Киста на опашната кост

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

гост
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Киста на опашната кост

Postby гост » Mon Sep 22, 2008 12:15 pm

Здравейте на всички,имам следният проблем и няколко въпроса.На 20 години съм и наскоро забелязах че ми се е получила раничка до ануса,отидох на преглед при хирург(мале срам :oops: )който ми каза че имам киста на опашната кост,и ми каза само че трябва операция,и направо писа направление за 5 градска болница без да ми даде някакво пояснение.Искам да попитам защото прочетох някой неща дали да се оперирам,при положение че няма гной или възпаление?
Дали може да се получи рецидив?
Къде смятате че е по удачно операцията в коя болница и ли лекар специалист?
И каква упойка се използва(много ме е страх от игли)чувал сам за упойка в грубнака? и колко време след това се седи в болницата и колко продължава лечението?
Благодаря на всеки отзовал се с по изчерпателен отговор,защото се притеснявам (гони ме шубето и то яко)и не знам какво да правя.Благодаря

гост
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

киста на опашната кост

Postby гост » Mon Sep 22, 2008 1:46 pm

Майка ми страда от същото.тя дори имаше възпаление и изтичане на гной доста пъти.личната й лекарка каза че трябва да се оперира-друг начин нямало.майка ми не искаше-беше чула че ги стържели с нещо и било много болезнено след самата операция.оперираните спяли само по очи и не можели да седнат дълго време нормално.при майка ми нещата просто затихнаха с времете.понякога й се възпалява отново но минава за няколко дни.не бързайте с операция макар че не съм лекар.а и Вие нямате възпаление!вече както прецените!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Sep 22, 2008 3:32 pm

Здравейте,

първо трябва да обърнете внимание, че предното мнение е на роднина на пациент с по негови думи подобна диагноза и да не го приемате като “експертен съвет”. Това не означава, че е грешно, а означава, че не трябва въз основа на него да си вадите заключения за Вашето лечение и дали да се подлагате на такова.

Тази киста е причина за повечето проктологични операции в Западна Европа. Операцията е безболезнена и обикновенно се прави с т.нар. перидуална упойка. Това е инжектиране на упойката дирекнто в гръбначния стълб във височината долу-горе на последното ребро от зад на гърба. Мястото на гърба първо се упоява с местна упойка с лидокаин (или негово по-ново производно, като например новокаин). Игличката е дълга около 3-4 см и е много тънка. Не боли повече от ваксинация и се инжектира около 4 пъти в рамките на 1 минута. Чака се около 5-6 минути и после с една вече по-голяма игла на упоеното и безчувствено място се инжектира директно между прешлените перидуалната упойка, която държи около 4 часа. Самата операция протича обикновенно за по-малко от 20-30 минути.

След операцията се пият болкоуспокояващи, като след всяка друга.

Става дума за неопасна медицинска минимално инвазивна процедура. Не трябва да чакате докато се съберат 300 мл (една чаена чаша) гной, защото тогава рискът е по-голям.

Да, въпреки възпалението трябва да се оперирате. Интравенозно след операцията ще трябва да се приложат антибиотици.

Не става дума за раков тумор. Вторична инфекция може да се получи, както при всичко останало в този живот, да.

Обикновенно не повече от 1 ден се стои в болница, могат дори амбулантно да се правят операциите, но това хирургът го решава.

Може да се приложи и пълна упойка, която обаче в този случай е напълно излишна. При нея през абокат ще Ви вкарат най-вероятно пропофол и след 20-30 мин като се събудите всичко ще е наред. В този случай обаче ще трябва и да Ви интубират, което отново няма да забележите.

Моят съвет, като човек присъствал на много такива операции е да се оперирате скоро с перидуална упойка. Винаги има риск, но така е най-малък.

Поздрави,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ТИТА
Posts: 6
Joined: Wed May 20, 2009 7:33 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

дермоидеална киста

Postby ТИТА » Wed May 20, 2009 7:47 pm

Здравейте,искам да попитам какъв е риска да се засегне опашната кост -гръбнака ,при операция на дермоидеална киста,при положение ,че кистата е на опашната кост,колко време продължава операцията,и тежка ,сложна и дълга операция ли е това при положение ,че кистата сега е на 5 ден и вероятно ще може да се оперира чак в понеделник т.е. на 9 ден ?(може ли цялата тази работа да доведе до обезчуствяване на крайник)Кистата е определена(поне за сега) като неголяма.
П.П. Ще съм много благодарна на хората,които ми отговорят и помогнат с някаква информация.

ТИТА
Posts: 6
Joined: Wed May 20, 2009 7:33 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

отново молба за дермоидеалната киста

Postby ТИТА » Wed May 20, 2009 10:40 pm

Ако някой знае ,добър доктор в България,специалист по този вид кисти(дермоидеалните),ще помоля да пишете име и телефон,благодаря ви предварително!

юлиа
Posts: 33
Joined: Mon Mar 23, 2009 6:54 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby юлиа » Thu May 21, 2009 9:17 am

да ви кажа за моят опит с тази киста.бях оперирана миналата година ,като ми беше сложена спинална упоика в гръбнака.тази упойка не би трябвали да ме преспи но аз съм заспала и се сабудих вече готова.доктора каза че са изчистили кистата и са махнали част от опашната кост.тази операция я напрачих защото 3 месеца преди това кистата беше набрала и трябваше да я цепят ,а това наистина е болезнено защото самото цепене се извършва без упойка и след това се слага дренаж ,абе изобщу ажас.та искам да ти кажа че самата операция и след нея няма болка .в болницата ме държаха една нощ и ме пуснаха .имаше наистина неудобство при сядането след това но това нее нещо което не се търпи.
та моя съвет е ходи я махай защото набере ли става много болезнено.

ТИТА
Posts: 6
Joined: Wed May 20, 2009 7:33 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

дермоидеална киста

Postby ТИТА » Thu May 21, 2009 8:06 pm

Благодаря много за съветите, в понеделник ме приемат ,бях много притеснена за това - ако скалпела опре на твърдо(така ми казаха) да не засегне нерв от опашката,която е част от гръбнака ... и да няма лоши последствия,малко ме успокои,искам да попитам за упойката,казаха ми,че ще е местна или спинална,но ако аз не заспя(от спиналната)както ти,а напротив,ако ме обездвижи,а не ме болкоуспокои...тогава...ще чувствам всичко,надявах се някой да каже,че се слага пълна(имам 2 пълни упойки от преди и при това само за прегледи),ще помоля отново дори и за дребни факти покрай тази операция,ако някой знае да ги сподели, а също така пишете колко време продължава операцията.Юлиа страшно много ти благодаря за написаното и за вниманието,радвам се ,че вече при теб всичко е наред.Благодаря!

юлиа
Posts: 33
Joined: Mon Mar 23, 2009 6:54 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby юлиа » Thu May 21, 2009 11:22 pm

когато разговарях с доктора преди операцията,бях толкова стресирана от преживяната болка при цепенето и след това почистването на вече загноилата киста,че единственото което ме интересуваше беше при операцията да не усещам нищо.при месната по думите на лекаря имало чуствителност,но слаба и тази упойка била съвсем обикновенна.при спиналната ти слагат ижекцията в гръбнака в седнало положение, с извит като на котка гръбнак ,след това лягаш по корем.когато спреш да имаш чуствителност от кръста на долу те оперират.абсолютно нищо не се усеща,а това че съм заспала едва ли се дължи на упойката.
щто се отнася за това дали е опасно да не засегнат опашката при самата операция,незнам нищо по въпроса,но на мен лекаря ми каза че са ми махнали парче от края на опашката.това бяха думите му.
след оперативния период или12 часа след това не съм имала някакви болки или нещо неудобство,но това може би се дължи на факта че се оперирах късния следобед и тези 12 часа ги проспах,е след това няколко дена си търсиш по меки местенца за сядане,но без това не става,все пак е операция. не разбирам какво се притеснявате толкова,нее нещо изключително.
операцията ми излезе към 600 лева .това е

ТИТА
Posts: 6
Joined: Wed May 20, 2009 7:33 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

дермоидеална киста

Postby ТИТА » Fri May 22, 2009 2:55 pm

Здравей, аз четох из интернет ,че първо се цепи ,после се прави операцията,но мен май направо ще ме оперират,изпадам в паника,при мислълта,че мога да усетя нещо по време на операцията,дори вчера изследванията ми показаха висока захар(от стреса ли е незнам),макар ,че операцията е малка,винаги може да стане грешка,това ме притеснява,до сега не са ми правили операция затова съм толкова стресирана,извинявай,ако ставам банална и досадна вече с въпросите си,ако можеш пиши ми кога се дават парите преди или след операцията,тъй като знам,че се дават на 2 части -преди и след операцията.Огромни благодарности за съветите и помоща!

юлиа
Posts: 33
Joined: Mon Mar 23, 2009 6:54 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby юлиа » Fri May 22, 2009 6:13 pm

не съм чувала де се цепи първо и тогава да се оперира ,цепи се когато вече е събрала много гной и е адски болезнено,защото е без упойка.
вярно че макар и безобидна си е все пак операция,но ти прекалено се филмираш.аз отидох в най обикновенна часна клиника защото не съм здравно осигурена,не съм се интересувала да търся специален хирург .чаках до следобед защото единственото което исках е нищо да не усещам ,а това означаваше спинална упойка която се слага от анестезиолог.
имаше един свободен за надвечер и ме питаха дали искам операцията да я направя веднага и аз се съгласих.даже багаж нямах.
парите ми ги взеха преди операцията.
доктора ми каза че ако съм здравно осигурена по голямата част я плаща касата.
ти на колко си години и имаш ли осигуровка.

ТИТА
Posts: 6
Joined: Wed May 20, 2009 7:33 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

дермоидеална киста

Postby ТИТА » Sat May 23, 2009 1:41 am

Здравей,ходих на консултация,казаха ми че е била възпалена,но си е направила 2 каналчета и от там се е поизчистила и сега вече не е толкова възпалена,и по тази причина днес дори не я усещам.Ще пия хапчета и компреси за да се успокои нацяло,но тъй като е топло,ще изчакаме до септември и тогава ще ми я махнат.Казаха ми ,че това е една от най-лесните операции,и ми предложиха местна упойка,макар ,че аз искам пълна ,но може би до тогава ще се съглася за местна.Камък ми падна от сърцето,мисля да изчакам,че в тези жеги ще е каша с тази операция,наистина съм полудяла от 2 години само кисти ми откриват–първата докато разберат какво е се мина година и 3–4 месеца,тя взе ,че сама си мина докато се начудят какво е всъщност,и за това съм такъв шаш :) ,естествено,че ще пиша пак,на теб Юлиа много ти благодаря за споделения опит и търпението.Осигурена съм и съм на 23 г.Пожелавам здраве на всички и добри новини като моите ,а ако може дори и по–добри.Благодарности за сайта !

COBRA
Posts: 1
Joined: Sun May 31, 2009 8:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby COBRA » Sun May 31, 2009 9:00 pm


ТИТА
Posts: 6
Joined: Wed May 20, 2009 7:33 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

кисти

Postby ТИТА » Thu Jun 04, 2009 5:41 pm


Мечка
Posts: 2
Joined: Thu Aug 20, 2009 12:42 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Здравеите имам проблем както разбирам,моля за помощ

Postby Мечка » Thu Aug 20, 2009 1:22 am

здравеите,аз съм мъфж на 30г,ръст 185,93кг...
имам проблем,навярно е киста...имам следните симптоми:
Течност кочто изтича от ануса,или около него,струва ми се че е около него.нямам болки,само сурбеж като изтича..и това е от няколко години...ох не знаех че това е киста...веднъж ануса ми се беше възпалил...имаше нещо като топче и болеше..но ми мина,почти се бях решил да ида на лекар.
към това обаче има и някои други симптоми които ще опиша сега.понякога,не по често ходя до тоалетната кашкаво.Това не би било проблем,ако на няколко пъти не открих и слуз.Точно преди да отида до тоалетната имам болки в червата,понякога доста силни,които изчезват веднага след като се изходя
Това са ми симптомите..обилна секреция от някаде около ануса,която мн ме сърби,но не боли.на пипане няма някакво образование..и незнам.
Моля ви помогнете ми,лекува ли се това?Умира ли се от тази болест?Силно съм притеснен,не по скоро съм оплашен.Моля ви даите повече информация.Може ли да се излекуваш от това,и една такава операция скъпа ли е,и колко?
Финансовият въпрос ми е много важен.Къде е наи добре да ида тук в София?
Моля ви помогнете ми,отчаян и уплашен съм,и много ме е срам...ох
Благодаря предварително на всеки които би ми дал съвет как да постъпя.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Aug 20, 2009 1:42 am

Здравейте,

не можем да говорим за пари, без да се знае каква диагноза имате.

Симптомите Ви са обезпокояващи. Трябва да Ви се направи колоскопия при гастроентеролог за изключване на раково заболяване, но вероятно в действителност става дума за някое по-лесно отстранимо заболяване. Отидете на гастро-ентеролог и той ще ви предпише една течност, която да пиете за 24 часа, без да ядете и тогава ще може да направи колоскопията.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests