незнаят какво ми е

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

vania0934
Posts: 7
Joined: Sun Oct 26, 2008 11:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

незнаят какво ми е

Postby vania0934 » Sun Oct 26, 2008 11:24 am


vania0934
Posts: 7
Joined: Sun Oct 26, 2008 11:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

здравейте

Postby vania0934 » Sun Oct 26, 2008 11:34 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Oct 26, 2008 4:52 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

здравей

Postby Guest » Sun Oct 26, 2008 6:06 pm


Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

zdrawej

Postby Guest » Sun Oct 26, 2008 6:09 pm


vania0934
Posts: 7
Joined: Sun Oct 26, 2008 11:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

здравейте

Postby vania0934 » Sun Oct 26, 2008 7:00 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Oct 26, 2008 7:24 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vania0934
Posts: 7
Joined: Sun Oct 26, 2008 11:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

здравейте

Postby vania0934 » Sun Oct 26, 2008 9:01 pm


vania0934
Posts: 7
Joined: Sun Oct 26, 2008 11:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vania0934 » Sun Oct 26, 2008 9:08 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Oct 26, 2008 11:51 pm

Здравейте,

за да Ви попитам за кортизона, значи съм имал медицински обоснована причина, която може да има нещо общо със симптомите Ви, но щом по Ваши думи нищо не се е променило преди и след кортизона, ще го приемем за медицински факт.

Сега да обобщим:

имали сте неизяснени до момента от множество лекари симптоми, които се изразяват във виене на свят, залитане, нарушения в зрението, изведнъж настъпваща хипотония с неизяснен произход (падане на кръвното), главоболие, шум в ушите и сърцебиене.

В момента имате само шум в ушите, замайване и главоболие, без други симптоми и като спрете бета блокерите имате пулс от 120 удара в минута.

Съпътстващо имате проблеми с гръбначния стълб и със щитовидната жлеза, но във всички изследвани параметри на щитовидната жлеза всичко е нормално, дори и тогава, когато се чувствате по горепосочения начин. Имате нормално кръвно. Лесно се уморявате. Имате митрална клапова недостатъчност и камерни екстрасистоли.

Симптомите не се влошават, а са постоянни.

Била сте третирана с кортизонов препарат, но в момента получавате само Clonazepam (Ривотрил) и бетаблокери. Не приемате никакви други медикаменти. Не приемате ацетилсалицилова киселина (аспирин или АSS).

Направената компютърна томография е “нормална”.

Не е правен ядрено-магнитен резонанс.

Ендокринологът е направил изследвания и всички са нормални.

Не сте забелязали нещо, което да подобрява ситуацията Ви или да облекчава симптомите (медикамент, храна или напитка).


Има ли в така описаната епикриза някакви неточности или допълнения?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

здравейте
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby здравейте » Mon Oct 27, 2008 9:14 am

да точно така е както го описвате хормони са ми правени само на щтитовидната жлеза на други не са имам скенер нормален имам и ЯМР но без контраст пак е нормален ,освен тези симтоми имам и постоянно тръпнене на тялото ,т.е какда го опиша все едно мусколите ми мърдат ако мога така да се изразя,така го чувсвам аз като играене на око нещо такова по цялото тяло,което преди бее по силно сега е по слабо но не из4езва,кръвното ми пада само при изправено положение нещо като ортостатична хипотония и тогава това тръпнене се увеличава пове4е.диагнозата на лекарите е депресия ,но някакси немога да се съглася с тях и вегетативни нарушенията толкова време не трябваше ли да минат незнам не съм лекар да поставям диагнози но явно има нещо което изпущат.Дано вие да ме насочите към нещо.....

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

zdrawej

Postby Guest » Mon Oct 27, 2008 9:19 am

НЕ приемам медикаменти от рода на аспирин и подобни в момента сърцето ми не прескача ,явно не е от сърцето това а обратното дръгите симтоми като се засилят предизвиват прескачането и сърцебиенето .

vania0934
Posts: 7
Joined: Sun Oct 26, 2008 11:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

здравейте

Postby vania0934 » Mon Oct 27, 2008 12:35 pm

друготи което забравих да напиша че чувствителноста на главата ми е различна там кадето ми е по топло го чувствам слабо докато отстрани на главата си е нормално май трябваше да споделя това с невролога .

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Oct 27, 2008 11:08 pm

Здравейте,

описваните от Вас симптоми не дават повод да се предположи нито едно сериозно заболяване, защото при тях има съвкупност от задължителни симптоми. За всички сериозни заболявания, които на мен ми идват на ум не изпълнявате критериите, а и при направените обширни изследвания не е открито нищо. Лично смея да се осъмня, от опита ми в този форум, че извършената диагностика винаги е толкова висококачествена, че да изключи някои по-особени и “малки” причинители.

Във всеки случай това, което описвате и което Ви вярвам, че в действителност преживявате не води, без диагностика с високомодерни уреди до смислено медицинско предположение. От една страна са налице проблеми с вегетативната нервна система (за краткост ВНС) от друга обаче зрението и слуха не са част само от ВНС, т.е. и в ЦНС имате неврологични симптоми. Комбинирано с това идва и ортостатичната вазовагална синкопа. Ситуацията се усложнява и от извършените вече лечения.

Няма едно заболяване, което да води до едновременното настъпване на всички описани от вас симптоми, което да не е било изключено с качествено проведената диагностика.

В този ред на мисли депресията или психогенен причинител в компетенциите на психиатър е възможна диагноза, която обаче си остава недоказана и е просто твърдение, без покритие. За тази цел трябва и семейната среда да се препита, как се чувствате, как работите, натоварена ли сте, доволна ли сте от живота и мн. др.

Това, което ще Ви посъветвам е да повторите ЕЕГ-то при друг невролог, защото от Вашите твърдения разбирам, че там е имало нещо, в което не е бил много сигурен неврологът.

Възможни диагнози:

-1-
Възможно е да имате малък тумор в мозъка, който да се види само чрез ЯМР с контраст. И като ходите при другия невролог не му казвайте, че вече сте ходила при един. Занесете писано на до половин страница това, което обобщих във форума, а не почвайте да дискутирайте с него, защото само ще изгубите от цялата работа.

-2-
МС и някои други дегенеративни болести могат да доведат до такава съвкупност от симптоми, НО при тях би имало прогресивност, а Вашата ситуация не се влошава видимо, доколкото рабрах.

-3-
Възможно е да имате мозъчна исхемия с различен произход, която на моменти да води до тези симптоми. Причините могат да са например аневризма или моментен спазъм на кръвоносен съд, водещ кръв до ЦНС или до ВНС.

-4-
Възпаление на съвкупност от нерви, излизащи от мозъчната кухина или тяхно трайно увреждане след възпаление също е възможно. В такъв случай обаче кортизонът ще е помогнал на възпалението, ако го е имало и би трябвало да сте забелязали подобрение по време на неговият прием.

За този момент само ново ЕЕГ и ЯМР с контраст са възможни за по-нататъчна диагностика.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

здравейте
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby здравейте » Tue Oct 28, 2008 9:11 am

много съм ви благодарна за вашетия отговор другия месец смятам да ходя до София и да се консултирам с професор Невролог и дано всеи4ко да е наред (в което се съмнявам),но след резултатите ште пиша какво е положението .Желая ви здраве и късмет.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 134 guests