било да се приема под чист вид вит. А, но той е много по-слаб от синтетичния. И все пак риск при такава продължителност на приема има и се чудя какво да правя!!!
Всичко е наистина ОК, докато приемам витамина,макар и по 10 мг на ден. Моля за лекарски съвет дали тези 10 мг. редовен прием биха имали някакви последствия. Наясно съм с периода на преди, по време и след бременност - абсолютно никакво приемане на подобни количества.
Моля за съвет отностно едно по-слабо и дълготрайно приемане на isotretinoine.
Благодаря предварително на всички, които имаха търпение да изчетат фермана ми.... :)

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Tue May 26, 2009 8:55 pm

Здравей Sky_high! Я кажи как се казва медикамента, който ти си ползвала - търговското му име - да не е ТРЕТИН, гръцко? И как прецени че е по-добър ор роакутан - смисъл изпитала си ги двете върху себе си или дерматоложката така ти каза? Питам, защото и аз си мислех че това, което пия е менте, но се оказа, че продукта има много търговски имена - roaccutane, accutane, tretin, Amnesteem, Claravis, Sotret, в които активната съставка е изотретиноина и е важно не под какво име го купуваш, а от къде. Друго да питам - какъв пол си? Предполагам че си жена. Наистина масово чета по чуждите форуми, че акнето се завръща главно при жени или хора, които не са минали пубертета - тоест явно при жените е по-вероятна появата на акне и може да не е резултат само от мастните жлези - смисъл нещо друго в тялото ти да предизвиква секрецията им след спиране на медикамента, поне аз така си мисля де, докторите да кажат от какво е. Инак за алтернативно лечение - пълно е с такива, но от моя опит нищо досега не е дало ефект. Между другото тук забелязвам пък друго - че масово жените са доволни от химическия пилинг, а мъжете - не. Явно има значение какъв пол си при определяне метода на лечение. Но в крайна сметка ядрото на проблема са мастните жлези.

sky_high__
Posts: 17
Joined: Tue May 26, 2009 2:55 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sky_high__ » Tue May 26, 2009 9:21 pm

Здравей,werewolf! Жена съм, да. Името е Lurantal, сега преминах на Ciscutan, който е по-евтин, но по съдържание се различава едва /помощните материали са малко повечко/.Купувала съм ги във Виена, защото там живях до скоро. Не е нищо друго освен мастната секреция, правила съм куп изследвания в доста добра лаборатория.А относно химическият пилинг - аз самата съм козметик, занимавам се само с натурални продукти, доказано е лошото влияние на химията върху кожата, дори се стига до непоносимост /не само при мен/. Истината е, че заливаме кожите си /най-вече жените/ с всякакви лайна /ще извинте израза../, които непрекъснато променят "настроеноето" на кожата.
А аз иначе пробвах и с промяна на режима на хранене, хигиенните навици /които никога не са били лоши/, но всичко си остава на ниво вътрешни причини. Не ме притеснява нищо друго, освен влиянието на изотретиноина върху костите и черния дроб при продължителна употреба, каквато аз съм предприела. По лекарско предписание е,но така или иначе аз ходя всяка година да врънкам дерматолога си да ми изпише още опаковки, защото просто не мога да спра невероятното омазняване на кожата и косата.А от там няма нужда да казвам как порите се запушват, само въпрос на време е да се получат възпаления/.Всякаква външна намеса, каквато пробваха разни български дерматолози е просто недействаща, включително и антибиотиците, които пробвах.
А има още нещо - сдобих се с чист течен вит. А. Може ли да бъде адекватен заместител на синтетичния вариант?
Благодаря!

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Tue May 26, 2009 10:47 pm

Ами това бях питал и аз няколко поста по-нагоре, в мрежата го намерих като Pulse Therapy или Low Dose Accutane Threatment - имаше и цял блог само по тази тема, но ме мога да го открия пак да дам линк. Предимно терапията се използва за лечение на Розацея-та, вземат се по 10-20-30-40мг на СЕДМИЦА! Но масата хоа в блога бяха писали за обикновено акне, което се е върнало и при тях и са продължили по тази схема. Но нека все пак специалиста да каже, това е което аз съм чел, затова мисля че не е невъзможно! Имам и един въпрос към теб ЛС.

rosen6969
Posts: 3
Joined: Tue May 26, 2009 11:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby rosen6969 » Thu May 28, 2009 12:11 am

