Гастродуоденит

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

sarita
Posts: 19
Joined: Fri Oct 03, 2008 8:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Гастродуоденит

Postby sarita » Mon Dec 08, 2008 3:31 pm


sarita
Posts: 19
Joined: Fri Oct 03, 2008 8:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sarita » Mon Dec 08, 2008 4:35 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Dec 08, 2008 5:18 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sarita
Posts: 19
Joined: Fri Oct 03, 2008 8:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sarita » Mon Dec 08, 2008 6:28 pm

Здравейте Bulgaricus ,
Благодаря , че ми отговаряте.
Взеха проба при гастроскопията и затова твърдя ,че няма хеликобактер.
Изброените храни не ги употребявам , но дори и чаша течност предизвиква дискомфорт в стомаха, а с това гадене въобще не ми се и мисли за храна.
Няма обаче да забравя 20 дневното лечение с Омепрацол, което беше 20дневно лежане със световъртеж .Ако трябва да пия 1 година Омепрацол -това за мен ще е някакво инвалидно състояние .
Не се преструвам , че не ми понася този медикамент.И преди този случай лич.лекарка пак ми беше дала 7 дневно лечение с Омепрацол и отново бях същата картина.
От този зор си "прося" различен медикамент .
H-2 блокерите не са ли взаимозаменяеми с въпросните Омепрацоли.
Другия вариянт е да чакам фармац. индустрия да създаде нов продукт за лечение на тези проблеми, който ще мога да употребявам.
Но трябва да се избягват усложненията :(

Всичко добро

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Dec 08, 2008 6:47 pm

Като го не понасяте, тогава трябва само втората част от гореописаната терапия да приемате, няма друг избор. Омепрацол е известен под много имена и е Н2- (протонен) блокатор.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sarita
Posts: 19
Joined: Fri Oct 03, 2008 8:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sarita » Mon Dec 08, 2008 11:29 pm

Неточно зададох въпроса за взаимозаменяемостта на H2-блокерите.
Не може ли вместо препарати съдържащи Омепрацол да се ползват такива , които не го съдържат (те пак са H2 блокери , но от друга група)?
Поне при тях нямам подобни реакции.
Сигурно вече станах досадна с тия въпроси , но мисля , че сега имам възможност за избор , а при задълбочаване на проблема избора силно се ограничава.


:oops: срам ме е , ама търпя : Как може стомахът да е част от околната среда като не е извън тялото?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Dec 08, 2008 11:47 pm

Това са познатите ми блокери:

Omeprazol, Esomeprazol, Pantoprazol, Lansoprazol, Labeprazol.

Химично си приличат, можете да ги изпробвате едно след друго и да видите от кое не Ви призлява.

Стомахът е възникнал еволюционно първо при дъждовния червей, когато сложността на организма е толкова висока, че не може чрез дифузия да се изхранва. От устата до ануса при човека се минава през различни участъци и органи, но никъде по веригата няма директен достъп до вътрешността на организма. Червата и стомахът са се специализирали, чрез външната си страна да приемат вещества, но това не ги прави "вътрешни". Това за "външните" органи - един вид те изолират част от околната среда с цял да извличат от нея вещества.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sarita
Posts: 19
Joined: Fri Oct 03, 2008 8:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sarita » Tue Dec 09, 2008 12:25 am

Много Ви благодаря , че ми отговаряте.
А знаете ли защо не се изписват препарати като Фамотидин и други от тази група?

sarita
Posts: 19
Joined: Fri Oct 03, 2008 8:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sarita » Tue Dec 09, 2008 12:52 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Dec 09, 2008 1:26 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sarita
Posts: 19
Joined: Fri Oct 03, 2008 8:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sarita » Tue Dec 09, 2008 4:08 pm


ronaldo
Posts: 2
Joined: Sat Aug 01, 2009 3:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ronaldo » Sat Aug 01, 2009 4:03 am

Здравейте. Пиша в тази тема за да не създавам друга подобна.

Казвам се Веселин и съм на 20 години. Преди близо 3 години започна да ми се гади когато не съм си доспал когато съм измурен притеснен или нещо такос. Отначало не ми правеше голямо впечатление но след месец два три се засили и почна да става доста често дори когато съм си отпочинал и свенж.Гадене което в почти всики случаи водеше до повръщане ей така без никаква причина.... Накрая отидох на гастроетеуролог (незнам дали така се пише ) и ми предписа квамател сутрин и вечер по една таблетка в продължение на един месец. Още на 2-рия ден всичко се нормализира
чувствах се все едно съм върнал времето на зад е пак имах леки проблеми но сравнително добре бях. В момента в който ефекта от последното хапче свърши всичко се върна и отново започна гаденето и повръщането... Прегледаха ме 2-ри път този път със сонда. Заключението беше гастрит и дуоденит..предписаха ми пробитор единпът на ден и деган в случай че ми стане лошо. Ефект имаше но до момета в който спрях да го пия.... Отидох 3-ти път като исках да ме прегледа пак със сонда но този път казаха е то се знае какво ти е пий пробитор-а повече време 2-3 месеца... Пия го вече около 10 месеца без прекъсване ( направих си експеримент на няколко пъти да го прекъсна за 2-3 дни и отново се започна с гаденето и повръщането а и вече и с постоянни киселини.... ) Взимах и някакви хапчета от билкова аптека "Cat's Claw" казаха че помагали за много неща включително и за това но ефект нулев ... Преочел съм куп статии, коментари, питанки, отговори .... но почти на всякъде казват че оправия няма .... Каточе ли тука видях за 1-ви път някой да казва че има надежда да се оправи това нещо.... Алкохол пия много рядко 3-4-5 пъти в годината, пуша също толкова пъти.... единственния проблем е в диетата която ми е трудно да спазвъм. Ако може да ми дадете някакъв савет какво да пия какво да ям да не ям и горе доло след колко време ще има някакъв ефект и дали въобще ще има ... ще съм Ви много благодарен. 3 години се боря и още не съм се примирил че ще живея цял живот с това!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Aug 02, 2009 3:31 am

Здравейте,

този проблем говори обикновено за това, че сериозно трябва да обмислите режима си на живот. Не е нормално на тази възраст да имате подобни проблеми. Редовният сън и редовното хранене в продължение на години в режим са непременно необходими, ако искате да се оправите.

Не всеки може да бъде олимпийски шампион, та така и един и същ режим на хранене ще причини при различните хора различни резултати. Така може да имате приятели, които пият, пушат и не спят редовно и нямат проблеми със стомаха, а Вие, дори и да "съгрешавате" по-малко от тях да имате проблеми, които те нямат. Затова трябва да търсите решение за Вас, а не да гледате други примери.

Да не ядете дюнери, пици, лютиво и да не пиете твърд алкохол и газирано никога трябва да спазвате. Важен е сънят преди 23 часа, а не този до пладне. В крайна сметка трябва да си прецените сам кое Ви е по-важно - животът, който водите с настоящите проблеми, или друг живот, без тях.

Конкретно мога да кажа, че не ми става ясно правена ли е проба за хеликобактер пилори, като причинител на въпросното Ви възпаление? Не става и ясно, дали редовно сте приемали лекарствата и каква точно диета сте спазвали?

Стандартните препоръки са вече описани на тази страница:

хеликобактер - двоен антибиотик - на 12 часа по 20 мг пантопрацол + пробиотик за 3 до 6 месеца.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ronaldo
Posts: 2
Joined: Sat Aug 01, 2009 3:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ronaldo » Mon Aug 03, 2009 2:46 am

Здравейте.

Наиситна не съм с най правилния режим но проблема е че работя в ресторант и се пребирам около 01:00 вечерта.. Старая се да не пия твърд алкохол и въобще алкохол само в някои случаи бира. Люто не ям, дюнери пици също старая се пържено също да не ям. Когато ходих на прегледи и като ми предписаха лекарствата пиехги редовно всяка сутрин в 07:00 ( за пробитор-а ), а за кваматела в 07:00 и 19:00 като през този период ядях само варени храни, печени, без никавко люто въобще всичко коеот не трябваше да се яде не го ядях главно на картофено пюре и супи карах.... нокато видядях никаквя ефект да не казвам и отрицателния не можах да продължа по същия начин и общо взето срях с ограниченията освен избрените по горе "Люто не ям, дюнери пици също старая се пържено също да не ям".

"..правена ли е проба за хеликобактер пилори." мисля че не е правена. В какво се състои и къде трябва да ида за да ми я направят.

"хеликобактер - двоен антибиотик - на 12 часа по 20 мг пантопрацол + пробиотик за 3 до 6 месеца. " - Това лекарство може ли да се вземе свободно или ще ми трябва рецепта от лекар.

Благодаря ви много за отговора и за отделеното време!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Aug 16, 2009 6:10 am

Пантопрацол 2 х 20 мг сутрин и вечер или ако не намерите, може и омепрацол в същата дозировка може да се купува, да.

Антибиотик, без хеликобактер няма защо да се пие, но първо трябва да се докаже хеликобактера.

Почнете да приемате горепосоченото лекарство и пак пишете да кажете как се чувствате.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 325 guests