Замайване, главоболие, шум в ушите...

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Замайване, главоболие, шум в ушите...

Postby aneta » Mon Jun 30, 2008 8:31 am

Здравейте, нядявам се някой да ми пише :) На 24 години съм и от началото на 2008 г. имам следните симптоми като от началото започна само едно замайване за няколко секунди и това се повтаряше през един джа дни но постепенно всичко стана по често.

Моите сиптоми са замайване, понякога имам чуството че залитам, ушите ми пищят, боли ме главата, но след 5 мин. или след 1 час вече не ме боли, но може и да ме боли цял ден така че на не мога "да си нямеря място". понякога имам и сърцебиене и когато започнат тези кризи сам много напрегната и чуствам страх. ходих на отоневролог и на невролог. изписаха ми вестибо, но тези кризи не отминават. какво да правя? невролога ми каза, че това е болестта на мениер и нищо повече не ми обясни. имам котролен преглед след една седмица, но когато започват кризите не ми се чака толкова. къде да отида какво да правя, моля, кажете ми нещо...
aneta

Postby Bulgaricus » Tue Jul 01, 2008 1:00 pm

Вие сте били при тесни експерти. Защо не питате тях, или нямате доверие?

Систематично по добрата стара и мудна "система на изключванията" трябва да бъдат изключени най-опастните възможни заболявания, като например менингит или някой тумор в мозъка.

Може да става дума за възпаление в областта на вътрешното ухо - всички симптоми пасват: главоболие, вестибулярни смущения, замайване.

Инфекцията се лекува с антибиотик - може и два: един на капки и друг пер орално на хапчета.

Трябва Ви голям неврологичен преглед, ЕЕГ, кръвни параметри за възпалителни роцеси, CT или MRT на главата. Тези изследвания трябва да се правят едно по едно и се стига до следващото, само след като предното нищо не е показало. Иначе само се харчат парите на НЗОК... Добре е да се пусне преди антибиотика и една посявка със секрет от гърлото и от носа, че да е целеви антибиотикът (въпреки че ако е инфекция тя може да е напълно различна от тази в гърлото). И в случай, че до тук нищо не е показало резултат, в което се съмнявам, трябва да се премине към хормонни изследвания, като се започне от щитовидната жлеза.

Докторът ще реши, както винаги. Тая публиказия е само второ и странично мнение.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!
Bulgaricus

kakvo e ЕЕГ;СТ или MRT на главата?

Postby anetapg » Tue Jul 01, 2008 3:49 pm

какво е ЕЕГ;СТ или MRT на главата?
благодаря за отговора ти bulgaricus
anetapg

щитвoдна жлеза

Postby anetapg » Tue Jul 01, 2008 3:55 pm

забравих да ти кажа че вече сам ходила на изследване на щитовиндата жлеза и ми изписаха л-тироксин аз два месеца след което пак да ида.но този проблем не е от щитовидната жлеза т.като ми казаха че тя не е толкова заболяла т.е. почти нищо и нямало и се нуждае от малко "побутване" за да функионира нормално и не можело да причини тези оплаквания които имам аз.
anetapg

Postby Bulgaricus » Tue Jul 01, 2008 4:42 pm

MRT = Nuclear magnetic resonance tomography (ядрено-магнитен резонанс)
CT = Computed tomography (скенер)
ЕЕГ = Electroencephalography (електро-енцефалограма)

Това, че са ти предписали един от основните хормони на щитовидната жлеза не е случайно. Виждаш, че само като опишеш симптомите си от различни места на света всички стигаме до едно и също заключение.

Явно е имало ненормалност в някои от показателите ти.

Изследват се основно 5 показателя, един от които е наличие на анти тела.

Щом приемаш този хормон, значи все пак има някаква причина. Щом не можело да е от това, защо са ти го изписали тогава? Имаш ли резултатите пред теб?
Поздрави, Bulgaricus

Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!
Bulgaricus

резултати от изследване на щитовидната жлеза

Postby anetapg » Tue Jul 01, 2008 8:23 pm

ТСХ e 4.817 ---- малко завишено / референтни стойности:0.390-3.550
ФТ4 e 12.19 ----нормално / 10.58-25.80
глюкоза e 4.66 -----нормално / 4.10-5.90
МАТ ( анти-ТРО) e 2.8 / до 12 (95% по малко 9
anetapg

Postby Bulgaricus » Tue Jul 01, 2008 9:58 pm

TSH-то не е чак толкова малко завишено. с 1,2 при до 3,5 е все пак сериозна разлика, но може и да е по-зле. Това е така.

Сърцебиенето и нервните симптоми могат наистина да се обяснят с ТСХ-то.
Поздрави, Bulgaricus

Bulgaricus

Return to Форум имам проблем...

Similar topics