здравеите и аз имах акне положението беше много зле отидох на дерматолог и ми педписа (FACE PACK ANTI AKNE-маска) и (OXY 10) маската се слагаше да седи 20-30 мин. мисля а за другото не се сештам,дерматолога ми каза че лечението трае 6-8 месеца аз го ползвах 2-3 седмици и се опраих и за тези два продукта дадох 30 лв някъде.
Все пак за всеки идивидоално се исписва лечение консолтираите се с дерматолог.

sky_high__
Posts: 17
Joined: Tue May 26, 2009 2:55 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sky_high__ » Thu May 28, 2009 9:12 am

Rosen,щом с външно лечение си се справил, знчи не е толкова зле ситуацията.Инче самото третиране на кожата отвън не винаги предполага дълготрайни резултати, а да не говорим ако има проблем на секрецията, хормонален дисбаланс и ст.н. - тогава няма начин. Но дерматолозите в България се хващат винаги за по-лесните варианти. Ако сработи - добре. :)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Jun 07, 2009 12:16 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Sun Jun 07, 2009 9:35 pm


sky_high__
Posts: 17
Joined: Tue May 26, 2009 2:55 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sky_high__ » Mon Jun 08, 2009 8:52 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Jun 14, 2009 4:43 am

Здравей werewolf,

говорих за повишение от 3х20мг/24 часа.

Правилното и ефективно лечение с милиграмите, които сте сметнали за достатъчни трябва да протече 6 месеца непрекъснато, независимо от времето на по-ниския прием, т.е. може да е и 8 месеца, да, но това не е стандартна препоръка.

Няма резистентност. Няма такава опастност. Това не е антибиотик, а дериват на витамин-А, един вид отрова и няма как да се развие резистентност. Възможно е да се наложи повишаване на дозата, но това не е медицински правилно да се нарече "резистентност" и затова казвам, не.

Акнето се причинява от бактерия, а с нея човек може да се зарази, да. Но заразяването не става само от допир, защото тя е навсякъде, а и от предразположеност на жлезите към това заболяване. Тук не бива да се притеснявате, който е податлив е вече заразен.

Вие сте и винаги ще бъдете носител на акнето. С това лекарство не позволявате на инфекцията да даде външни симптоми, т.е. да имате толкова много пъпки. То им изсушава биотопа, а не ги убива, те умират в следствие, но винаги има някъде някаква все още жива култура.

Разбира се, ако приятелката Ви има жестоко акне, то можете отново да получите и Вие следи от него, ако то не е от Вашия щам, но това са мноооого теоритични възможности и не трябва да се притеснявате точно за това.

След лечението няма никаква грижа. За 3 дни се възвръща влажността на кожата обикновенно. Важно е да не се използват някакви си там кремове за лице, които омазняват. Освен това трябва да ползвате сапун и шампоан за мазна кожа и коса.

Аз, като един от модераторите тук, мога да правя реклама.  Непрекъснато рекламирам, ако не сте забелязали.

Може да ползвате изотрексин гел след лечението. Има и един гел от 98 до 100% алое вера, който действа антисептично, омекотяващо и антибактериално. Той е скъп, но трябва да е точно от сто процентовия иначе няма смисъл. Ако го намерите, може да си мажете лицето с него преди лягане. Само алое вера, без другите бъркочи.

На слънце може да се печете след десетина дни, ако имате възможност изчакайте две седмцици. И сега можете да пиете, но същото време важи и за алкохолът. Две седмици.

Цигарите не причиняват акне, но всичко останало причиняват и могат да влошат акнето. Няма смисъл да казвам, че пушенето убива. Не се тровете, сега, когато вече всички ще Ви харесват.

Поздрав,
Стоян


Здравейте sky,

само последиците за бременост имах на ум.

За Вас мога да препоръчам под наблюдение на лекар комбинирано петорно лечение от /1/ цинк на таблетки, /2/ сто процента алое вера крем, /3/ терапия с подобни на противозачатъчните средства от т.нар. “анти-андрогенни” вещества, /4/ антибиотик по посявка, вероятно доксициклин и /5/ пробиотик на таблетки за поне 6 месеца. Всички тези пет стъпки едновременно. Освен това е добре да се замислите и за /6/ пилинг с химическо изгаряне при дематолог след лятото.

Правилно проведени всички едновременно горепосочените стъпки ще дадат резултат.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests