резултат от КТ

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: резултат от КТ

Postby Bulgaricus » Tue Jan 04, 2011 4:41 pm

Да, след ЕМГ-то пак може да пишете.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

diplodon
Posts: 4
Joined: Mon Dec 27, 2010 1:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: резултат от КТ

Postby diplodon » Sun Feb 06, 2011 1:50 pm

Здравейте отново,

Заключение от 3-то ЕМГ: данни за двустранна L5, S1 радикулопатия, по изразена в ляво с наличие на денервационна активност.

Препротъки: ЯМР на поясен отдел на гръбначен стълб, вкл. conus medullaris и cauda equina с оглед наличие на ПЗВГП.

Или до колкото разбрах очевидно има проблем и съмненията са за някакво доброкачествено туморно образувание, което да притиска нерва.

Направих нов уж 3 пъти по-качествен ЯМР от предния който ми правиха, но не се отркива нищо друго, освен лекостепенната протрузия на диска на ниво L5-S1. Хирурга не е на 100% убеден че това е проблема, но след като нямало нищо друго и има съвпадение между 2-те изследвания...вероятно нямало от какво друго да е. И понеже той замина на специализация в Англия за 4 месеца, това което ми предложи е след като се върне ако не ми се е подобрило състоянието да ме оперира. Вашите съвети!?

diplodon
Posts: 4
Joined: Mon Dec 27, 2010 1:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: резултат от КТ

Postby diplodon » Fri Apr 15, 2011 12:22 pm

Виждам че рядко влизате, надявам се при следващото си влизане да обърнете внимание на поста ми и да изкажете своето мнение.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: резултат от КТ

Postby Bulgaricus » Mon Apr 18, 2011 1:53 pm

При толкова силни оплаквания и аз си мисля, че нямате избор... Успех!!!
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

dida_stz
Posts: 1
Joined: Sun Oct 09, 2016 12:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: резултат от КТ

Postby dida_stz » Sun Oct 09, 2016 1:01 pm

Здравейте на 29 години с силни болки в левия крак и бих искала да попитам дали се потвърждава диагноза дискова херния с лявоконвесна сколиоза, стиснено дисково пространство на ниво l5 - s1 това е ренгенография на ломбални прешлени. И дали е сериозно


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests