Емил Харизанов ЕПИКРИЗА >Търсим Съдействие

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

marchob
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

отговора от Виена

Postby marchob » Thu Oct 23, 2008 11:26 pm

Здравейте,
Новините от Австрия са нито добри, нито лоши. Всъщност може би са като всички останали. И така:
" Най-посната и неясна епикриза, която съм чел! Пълна с неточности и противоречия! Без поставена точна диагноза, както и без назначено лечение! ...Придружаващо заболяване- инфекциозно! Без лечение! ( Емил е боледувал от Инфекциозна мононуклеоза преди две години и е напълно излекуван!). Изписан и пренасочен за лечение в друга болница. За момента не мога да дам мнение, нито да се ангажирам с лечение!Изискайте нови изследвания и актуална към днешна дата епикриза!"
В общи линии няма отговор! Преоръчват нов електромагнитен резонанс и актуална епикриза, от втората болница в която е постъпил( ПИРОГОВ).
Това е за сега, за съжаление. Когато имате окончателното становище на нашите лекари, ще търсим отговор отново!
За съжаление на всички нас, за пореден път се оказва, че тук в BG някой отново не си е свършил работата! Но този път цената е един човешки живот!
Това е за сега! Хубавата новина е , че няма лоши новини! А вие не се отчайвайте! И продължавайте да се борите! Поздрави!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Oct 24, 2008 2:15 am

Аз затова и алармирах още преди време, че нямаше какво друго да кажат те и ако видите пак моите коментари те подробно точно това казват, което австриецът е казал (една е пруската школа :) ). Както Вие вече писахте това не е лоша новина, а просто е никаква новина. Ново МРТ и СТ и пак пишете как вървят нещата.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Mon Oct 27, 2008 2:37 pm

Здравейте! Аз съм д-р Мария Папазова и искам първо да ви окуража и да дам конкретни наставления. Наскоро се завърна у нас д-р Чавдар Нинов - най-добрият в Европа специалист по миопунктура и можете да го потърсите за съдействие на 0886 121 732. Нека първо да се изчерпят възможностите, за които не подозирате у нас. Нинов е лекувал Берлускони. Познавам го лично и му се доверявам напълно. Освен това аз 22 г. работя в областта на възстановяване на увредена мозъчна тъкан и мисля, че имаме какво да поработим с това дете - имам 20 г. дъщеря, която също скача от високо във морето.....В Института на акад. Норбеков по самовъзстановяване на човека работи Ирина - в миналото е имала същото състояние като на това момче - сега е гъвкава танцьорка и преподава самовъстановителни техники на млади хора.

Сърдечен поздрав!

д-р М. Папазова, к.м.н. 0888 623 302; mpapazova@abv.bg

D.Levy
Posts: 1
Joined: Mon Oct 19, 2009 8:40 am
Location: Tel-Aviv, Israel
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby D.Levy » Mon Oct 19, 2009 8:55 am

Във връзка с лечението на Емил Харизанов искам да ви уведомя, че на териториятя на държавата Израел съществува организация за подпомагане на българи, нуждаещи се от лечение. Това включва цялостната организация за бъдещо лечение - срещи и консулатиции с подходящи лекари, клиники, рехабилитационни центрове и т.н. - тези услуги не се заплащат.
Когато има нужда от продължителен престой се осигуряват жилища за болните(ако не са хоспитализирани) и/или техните близки придружаващи - това също се предоставя безплатно и ред други решения за съпътстващите трудности, които неминуемо възникват когато сте в чужбина.
ILREFUA Medical Coordination Center - работи като медицински посредник за лечение, но това се извършва на благотворителен принцип без да утежнява с комисионни и други такси.


Ще се радвам да ви помогна.
П. Давид-Леви

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Oct 19, 2009 3:09 pm

@D. Levy

Ще си позволя и аз да се включа отново, д-р Леви, по повод на Вашата публикация.

Пътуването в рамките на ЕС е организаторно и финансово (по принцип) за пациенти от България по-добър вариант, отколкото извън ЕС. Организации има много и навсякъде, включително и при нас, което още преди година съм споделил на близките по имейл.

Но ключов и неотговорен си остава въпросът какво иска пациентът да постигне с това "лечение". Не искам да съм "черна станция", но с голяма болка ставам ежеседмично вече от години свидетел, как болката на хората се използва за подпомагане на движението на капитали. Обещават се т.нар. "подобрения" и "лечения" на неподобримото и на нелечимото. Цели семейства влагат оргомен ресурс от чужди средства и свои усилия, докато се стигне в крайна сметка до така или иначе същия резултат.

Няма признат метод, който да накара пациенти с това прекъсване на гръбначния мозък да проходят. И това го казвам от гледната точка на най-скъпата здравна система в Европа - немската, където никога финансовият въпрос не е решаващ. Това го казвам, разбира се, ако прекъсването изобщо е налице, а не е компресия или частично разкъсване, но ако са били въпросните втори два случая факт, досега е щяло да има ключово подобрение и не знам дали има такова.

Каквото и да кажа, близките ще се водят от надеждата, а тя не е обяснима с рационални аргументи, от които не се и влиае.

Съветът ми си остава усилията да се насочат към рехабилитация с цел самостоятелен и независим живот с въпросното увреждане, след нееднозначна диагноза, че въпросният гръбначен мозък е прекъснат, а ако ли не, тогава вече ситуацията е друга.

И близките трябва да обърнат внимание, че шансът за излекуване или за "чудо" на някого не се определя от това колко е талантлив, спортен, хубав, умен или обичан, както и колко е несправедливо и брутално случилото се, а от това какво и къде е наранено. И колкото и в полза на пациента да говорят горните критерии (по историята, с която се запознах е така), само страданията на него и на близките са по-високи, а шансовете за успех не се променят.

***

Понеже често се говори за Бог и за чудеса ще си позволя за пръв път в този форум да напиша няколко думи за нашите християнски вярвания и надежди, понеже оставам с впечетлението, че на тях се позовават много хора (за надеждата става дума).

От теологична (християнска) гледна точка и цяла България да запали свещичка, деленето на няколкото милиона прекъснати аксони не може да се стимулира така, че те да се свържат отново с другата страна на точното си място, за да могат да инервират мускулните клетки... И интервенционното "молене", "надяване" (= това Бог да помогне, да се намеси)или както си искате там го наречете, губи само времето на момчето. Богословите казват, че Бог бил всевишен и дефинират "всевишността", като "същността да не трябва да се намесва в земни дела", т.е. ако вярваме във Всевишния, не можем едновременно да вярваме в неговата намеса, защото ако Той се намеси, защото го молим, не би бил всевишен...Това увреждане не е краят на живота, противно на очакваното и с него може да се работи и да се стане баща.

***

Добре е, ако е налице прогрес близките да пишат, след като вече ни ангажираха с клиничната картина. И на мен, въпреки че съм от разстояние случилото се ме трогва и желая възможно най-доброто разрешение на проблемите на Емил!
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Wed Oct 21, 2009 9:34 am



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 308 guests