Чуждо тяло в гърлото

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Nov 22, 2009 7:54 am

@eophory

Трябва да отидете на гастро-ентеролог. Възможна алтернатива на ранитидина е и пантопрацолът по 20 мг на 12 часа, т.е. сутрин и вечер по една таблетка.

Не разбрах как от ортопедични проблеми сте получили стомашни?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

notilius
Posts: 1
Joined: Mon Dec 14, 2009 1:54 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Въпрос

Postby notilius » Mon Dec 14, 2009 2:02 am


evita68
Posts: 3
Joined: Fri Dec 25, 2009 1:27 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby evita68 » Fri Dec 25, 2009 1:45 am

Здравеи Мери!Аз имам почти същия проблем като теб и се лутам по лекари......Изкам да те попитам случаино дали нямаш заден ринит,които да се стича по стената и да дразни гърлото?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Dec 26, 2009 8:05 am

Аз нямам информация, не.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

bojenabela
Posts: 1
Joined: Mon Mar 15, 2010 5:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby bojenabela » Mon Mar 15, 2010 6:02 pm

Ето, че и аз съм в групата :( . Имам същият проблем от около 3 седмици. Минах през УНГ и ендокринолог. Сега е ред на невролог. В четвъртък като ме прегледа, ще пиша. До тук мненията са, че имам хроничен фарингит или е свързано с нервите.

galiu
Posts: 1
Joined: Tue Apr 13, 2010 11:05 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby galiu » Tue Apr 13, 2010 11:11 am

Здравейте, явно въобще не сме малко хората с този проблем. Аз съм така от началото на януари. Нищо по различно не мога да кажа, освен че сега пробвам с хомеопатия. Ще ви следя с интерес и ако случайно намеря лек ще го споделя. Къде се изгуби Мери, от която всичко започна в този форум?

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby ptomoff » Tue Apr 13, 2010 12:32 pm


gosi
Posts: 1
Joined: Fri Jul 09, 2010 12:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby gosi » Fri Jul 09, 2010 12:11 am

Здравейте на всички. От 2 седмици и аз имам подобен проблем усещане на топка в гърлото. Ходих на УНГ при двама лекари едини в Търново а другия в Плевен. Казаха че имам увеличение на езичната сливица, която се намира в основата на езика. В момента пръскам с Биопарокс и таблетки НЕО АНГИН, но май няма кой знае какъв ефект. Вечер пробвам и лъжичка мед смесена с сода бикарбонат. Мисля да взема направление от личния и да отида в ТОКУДА на преглед. Ако някой знае по добър лек, ще съм му много благодарен .

sasuke
Posts: 2
Joined: Wed Sep 29, 2010 1:16 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby sasuke » Wed Sep 29, 2010 2:11 am

Уоооохо .. Здравейте!! Аз също от почти седмица съм със същия проблем, не ме боли, но ме дразни..През деня можеби и при мен, защото не го мисля и не усещам затруднения при преглъщането, но вечер по някое време се появява..Адски много ме дразни наистина, когато лягам да спя ми е трудно да преглъщам, още повече ако се завъртя на страни, както по принцип спя!! И ме е страх дори да заспя :| Аз нямам все още деца, но пък имам голями амбиции..Искам да стана актриса и да се грижа за семейството си..надявам се да не е сериозно и вярвам силно, че всеки от нас ще се оправи.. Обаче някак не ме радва, че никой тук не е написал, че се е възстановил :| Утре ще ида за направление за УНГ и след това се надявам да съм ок..
Никол

cvetkata
Posts: 2
Joined: Sat Oct 02, 2010 1:06 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby cvetkata » Sat Oct 02, 2010 1:10 am

Здравейте!От няколко дни има такъв проблем....чувствам чуждо тяло в гърлото си между двете сливици...и не само го чувствам а имам нещо което напипвам с пръст...нещо като израстък...Някой имал ли е такъв проблем?ЗАбелязвам че имам и нещо като пъпчици,които не ме болят в края на езика :(

sasuke
Posts: 2
Joined: Wed Sep 29, 2010 1:16 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby sasuke » Sat Oct 02, 2010 1:53 am

;Д [Изтрито от администратор]

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby ptomoff » Mon Oct 04, 2010 7:13 pm

Sasuke, политиката на форумите не позволява консултации от немедицински лица.

Viksan4o
Posts: 2
Joined: Tue Nov 30, 2010 8:33 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby Viksan4o » Tue Nov 30, 2010 9:41 pm

здравейте аз съм на 19 години и аз като вас имам същия проблем имам го от 1 година през тази година направих сума изследвания но предполагам няма нужда да ви го казвам сички лекари ми казаха че нищо ми няма и това е от стрес дадоха ми валидолче там стандартното за стрес нищо не помогна наскоро се разболях и ми изписаха антибиотик и забелязах че само за 3 4 дни той намали почти до минимум буцата но скоро идва ред и да го спирам.. доста от вас писаха че не издържат та аз веднага си спомних за самия мен и накрая намерих начин когато много ме стяга да го подтисна може да звучи смещо ама като изпия 2 литра бира или всякакъв алкохол не чувствам тази така наречена буца или чуждо тяло това не значи че ви карам да пието но това е вариянт поне за една вечер аз няма да се откажа ще намеря решение на този мой проблем каквото и да ми струва няма страшно не мисла че е нещо толкова опасно просто дразни страшно много и те кара да мислиш за него късмет на сички :)

taniyo
Posts: 3
Joined: Thu Dec 02, 2010 3:46 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby taniyo » Thu Dec 02, 2010 3:58 pm

Здравейте и от мен

Моя проблем е от миналата година от септември:/ жена съм на 28г/ имам хроничен повърхностен гастрит с хеликобактер ако това има значение и при гастроскопия ми казаха че имам спазъм на гес/мисля че е гълтача ако не е така извинете ме за невежеството/ и от година и нещо това трудно преглъщане и потоянно оригване което може да не е свързано незнам не минава от нищо.Ходила съм много пъти на Унг.ендокринолог.скенер на ларинкса си направих и само на гастроскопията ми казаха за спазъма.Събират ми се храчки гъсти но безцветни ох вече съм отчаяна и като чета тук май никой не се е оправил.Стигнах и до психиатър който ми изписа антидепресанти и успокоителни също отивам и на психотерапия но никакъв ефект.Затова се обръщам към Вас ако някой знае нещо или някакво изследване още да си направя защото вече не се издържа.доколкото чета тук единствено не съм си направила гърлен секрет добре тая седмица и това ще направя.Назад прочетох един е написал че при него е от гастрита това възможно ли е но защо омепразолите които пия не ми помагат.Ще съм благодарна на всеки съвет било за езследване или каквото и да е искам нормално да преглъщам и да живея нормален живот
Желая на всички ЗДРАВЕ И ПАК ЗДРАВЕ това е най важното

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby ptomoff » Fri Dec 03, 2010 10:23 am

taniyo и Viksan4o,

Когато задавате въпрос за здравословен проблем, моля, споделете Вашите възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests