Имам ли нужда от преглед и какъв лекар ми е необходим?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
REGNIK
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Имам ли нужда от преглед и какъв лекар ми е необходим?

Postby REGNIK » Tue Oct 14, 2008 12:08 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Oct 14, 2008 2:34 pm

Здравейте,

натрупване на 25 кг за една година е изключително сериозен повод за притеснение. Непотърсването на помощ в този случай би граничило с пълна безотговорност. Ето защо: “Да, трябва непременно да потърсите лекарска помощ”.

По задочна диагностика не може да се каже нищо със сигурност. Все пак с приблизителна сигурност мога да предположа, че във Вашия случай става дума за хипотириоза. Това е заболяване на щитовидната жлеза, което е породено от недостатъчното снабдяване на тялото с двата щитовидни хормона Trijodthyronin (T3) и Thyroxin (T4). Заболяването се характеризира с органична психоза (смущение на метаболизма с промени в психичното състояние), наддаване на тегло, косопад, удебелени устни, обща слабост, бавно биене на сърцето (брадикардия) и мн. др. Не е задължително да имате всички симптоми, но по Ваши думи най-важните са налице.

Отговорен лекар е еднокринологът.

Диференциална диагноза (друга възможна) е просто депресия, което обаче също е много сериозно заболяване, но се лекува по друг начин. Там също биха били налице Вашите симптоми.

Първо ендокринологът трябва с една широка кръвна картина и по-специално всички параметри на щитовидната жлеза, измервани поне 2 пъти в период от 2-3 седмици да изключи или потвърди хипотириозата.

Това между другото има право да го направи и личният Ви лекар.

Колко сте висока, на коко сте години и колко трежите сега и преди 1 година колко тежахте?

Пишете отново, като Ви излезат изследванията.

С поздрав,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests