Обрив по цялото тяло

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
lothrien
Posts: 1
Joined: Sun Dec 14, 2008 8:49 pm
Location: sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Обрив по цялото тяло

Postby lothrien » Sun Dec 14, 2008 9:02 pm

Здравейте,
Извинявам се ако вече има такава тема, но искам съвет за следното. От няколко дни имам обрив (макулопапулозен, според лекарката при която се прегледах): различни по големина петна (червени), които от време на време леко сърбят и се белят. Имам ги по корема, гърдите, гърба и едната ръка. Нямам температура или някакви други оплаквания. При преглед ми изписаха Claritin, но засега не помага.
От какво може да се появи такъв обрив?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Dec 15, 2008 4:34 pm

Здравейте,

така наречената Ви диагноза означава просто това, което сте описано, но на латински. lat.: makula (= петно) und: papula (= мехурче).

По дадените от Вас данни не може да се заключи от какво може да е причинен обривът. Възможните причини са: да сте се заразили, да имате хранително отравяне или алергия, както и някаква недостатъчност при орган, която да води до податливост до такива обриви. Съществува и въпросът дали имате рисково сексуално поведение.

Процедурата за диагноза е:

1. кръвна картина;
2. вземане на натривка за посявка и антибиограма.

След излизане на резултатите се решава дали ще има лечение, което най-вероятно е с локален кортикостероид (кортизон ≈ алергозан) и/или антибиотик/антимикотик в зависимост от антибиограмата.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

qwertyy
Posts: 1
Joined: Fri Jan 08, 2010 4:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby qwertyy » Fri Jan 08, 2010 5:01 pm

Здравейте, на 21 години съм 75 кг.
значи преди 1 седмица ми се появиха червени пъпки по гърдите и стомаха но постепенно избиха по гърба, врата,рацете и с извинение също около пенисаа като се съмнявам от 2 неща едното е че точно един ден преди да се изрина ядох много гадни пилешки хапки със супер гадна панировка и другия е че на приятелката и ми откриха няккави гъбички и след c*кc да съм се заразил и да ми избива по този начин ? Много съм притеснен и също да попитав възможно ли е да е псориазис след като в рода си имам болен от това? Благодаря предварително !

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 13, 2010 5:36 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests