Стафилококова инфекция

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Стафилококова инфекция

Postby натали » Thu Sep 18, 2008 1:14 am

Моля помогнете.имам стафилококова инфекция от около 4 години.имам антибиограма-негативен стафилокок с коагулация.пих антибиотици но нищо не се получи.мисля че е резистертна към метицилина тая моя бактерия.четох доста статии на английски и разбрах че едно от лекарствата е Зивокс или Ванкомицин.но така или иначе не мога да намеря специалист в бг който да ми ги предпише както и нужната дозировка и продължителност на лечението.обръщаме се към вас с надеждата че може да ми помогнете да се излекувам!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Sep 18, 2008 2:03 am

Здравейте,

точно, ама точно на тази тема съм писал вече около 5 статии в този форум и има много информация. Вижте във википедиа на английски под MRSA. Обърнете внимание, че сте особено опасна за всички болни хора и високо заразна.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby натали » Thu Sep 18, 2008 10:12 am

Чела съм невероятно много статии но в крайна сметка трябва да се консултирам със специалист преди да започна каквото и да било лечение!а до този момент не съм попадала на такъв лекар и даже не знам към кого да се обърна вече.пробвах накрая с Анаста но разбира се и те се оказаха поредните шарлатани.
До преди известно време бях решила че ще пробвам със Зивокс но според последни данни лекарството се спира от производство от Новартис а мисля и от Пфизер тъй като е довело до висока смъртност при пациентите и осъзнах в крайна сметка колко опасно е да прибягвам до самолечение.
Може ли да ме насочите към някой лекар, който се занимава само с лечение на стафилококи за да може да ми назначи правилното лечение.не искам повече експерименти!
Благодаря Ви!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby натали » Thu Sep 18, 2008 10:24 am

Пропуснах да Ви благодаря за отговора!
Прочетох Вашите статии публикувани по тази тема.срещала съм имената на лекарствата които Вие посочвате в статиите които съм чела.дори съм питала специално за Зивокс (Линезолид) в България но никой не го е чувал в големите аптечни складове.
Преди време реших аз сама да търся начин за лечение защото повечето лекари почти нищо не знаят по този въпрос!е разбира се сбърках!но това което съм прочела по темата все пак ми е от полза!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby натали » Thu Sep 18, 2008 4:52 pm

Вече ми се струва абсолютно невъзможно да се излекувам от тези отвратителни стафилококи. ако все пак намеря лек ще е цяло ЧУДО!наистина съм много отчаяна а съм само на 25 години.един ден искам да имам деца но се страхувам че и тях ще ги сполети същото.понякога не мога да спя заради хилядите мисли които ми минават през главата...

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby натали » Thu Sep 18, 2008 6:08 pm

А някой да е чувал за Националния център по заразни и паразитни болести с Референтна лаборатория по Стафилококи и Найсерии в гр.София?може да погледнете сайта им в интернет.Някой лекувал ли се е там?какви са отзивите?дали е добра идея?научих съвсем случайно че има такава лаборатория в България и там се предлага както диагностика на стафилококова инфекция така и МРСА резистенто изследване на стафилокока а също така и стафилококова терапия.дайте съвет моля!

Благодаря Ви предварително!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Sep 19, 2008 6:34 pm

Излекуването е напълно възможно. Няма проблем. Но в он лине аптеката курсът на лечение с ванкомицин струва 580 Евро за здравнонеосигурени в Германия лица и 5 Евро за здравноосигурени в Германия лица. Освен това някой лекар трябва да се съглси да наблюдава две седмици лечението и няма 100%-това гаранция, че то ще доведе до резултат. Все пак е по-вероятно да помогне. Ако с парите нямаш проблем и имаш кой да те наблюдава мога да ти дам рецепта за него за Германия (безплатно). Може да ми пишеш на лично съобщение, ако желаеш.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby натали » Fri Sep 19, 2008 8:25 pm

Благодаря Ви много за отговора и за отзичивостта Ви,но в момента не разполагам с толкова много пари а и не познавам лекар който може да ме наблюдава!
Мисля си дали да не потърся помощ от този национален център за който писах по-горе?там би могло до е поевтино и все пак знам че Ванкомицин-а е доста скъпо лекарство!от други форуми видях че са посещавали тоя център и са доста доволни!
а няма ли и друг по-евтин и също ефикасен метод на лечение освен с Ванкомицин, който бихте могли да ми предложите(Даптомицин Тигециклин или Далфопристин)?иска ми се да не прибягвам ако е възможно до толкова силен антибиотик а и е доста скъпичък-второто повече ме притеснява!знам че няма гаранция че Ванко ще помогне тъй като и той вече проявяваа резистетнтност но си струва да се опита с него или с който и да е друг добър от неговия ранг!:)

Благодаря Ви предварително за времето което ми отделихте!

