Стафилококова инфекция

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby натали » Sun Sep 21, 2008 2:29 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Sep 22, 2008 3:37 pm

При MRSA става дума за устойчивост към точно един вид антибиотици. Това, че са устойчиви не значи, че са метицилин устойчиви и затова Ви питах.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby натали » Mon Sep 22, 2008 4:26 pm

А от антобиограмата която Ви написах става ли ясно дали е метицилин устойчива бяктерията?

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby натали » Mon Sep 22, 2008 4:31 pm

Ето данните от антибиограмата.аз мисля че мия стафилокок е MRSA


Ампицилин- R

Гентамицин- J

Цефалотин-S

Еритромицин-R

Клиндамицин-R

Аугментин-S

Афокситин-S

Ципрофлоксацин-R

Най-силния антибиотик който съм пила според антибиограматае е Амоксиклав но не помогна!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Sep 24, 2008 12:32 am

Метицилин резистентните бактерии са резистентни срещу т.нар. "бета-лактатни антибиотици". Такива са например: ампицилин и другите пеницилини. Предполагам, че буквата R означава резистентен. От тази група е и амоксиклав, тъй че колкото и да е силен е просто много грешен, освен ако не сте искали да имунизирате бактериите си.

Тигециклин не е от тази група и може да помогне. Същото важи и за вторият.

Обърнете внимание, че Вашите бактерии са на слабо кръвоснабдени места. Пер оралната медикация, т.е. чрез хапчета няма да Ви помогне. Необходима е комбинирана интравенозна терапия с два антибиотика едновременно за по-дълъг период от време (7-10 дни). Друго няма да Ви помогне. И като Ви търсят антибиотиците да гледат да не са от тази група, която вече е резистентна.

Има ванкомицин от САЩ за 410 долага в интернет.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby натали » Wed Sep 24, 2008 10:04 pm

Ще направя допълнителни изследвания на моя стафилокок за определяне на точния му вид както и тест за MRSA резистентност както и антибиограма с включени по-нови антибиотици за да имам по-конкретни изследвания и оттам и качествено лечение, след което пак ще Ви пиша.искам да направя за всеки случай тези изследвания за да съм и аз по-сигурна точно срещу какво съм изправена!
Благодаря Ви много за дадената от Вас информация!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby натали » Wed Sep 24, 2008 10:18 pm

Предписаха ми Амоксиклав тъй като Аугментин-а е даден със S (тоест податлив).и двата са бета-лактамни което значи че може би моята бактерия не е MRSA резистентна.и все пак ще направя това изследване за тая резистентност за да съм сигурна.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Sep 25, 2008 2:36 am

След като не сте оздравели след тези два антибиотика може би в действителност тя е резистетна на тях, противно на антибиограмата. Различните щамове имат и някои отклонения от нормата. Пишете пак, след като имате тестовете.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококи

Postby натали » Mon Nov 03, 2008 4:53 pm

Днес ходих в София на лекар специалист който се занимава само с лечение на стафилококи.видяха ми антибиограмата и изследванията от преди и казаха че да имаш негативен стафилокок с коагулация не означавало нищо.всеки имал такъв стафилокок.аз споделих че ми излизат пъпки и че за мен това не е нормално но те казаха че било нормално.взеха ми нова посявка от пъпка,както и секрет от носа но казаха че е безмислено тъй като това било нормално.дори и да сам имала такъв стафилокок бил от нормалната флора върху кожата.аз съм бясна защото знам че за мен това не е нормално да ми излизат постоянно гноини пъпки които понякога са по-голоеми и доста болезнени а да не говорим за сърбежа който причиняват!в сряда изследванията ще станат готови и трябва да се обадя по телефона за да ми кажат какво е излязло.ако е негативен стафилокок няма да се подходи с никакво лечение към проблема защото според тях няма проблем!омръзна ми да се занимавам с тоя глупав стафилокок вече пета година!!!Какво да правя???
не си внушавам че имам нещо тъй като и моя интимен приятел сподели с мен същите оплаквания което означава че аз сам му ги предала по полов път!е тогава не е ли това наистина вреден вече стафилокок надминал границите на допустимите стойности върху моята кожа?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Nov 03, 2008 5:09 pm

Здрвейте,

пишете отново, когато имате резултата.

Като в България няма разделение за MRSA няма как и лекарите да знаят как да сействат в тази ситуация, т.е. те не знаят и това е нормално. Гнойни пъпки са нормални, обриви са нормални, стрептококи са нормални.

Няма "допустими стойности", нито е "нормално", тогава, когато са налице оплаквания.

Нека изчакаме резултатите и пак пишете.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококи

Postby натали » Mon Nov 03, 2008 5:22 pm

Благодаря Ви за бързия отговор!В центъра, който посетих днес правят изследване за наличие на МРСА или липсата на такава но при мен не сметнаха за необходимо да направят такова тъй като аз съм нямала стафилококус ауреус а съвсем обикновен по техните думи негативен стафилокок с коагулация който е част от нормалната флора!

Така или иначе ще изчакам изследванията и ще Ви пиша отново!

Благодаря Ви!

Поздрави

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококи

Postby натали » Mon Nov 03, 2008 7:14 pm

Току що прочетох че при наличие на коагулазо негативни стафилококи по кожата след проведено изследване се назначава лечение!ще попитам в сряда дали моя стафилокок е МРСА или не!открих че за коагулазо негативен стафилокок който е МСС може да се използва за лечение Teicoplanine(Targocid) като лечението е с инжекции- венозно или мускулно. Така че е нормално да се проведе лечение на такъв стафилокок а не е нещо нетипично както се изразиха днес!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Nov 03, 2008 7:43 pm

Правилно е да се проведе лечение, но не е задължително.

Тест за МРСА се прави отделно от общата посявка обикновенно. Не знам дали ще може с общата да се направи изводът МРСА.

Като излезе ще видим отново какви възможности има.

Да. Лечението е добре да е i.V. или в краен случай i.M., ама второто не се прави вече. Би трябвало лечението да е интравенозно (i.V.) и двойно комбинирано с друг антибиотик. Мускулните инжекции за антибиотик са болезнена отживелица и се прилагат в третия свят, където нямат по 2 лева на ден за две малки банки с вода.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококи

Postby натали » Mon Nov 03, 2008 7:54 pm

Да, ще изчакаме изследванията след което ще се разбере с какво трябва да се лекува.прочетох и доста форуми свързани с точно този стафилокок.макар че може и да не се лекува тои причинява определелни проблеми като отити например след установявянето му в ухото.или в моя случай с гнойни пъпки и тяхното пренасяне по полов път!
във всеки случай може да дава и негативни ефекти върху човека!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Nov 03, 2008 7:56 pm

А в случай на операция и смърт. Затова трябва поне по мое мнение да се лекува.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests