Лечение на акне (1. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

sky_high__
Posts: 17
Joined: Tue May 26, 2009 2:55 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sky_high__ » Tue Dec 01, 2009 9:33 am

Привет отново на всички! Не разбирам наистина нужно ли е да се подчиняваме на огромната козметична индустрия, ползвайки всякакви, ама наистина всевъзможни препарати - било за почистване, за мазане и т.н.
Pesho - в никакъв случай не се ползва крем за лице, който предназначен за ръце! При усложнения с акне е все едно да чистиш една стая с метлата от сметището.Извинявам се за сравнението, но съм козметик и не мога да се стърпя като чуя за мазните кремове за ръце, които имат за цел да подхранват непрекъснато измиваните ръце.Та за лице - само продукти, предназначение за тази област.
А относно слънцезащитните кремове зимата - тялото все пак си има защитна реакция, не е добре непрекъснато пазене целогодишно. Лятото - да.Все пак какво правим с нас, в клетка ли се слагаме.
Bulgaricus - извинявам се за въпроса - ако изпратя рецепта в Германия /както разбрах, че е възможно/, то без куриер, по обикн. поща има ли шанс да ги получа?Знам че е сложно с митническия контрол.Благодаря ти предварително!
Поздрави на всички, които се лекуват, пожелавам успех! Форумът върши много добра работа.

pepy
Posts: 4
Joined: Sun Nov 22, 2009 1:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pepy » Tue Dec 01, 2009 9:19 pm


pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Tue Dec 01, 2009 11:35 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Dec 02, 2009 2:01 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

pepy
Posts: 4
Joined: Sun Nov 22, 2009 1:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pepy » Wed Dec 02, 2009 10:24 am


sky_high__
Posts: 17
Joined: Tue May 26, 2009 2:55 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sky_high__ » Wed Dec 02, 2009 11:36 am

[quote="pepy"]Това, което искам да кажа е, че зимата /аз съм минала няколко такива лечения с изотретиноин/ рядко се налага да се използва допълнителна защита. В крайна сметка всяка жена /вече и все по-често мъже/ използва дневен крем, който при добрите, изпитани марки, е със защитен фактор. Зимата не се налага обилно мазане, слънцето може да "свети" силно, но не действа така агресивно. Все пак всеки сам усеща дали има "парене" през зимата,дали кожата има нужда от екстра защита.Аз поне в моята практика такова нещо чувам само при хора с много чувствителна и нервна кожа.Все преценя сам, нека не се заяждаме.Не сме затова тук.
Bulgaricus, благодаря ти за всички мнения и целия труд във форума! Няма да те ангажирам с тези рецепти, мисля от Австрия да си ги взема.Погледнах, че в Германия има изгодна цена на по-големите количества. Но така или иначе приемът за мен е силно намален.Все пак благодаря! Един въпрос още - лоша комбинация ли е Вит. А с Вит. К? Пречи ли тази комбинация на усвояването от организма? Още веднъж danke!

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Wed Dec 02, 2009 12:51 pm

Да,просто няма какво да кажа освен,лично възхищение и искрена благодарност!
Но гледам в интернет и проверих за алое вера 100% гел , но така и не разбирам това е гел за измиване (доколкото разбирам от последия ти пост ) или гел , който се маже върху кожата след почистване със сапун (специален за нашата кожа разбира се , ) Питам това просто да знам за по - напред и да сам в готовност да го имам в наличие когато приключа с лечението, за да мога да си подържам кожата по хубава и здрава поне с едно измиване всяка вечер и при душ ... Дотук всичко ми е ясно и точно и спазвам всички указания ( с една дума чисто и просто приемам изотретиноина, " без много шум ''.. Thank you 8)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Dec 02, 2009 1:44 pm

@pepy

Не спамвайте темата с граматични дискусии. Има правила за участие във форума, които и аз спазвам и на които не съм автор и Вие трябва да се придържате към тях. Не мога да разбера какво е това вече манично усилие на много хора да не пишат правилно на родния си език. Хората, за които говорите не могат да пишат правилно, а Вие не искате и това е ключовата разлика. Не трябва да се отказва отговор на хората, които не могат да пишат правилно, но може това да стане при хората, които от инат или просто за лекота продължават да пишат "препорА4ително", а не "препорЪчително". И много добре Ви разбрах, но не се изисква, нито се налага, а просто се препоръчва с цел намаляване на възможни усложнения, които обаче са минимално по-високи, ако не се употребява този крем и затова в крайна сметка става дума за препоръка, а не за задължителна съпътстваща терапия.