Бях много притеснена защото един лекар ми каза че това не се лекувало,всъщност лекувало се но само ако заразения е бебе и то до една година!замръзнах при тая новина макар че има излекувани пациенти!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Sep 21, 2008 1:11 am

Здравейте,

не познавам Националния център и не мога да Ви дам съвет за него, но като знам другите национални центрове не бих си поверил живота на него, ако имах избор.

И все пак трябва да мислите позитивно, щото друго Ви не остава. Не съм следил за по-евтини лекарства, а просто погледнах точно това в една он лине аптека.

Трябва да се направи култура. Микробиологът да определи как точно на латински се казва причинителят. На него да му се направи антибиограма и да се приложи комбинирано интравенозно около десетдневно лечение, което може да е и амбулантно с две системи на ден - сутрин и вечер. За причинителят трябва да се консултира медицинската енциклопедия, да кажем на Pschyrembel е най-точната (разбита се немска :D ).
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

нат
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby нат » Sun Sep 21, 2008 1:35 am

Да имам антибиограма със установения вид стафилокок- негативен стафилокок с коагулация - coagulase negative staphyloccocus.мисля че се води epidermis т.е. coagulase negative staphyloccocus epidermis.антибиограмата въобще не включва модерните антибиотици като Ванкомицин.според прочетеното от статии в интернет освен Ванкомицин и Зивокс(който не искам да използвам заради доказаната висока смъртност при пациентите) прочетох че и Даптомицин също лекува MRSA успешно макар че не е силен колкото Ванко.има и чести случаи според анализи и статистики които показват че ванко показва резистентност към МРСА докато други като Зивокс или Даптомицин помагат за лечение на МРСА както и обратното.т.е. ванко не винаги е най-добрия за МРСА.зависи от самата бактерия!!!
та за това се чудя дали да не прибягна до Даптомицин първо?

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby натали » Sun Sep 21, 2008 1:49 am

Макар че негативен стафилокок с коагулация може и да е coagulase negative Staphylococcus haemolyticus(което ще е по-лошия вариант) :(
останалите щамове на негативен стафилокок с коагулация са малко вероятни да ги имам тъй като са много рядко срещани но никога не могат да се изключат преди да се направи изследване!

може би ще е най-добре да определя подвида на негативния стафилокок с коагулация, който имам!може да отида в този център най-малкото за да направя ново изследване за определяне на точния подвид както и антибиограма с модерните антибиотици!

Дали е разумно?

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby натали » Sun Sep 21, 2008 1:59 am

Какво представлява по-точно "да се приложи комбинирано интравенозно около десетдневно лечение, което може да е и амбулантно с две системи на ден - сутрин и вечер".система като система или просто инжекция?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Sep 21, 2008 2:02 am

Ако може да се вярва, че в действителност това имате, то имате в действителност много лош късмет. Те причиняват 9.1% от инфекциите в болниците, т.е. не са най-често срещаните, но за сметка на това много упорити бактерии. И все пак са част от нормалната флора на кожата.

На този линк на страница шеста има една таблица какви са резултатите при тестваните антибиотици за резистентност. На немски е, но ще я разберете. Числата са пациентите, лекувани с дадения антибиотик, които са били резистентни в проценти. Вашите антибиотици изобщо не се препоръчват по-долу. Това са най-новите и публикувани във вътрешна за лекарите медицинска литература ввв.aerztekammer-bw.de/25/10praxis/88arzneimitteltherapie/0712.pdf
копирайте адреса и сменете ввв с www.

Препоръчва се само ванкомицин в комбинация с рифампицин или теикопланин и рифампицин. Но тук става дума само за установена MRSA, т.е. мецитилинна резистентност. Не виждам да сте написали, че точно тя е еднозначно диагностицирана, защото ако ли не е, то може да се комбинират повече неща.

->Страница шеста, колона първа, предпоследен параграф от статията на страница шеста. Напишете им в google имената и Preis към тях и все някъде ще излезе колко струват.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: стафилококова инфекция

Postby Bulgaricus » Sun Sep 21, 2008 2:09 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

натали
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

стафилококова инфекция

Postby натали » Sun Sep 21, 2008 2:13 am



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests