Лечение на акне (1. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Thu Aug 27, 2009 1:35 pm

Здравей, Зарко, с теб сме си писали по скайп. Влезнах отново, за да питам Булгарикус - вече 2 месеца и половина минаха откакто спрях лечението и нямам нито една пъпка, нито пърхот по главата! Кожата ми не е толкова мазна като преди (или поне аз така си мисля) та да считам ли че лечението е подействало или трябва да мине още време да разбера, защото нали го прекъснах половин месец по-рано от предвиденото.

Зарко, да знаеш че няма значение през кой месец ще го почнеш, а дали слънцето е силно, тоест септември да не ти е ориентир. При нас все още е много силно, но доколкото си спомням ти беше някъде от Балкана, ако е лошо времето... става - не е вредна жегата, а ултравиолетовите лъчи. Има си и мазила за защита на кожата - най-висок фактор търсиш. Мисля си че ще ти трябват защото ми беше споменал че работиш на открито. Аз през последният месец на лечението не съм излизал през деня, но повярвай ми всеки прекаран ден вкъщи си струваше! И най-важното е самодисциплината. Друго - ако имаш възможност си потърси лекарството от Гърция (тя е най-близо инак ако можеш и от Германия) - в Бг е пълно с ментета да знаеш! Говоря за официални аптеки и го казвам най-отговорно, да не говоря за завишената цена от 130лв за 30 хапа! Вярно е че здравето няма цена, но все пак това си е обир по пладне при положение че един приятел в Гърция го взимаше по 12 евро с рецепта! Нека Булгарикус ти препоръча дозата, той май е най-компетентен относно това лечение.

А и още нещо - след лечението не си мацай лицето с абсолютно нищо - дори и автършейв, защото забелязах че от него ми се появяват едни малки пъпчици, които седят по 1-2 дни, а като не го ползвам нямам. Друг "пациент", с който поддържам връзка по скайп се оплака от същото и от някаква пяна за почистване, която му е изписал доктора - от нея пак са му се появили някакви малки и като я спрял се махнали. Само вода за лицето, сега търся да си купя и бръснарски сапун, казаха ми че той не дразни кожата при бръснене, обаче се оказа трудно намирането му по аптеките :)

Успех ти желая с лечението!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Aug 30, 2009 3:06 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby зарко » Sun Aug 30, 2009 5:58 pm

Здравейте отново Bulgaricus , мерси за информациата която давате.Купих вече Роакутан от 20мг. който можах да намеря. Значи сега ше започна с дневна доза от 40 мг. сутрин и вечер по 20мг. Ако имам други въпроси ще пиша. Поздрави !!! и чао за сега !!!

anastas_007
Posts: 7
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:38 pm
Location: Пловдив, България
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby anastas_007 » Thu Sep 03, 2009 9:23 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Sep 03, 2009 11:02 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby зарко » Fri Sep 11, 2009 3:56 pm

Здравейте отново Bulgaricus. Вече 10 - дни вземам Роакутан с дневна доза 40 мг. (сутрин и вечер по-20 мг.) За резолтати зная че е много рано да се говори, само устните ми са пресъхнали като страничен ефект.Искам да питам само относно дозата за приема в момента по-мой изчисления по-тази формола ако го взимам по 40 мг. на ден за 6-месеца ще испия общо 7200мг. А като чета в форума за мойте 80 кг. трябва да испия 9600мг. за целия курс. Та искам да питам дали да не увелича прес първите 4-месеца на 60-мг. дневна доза, а следващите 2- месеца на 40мг. и така ще испълня за мойте килограми 9600мг. Пак вия ще кажете де , аз само да питам. И друго което искам да питам ако ми кажете да увелича дозата на 60-мг. дневна доза понеже виждам че табледки от по 30-мг. малко по- трудно се намират дали ще е възможно да приемам сутрин 40мг. и вечер 20мг. или обратното. Това ми са за сега въпросите . Благодаря предварително . Поздрави !!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Sep 11, 2009 6:40 pm

-ИЗВЪНРЕДЕН ОТГОВОР-
@ зарко

Здравейте,

за това време на прием не можете да очаквате още никакви резултати. Необходимо е да го приемате не по-малко от 6 месеца, да.

При условие, че провеждате редовно кръвните тестове и не си натоварвате допълнително черния дроб редовно, според досегашните указания в тази статия трябва да приемете не значително повече от, да, 120 мг/кг тегло за целия курс на лечение, т.е. за маса от 80 кг това са, както сте писали 9600 мг общо.

Дневната доза (за 24 часа общо) е от 0.5 до 1 мг/кг тегло в зависимост от тежестта на заболяването, т.е. между 40 мг и 80 мг/ден в два приема. Добре би било, ако имате такива таблетки да приемате по 30 мг/2 х ден за 6 месеца.

Другата възможност, ако нямате горепосочените разфасовки е да приемате 40 мг и след 14 часа още 20 мг след 10 часа 40 мг и след 14 часа 20 мг в такъв алгоритъм. Подчертавам, че не е оптимално, но ако нямате друг избор и това ще подейства.

Не правете грешката да искате бързи резултати, да ходите на козметик или солариум, да спазвате някаква диета и самоволно да променяте дозата.

За напуканите устни си купете безцветен овлажнител, защото ще закървят много грозно. Няма нищо срамно да го ползвате.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby зарко » Sat Sep 12, 2009 7:52 am

Здравейте, Bulgaricus
Благодаря ви за одговора, за увеличаване на дозата ще стане най-рано сигорно от другия месец, защото на мен ми го доставят от Гърция и доставянето е малко по- сложно( в смисъл с заявка), сега ако увелича дозата мога да остана без хапове.Пък и вече тъкмо ще съм направил чернодробна картина и ще знам как се справям с досегашната доза.
Поздрави !!!

genadi
Posts: 2
Joined: Sun Sep 13, 2009 3:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Лечение на акне

Postby genadi » Sun Sep 13, 2009 4:22 pm


Pipi
Posts: 2
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:08 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

лечение на акне

Postby Pipi » Wed Sep 16, 2009 10:17 am

Здравейте,обръщам се към Вас с молба за помощ.
Аз съм момиче на 23г ,тежа 65кг,ръста ми е 1.80 и се боря с акне от няколко години общо взето.По време на бременността ми нещата се пооправиха но за малко. Определно формата му не е тежка, но имам много черни точки,разширени пори и се появяват и онези големи надути бели пъпки,а това ме побърква направо.Разбира се имам и ужасно много петна и незнам вече как да се справя с тях.Преди време ходих на козметик и нещата излязоха извън контрол направо.Използвам и фон дьо тен за да прикрия несъвършенствата.Използвах какви ли не продукти за лечение от най-скъпите до по евтините.
На този етап използвам новата козметика на Гарниер и поне на мен ми се вижда че няма никакъв ефект.
Моля Ви помогнете ми защото ми писна да не мога да се погледна в огледалото от ужаса който виждам

nelita
Posts: 6
Joined: Mon Sep 14, 2009 2:12 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby nelita » Wed Sep 16, 2009 11:15 am

Здравеите,

дъщеря ми е на 19 г и страда от акне. Тук прочетох доста от мненията и ми се струва че това с роакутана, май не е много за жени или за млади момичета , какво ще посъветвате?

Цитирам един от постовете на Булгарикус "Момичета от 14 г. нататък не бива да го приемат - изсушават се и детеродните органи. "

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Sep 16, 2009 7:07 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Pipi
Posts: 2
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:08 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Pipi » Thu Sep 17, 2009 11:30 am


genadi
Posts: 2
Joined: Sun Sep 13, 2009 3:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Лечение на акне

Postby genadi » Sat Sep 19, 2009 8:05 am

Здравейте, Bulgaricus
Благодаря за компетентния отговор на въпроса ми!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Sep 19, 2009 11:47 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 201 guests