след операционно

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Гларусчето
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

след операционно

Postby Гларусчето » Mon Nov 24, 2008 3:43 pm

Здравейте. Преди нк месеца ме оперираха от ехинокок на черния дроб. След операцията ми предписаха зентел. Но откакто го вземам сърдечния ми пулс се повишава постоянно - достига до 115, докато кръвното ми почти не се променя- средно о-ло 90/60 (за мен това е нормално). Попитах джи пи то си, ако се налага да спра лекарствата, но тя ме посъветва да не го правя, а ако стане много зле да вземам по един валидол. Вече на 2 пъти ми се наложи да пия, защото ми причерня и щях да припадна. Изчетох листовката на зентела и не видях описани такива странични явления, но това почна да се получава 2-3 дни след като започнах да го пия. Дайте ми съвет, какво да направя? Благодаря.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Nov 25, 2008 2:28 pm

Можете да започнете прием на бетаблокер в ниска дозировка, за да не вдигате толкова кръвното.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Nellina
Posts: 43
Joined: Thu Dec 14, 2006 8:02 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Nellina » Sat Nov 29, 2008 7:17 am

Ама човекът не вдига кръвно... :roll:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Nov 29, 2008 7:52 am

Е, точно за това бета блокер.

Като е тахикарден за борба със симптомите няма друг избор.

Освен това бета блокерът не сваля кръвното по дефиниция, както знаете, а пречи то да скочи. :wink:
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Nellina
Posts: 43
Joined: Thu Dec 14, 2006 8:02 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Nellina » Sat Nov 29, 2008 4:26 pm

:oops: :oops: :oops:


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 280 guests