@sky_high__

Както си решите. За какво Ви е тази необичайна комбинация от витамини? Витамин К по принцип не трябва да се приема допълнително, защото повишава съсирването на кръвта, но това е дълга тема сама по себе си. Трябва като нова тема да я пуснете.

@pesho

Алое верата е за нанасяне мнооооого тънко на цялото лице преди лягане, а не за почистване, като произлизам от това, че се къпите преди лягане. Ако искате линк, трябва да кажете.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Thu Dec 03, 2009 10:04 pm

Дори и да вземам душ всяка вечер ,правилото за почистване на кожата със сапун си важи т.е (Себамед сапун или Имекс сапун или Bioderma течен сапун всичките специализирани за почистване ... след това Алое вера ) всяка вечер независимо дали права душ или просто си мия лицето на мивката ... прав сте,че при душ може и без сапум при условие че кожата не ви е била видимо замърсена, но сапуна си върви ръка за ръка с каквото и да е мазило .... в нашия случай с алое вера ,,, в някой моменти ставам прекалено подробен и малко досаден ,но нали знаете как е ,,, :roll:
Та молбата ми е дали удобрявате тези сапуни или преди да сложа Алое вера , с какво ако не с сапуна да се почиствам ? И да мерси желая линк да го разгледам ... Мерси ! Danke !Thank's :D

jessika
Posts: 4
Joined: Fri Dec 04, 2009 4:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jessika » Fri Dec 04, 2009 5:29 pm

Здравейте, имам и аз един въпрос тъй като прочетох едно от мненията на Bulgaricus в началото на темата, че терапията с Роакутан не трябва да надвишава 6 месеца и това доста ме притесни. Бихте ли ми обяснили защо не трябва. Аз го пия от 8 месеца и дерматоложката ми иска да го пия още два месеца. Пих го по 2 хапчета на ден 6 месеца, когато ми се появи ужасен конюктивит и дерматоложката каза да го намаля на 1 на ден. Пих два месеца по едно на ден, а сега следващите два месеца трябва да го пия през ден по една таблетка.Последния месец се появи ужасен косопад, с който ми е трудно да се справя. Имах и мускулна болка в левия крак, която продължи около 2 седмици през които пих милгама и още едни витамини, не им помня името за да се справя с нея. Дерматоложката каза че тези болки не би трябвало да са от роакутан защото дозата е ниска, но личната лекарка каза точно обратното, че е най-вероятно да е от тях. Чудя се изобщо да го продължавам ли роакутана колкото ми е казано.Искам да го спра , но не смея, защото тя каза че трябва постепенно да се намаляват, а не от раз да се спрат поради възможност от повторна поява на акнето. Жена съм на 23г. , тежа 63 кг.

Благодаря предварително.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sat Dec 05, 2009 6:50 pm

Ръст и колко мг са хапчетата?

jessika
Posts: 4
Joined: Fri Dec 04, 2009 4:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jessika » Sat Dec 05, 2009 8:10 pm

175 см, роакутана е от 20 мг

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Dec 07, 2009 3:20 am

@pesho

Нямам никакво желание да Ви разубеждавам и можете и шкурка да използвате всяка вечер, ако желаете. Моят съвет, че къпането е достатъчно и не трябва да се мие лицето допълнително във Вашия случай си остава непроменено, така че как да правите това, което Ви съветвам да не правите, нямам намерение да пиша. Кожата има нужда от това да не бъде непрекъснато мита с какъвто и да е било сапун, а да се остави шанс на лечението и на имунната система да се справят с причинителите на акнето. И всеки техен опит се прекратява с всяко измиване за около 48 часа, т.е. самото къпане е, дори и веднъж дневно, достатъчно вредно за кожата. Вие искате допълнително към него още да си "химизирате" лицето...

Въпросното мазило стига за два месеца, като се нанася тънко. Можете да го намерите на тази страница: www.sanicare.de, като въведете в полето за търсене номер 6862197.

@jessika

За комюнктивита трябва да си вземете капки заместител на сълзи. Това е нормално странично действие на лечението.

Не трябва да го пиете съм казвал, защото рисковете на употреба за повече от 6 месеца, според производителят, са неоправдано високи за нанасяне на щети на органите на тялото и най-вече на черен дроб и на бъбреците. Клинично е установено, че тези рискове са поносими само в прием до 6 месеца. И все пак няма причина да го спирате. Няма забрана да се пие не повече от 6 месеца, а само препоръка.

Ако изследванията на черния дроб и на бъбреците са о.к., можете да го пиете още два месеца, но тогава трябва да го спрете и да не го почвате отново. Няма нужда да пиете витамини. Можете магнезиеви таблетки да си купите и да пиете дългосрочно половината от препоръчаната доза за 2-3 седмици, без други витамини, ако се храните нормално, разбира се.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Mon Dec 07, 2009 8:26 pm

Съжалявам,ама вие не ме рабрахте !Мисля ,че споменах че знам как и какво се прави при лечението ,говорех за периода след лечението .
Вие казахте,че е хубаво всяка вечер да се мажем с алое вера ... добре,но нали трябва да я почистим с нещо тази кожа преди прилагането на алое верата и въпроса ми беше с тези сапуни,който съм изброил дали ви харесват на вас ....и дали ми ги препоръчвате, пак казвам алое вера и почиствне със сапун след ЛЕЧЕНИЕТО ! Уважавам изключително много вашия безкраен труд във форума и не бих ви занимвал с повтарящи се въпроси,може би не сте обърнали добре внимание на моя предишен пост .... :wink: И именно за това ми е въпроса,тъй като следя вашите постове и бяхте написали на werewolf ,че не удобрявате сапуна ,,,,, (мисля че Имекс беше ) и затова реших да попитам дали са подходящи сапуни (специализирна като себа мед , имекс ,биодерма ) или ще ми препоръчате друго по въпроса ,..... и да преговорим за не допуснем излишни постове :
1.Сутрин оплакваме лицето просто и ясно с вода
2.Вечер измиваме лицето (....) и след това Алое Вера 100 %
3.Или прсото измиването с вода а след това Алоето е достатъчно,тъй като не сте казали нищо за измиване (сапун) при прилагането на алое ....


И 2 ми въпрос е :имам на лявата буза .. 3 4 белега ( 1 по голям ) стоят като пъпки ама са белези ,въпроса ми е :Какво ще ми препоръчате за след лечението ( да подчертая че си имам дерматолог ,който не е запознат много с Изотретиноин ) процедури или мазане ,какви по точно и дали 1 месец след лечението мога да ги приложа .... мерси ... за химичние пилинг знам че поне 3 месеца след лечението .... поздрави ...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Dec 08, 2009 1:17 am

@pesho

Да, не съм разбрал, че питате за след лечението.

След лечението се надяваме да няма нужда от никакъв сапун!

Богатите дерматолози в Германия се къпят само с вода със силна струя и без никакъв сапун, защото потта, която смърди е водноразтворима. Аз лично ползвам сапун, но не и за лицето отделно, но се къпя сутрин и вечер. Освен това Вие ще се бръснете всеки ден и ще ползвате афтършейв и ще се къпете пак всеки ден, т.е. две намеси по кожата на ден така и така си имате. Добре е само алоето и нищо друго да ползвате, при условие, че се бръснете всеки ден и често си сменяте самобръсначката, която трябва да не скубе и само за лицето да се ползва. Там е подходяща, да кажем Титан 4 на Уилкинсон.

1. Сутрин оплакване и бръснене, като ако се къпете сутрин няма нужда от оплакване.
2. Вечер къпане, без миене на лицето отделно и преди да помиришете възглавницата алое гел, БЕЗ сапун. Това можете и по време на лечението да правите и след него.

Белезите ще останат и нови ще има след лечението. Най-добре е инвазивен дерматолог да се изкаже, защото каквото Ви кажа не знам, дали те ще го правят. Но след 3 месеца пилинг и освен това лазерна терапия са двете най-общи подходящи терапии.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests