Стафилококова инфекция

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококи

Postby натали » Mon Nov 03, 2008 8:01 pm

Макар че не съм лекарка и аз съм повече склонна да вярвам че трябва да се лекува тази бактерия!достатъчно основателни причини за това са гнойните пъпки,непоносимия сърбеж и полово предаваното й разпространение, а за евентуална операция и смърт да не говорим!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Nov 03, 2008 8:15 pm

Е, тя смъртта е само ако Ви оперират с отворена операция и освен това не е задължителна, а само възможна.

Не се лекуват изследвания, а оплаквания и понеже при Вас има и двете, то и моето мнение е, че, да, трябва да се лекува.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококи

Postby натали » Thu Nov 06, 2008 12:11 pm

Здравейте!

Обадих се за изследванията.Казаха че се е изолирала нормална кожна флора и няма стафилококова инфекция!

А от предишните изследвания излезе че имам а и оплакванията на мен и моя приятел продължават!едва ли става въпрос за гъбички,била съм на кожен лекар няколко пъти но нищо не е помогнало.не знам гъбичките под каква форма се появяват и дали са свързани с образуването на гнойни пъпки или не!

Моля дайте съвет!

Поздрави

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококи

Postby натали » Thu Nov 06, 2008 12:51 pm

Не случайно тогава ме бяха изпратили на бактериални изследвания!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Nov 06, 2008 4:54 pm

Здравейте,

това, което пишете е един труден резултат, ако мога така дипломатично да се изразя. Трудно ми е да си представя, че е възможно да се вземе гноен секрет, да се направи посявка и резултатът да е "нищо". Няма такива изследвания. :!: Гнойната пъпка се причинява от бактериална инфекция, запушваща жлеза.

Правената посявка наистина ли от секрет от пъпка я направиха?

В случай, че неоспоримо е доказано, че не е бактерия и че не е гъбичен причинител, а при втория гнойна пъпка и без това не е типична, Ви остава да си направите само едно голямо хормонално изследване. При жените е възможно чрез хормонна регулация често да се преборят подобни гнойни обриви. Ендокринолог би бил за това отговорен. Спомням си, че преди години имаше един такъв случай на акне по цялото тяло и след хормонални изследвания на посоки успяха да елиминират обривите.

А иначе е възможно с прием на доксициклин в продължение на 3 месеца да се терапират, ако е акнеподобен причинител. По-добре е вносният австройски дотур да се пие. Пият се 13 седмици 50 мг на ден в един и същи час (по официалната книга), въпреки че аз считам дозата за много малка. Антибиотикът се комбинира с контрацептиви, защото те блокират андрогенното влияние върху секреторните жлези.

Най-ефективното средство за съжаление не мога да го препоръчам за жени в детеродна възраст. То се казва изотретиноин (дериват на витамин а киселина)и унищожава всички гнойни пъпки и те после не се появвяват вече, но както вече писах по-добре е да не го приемат жени в детеродна възраст.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококи

Postby натали » Thu Nov 06, 2008 7:24 pm

Да точно от гнойна пъпка взеха посявката.казаха ми още в началото че дори и да излезе негативен стафилокок с коагулация те няма да го отчетат тъй като това бил стафилокок от нормалната флора.за това изрично ме предупредиха.в предните изследвания които бяха правени в болница казаха че това е стафилокок,а също така като бях ходила на гинеколог той като видя пъпките ми каза че това най-вероятно е бактериална инфекция и ме изпрати на изследвания където се оказа че имам този стафилокок.той самия като видя изследванията каза че задължително трябва да се лекува.и до сега имам същите оплаквания.

хормонални хапчета не мога да пия в никой случай тъй като съм имала киста на яйчника и са ми забранили Изрично да не използвам никакви контрацептиви или лекарства на хормонална основа.

моят въпрос е не мога ли да взема антибиотик макар и с инжекции и кой влияе на този стафилокок от направената антибиограма,при мен доксициклина е резистентен на стафилокока.какво ще кажете за Теикопланин(Таргоцид)-за него четох информация?или някакъв друг?определено моя стафилокок не е МРСА.тоест ми трябва антибиотик за негативен стафилокок с коагулация който не е МРСА!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококи

Postby натали » Thu Nov 06, 2008 7:28 pm

Ето данните от предната антибиограмата.


Ампицилин- R

Гентамицин- J

Цефалотин-S

Еритромицин-R

Клиндамицин-R

Аугментин-S

Афокситин-S

Ципрофлоксацин-R

Четох че и други хора са с оплаквания от такъв вид стафилокок и макар че дадения стафилокок е част от нормалната флора то при наличие на оплаквания именно той трябвало да се елиминира!
за това и аз искам да пробвам!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Nov 06, 2008 7:39 pm

Здравейте,

да, този антибиотик би бил подходящ. Кистата може също да е причина за тези обриви, ако има промяна в хормоните, отделяни от органите, които тя е засегнала.

Става дума за глюкопептиден антибиотик за борба с грам положителни причинители и подходящ за коагулазно негативни причинители. Много е подобен на въпросния ванкомицин, но за разлика от него се приема веднъж дневно, поне според последните изследвания. Първият ден се приемат по 6 мг/кг тегло, а след това по 1/2 от тази доза по веднъж на ден, т.е. по 3 мг/кг тегло. При животозастрашаващи инфекции дозата може да се удвои.

Има 2 пъти по-дълго време на полуразпад от ванкомицин и затова само веднъж на ден се приема. Отделя се непроменен от бъбреците.

При него обаче може да се приложи само интрамускулна или интравенозна апликация, защото не се абсорбира, ако се приема през устата.

Ако нямате бъбречни проблеми, можете да се подложите на тази терапия без проблеми.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококи

Postby натали » Thu Nov 06, 2008 8:54 pm

Значи бих могла да пробвам с Теикопланин?той продава ли се в бг аптеките на ампули?или от къде мога да го закупя?много ли е скъп?

намерих инфо за дозировката му на български!

към Беталактамните антибиотици ли спада Теикопланин?според моята антибиограма ли действа той?

според антибиограмата ми действа амоксиклав като беталактамен антибиотик но него съм го пила на хапчета и съжалявам че не сам го използвала като инжекции!според антибиограмата пила съм и Оспексин(цефалоспоринов) но само хапчета!никакви инжекции не съм пробвала :(

киста отдавна нямам,оперираха ме преди доста години и редовно ходя на гинекологични прегледи,гинекологично поне за сега всичко е наред!

какви други варианти за лечение има на тоя вид стафилокок който не е МРСА?комбинация от два антибиотика?искам да стрелям с подходящия антибиотик!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Nov 06, 2008 9:30 pm

Здравейте,

не вярвам да го намерите по-евтин от ванкомицина. Това е нов въведен антибиотик. Тук е на същата цена като ванкомицина, но знае ли човек къде може да го има пъти по-евтин, като генеритичен медикамент. Аз останах с впечетление, че сте го намерили евтин и затова питате.

Действието му е подобно на бета лактамните, но за разлика от тях не блокира ензимите, необходими при изграждане на клетъчната стена на бактериите, а блокира самите "строителни елементи" за тях в техни предсинтезни нива, затова и резистентност срещу него практически почти не е известна - бактериите обикновенно мутират ензимите си, а не дадени места в цялата полипептид-глюканна верига.

Във Вашата антибиограма той изобщо не фигурира, понеже е нов и не е стандартен тест и затова няма как да знам дали действа или не, но е много вероятно да действа.

За да Ви кажа най-подходящата комбинация трябва да знам точния причинител. Вашата антибиограма по Ваши думи показва, че няма причинител, та така няма и комбинация.

Тук не става дума за незнание или нежелание да Ви кажа два антибиотика, но трябва да разберете, че комбинацията е изключително тежка за бъбреците и за черния дроб, а освен това една буква в името на бактерията да е различна и вече препоръчаните антибиотици не действат и няма смисъл да се тровите с тях. Ето защо тази диагностика, която нищо не е показала бе най-важната стъпка.

Сега единствено можете да се решите на комбинация срещу последният известен причинител, но как да знаете той ли е причина за обрива, след като лабораторията казва "не е" и как да знаете дали няма друга инфекция, различна от него...

Алтернативата е в коя да е провинциална лаборатория или просто в друга лаборатория да отидете и на собствени разноски (сигурно няма да е повече от 5 до 15 лв) да поискате повторна (един вид референтна) посявка + антибиограма, без да казвате, че вече една е правена. И е добре да направите тази повторна посявка от секрет от поне 2 различни пъпки.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококи

Postby натали » Fri Nov 07, 2008 2:46 am

Освен утре ще отида до частната лаборатория в града и ще поискам от там да ми се направи посявка от поне две пъпки и ще видим.
в тая лаборатория в която бях ходила преди няколко дни беше националния център по заразни и паразитни болести в софия но те въобще не се занимавали с откриване и лечение на негативен стафилокок с коагулация.само на стаф.Ауреус!а щом нямаш ауреус всичко е ок.

знам че първия път правих изследванията при много добра семейна позната -лекарка микробиолог и съм сигурна че не е объркала нещата!но утре ще видя!

като имам нови изследвания пак ще пиша!

Поздрави!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Nov 07, 2008 5:45 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококи

Postby натали » Sat Nov 08, 2008 1:37 pm


натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококи

Postby натали » Sat Nov 08, 2008 2:00 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Nov 08, 2008 6:14 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests