Чуждо тяло в гърлото

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

taniyo
Posts: 3
Joined: Thu Dec 02, 2010 3:46 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby taniyo » Fri Dec 03, 2010 5:35 pm

Извинете че това съм пропуснала на 28г жена съм.ръст 164.тегло 56.пушачка съм.Както вече казах имам хроничен повърхностен гастрит и тревожно разстройство.а медикаментите са антидепресанти.От антидепресантите се чувствам добре но това гърло си остава проблем.Днес пак е нетърпимолСутринта вече дадох гърлен секрет и чак четвъртък ще са готови дано излезе нещо което не е хубаво но поне ще знам причината и ще го излекувам.защото не вярвам че е от нерви толкова време и да не се влияе най вече от успокоителните със зелената рецепта които ги пия не споменавам имената на лекарствата защото незнам дали е позволено.Днес пример пак пих от успокоителните и моментално оригването намаля но точно гърлото не се влияе от нищо.Незнам много време мина вече но си спомням че бях болна от грип пих един антибиотик и след няколко дена почна тоя ад с гърлото и досега не мога да се оправя. И така надявам се някой да ми помогне още какво да направя за да открия причината
Благодаря ви

Viksan4o
Posts: 2
Joined: Tue Nov 30, 2010 8:33 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby Viksan4o » Mon Dec 06, 2010 7:26 pm

извинете за пропускането на някои мои данни аз съм на 19 години 70 кг пушач висок съм 185 см здравословното състояние винаги ми е било добро излекувах този проблем със това наречено чуждо тяло ползвах АУГУМЕНТИН 1000 имах проблем със белите дробове бях точно пред бронхоплевмония и ми го изписаха със течение на времето разбрах че той почти премахна така наречената буца и мойто мнение е че може да има проблем в тялото които не забелязвате и тялото дава знак че нещо не е наред АУГУМЕНТИНА (антибиотик)се взима само със рецепта от личния лекар немога да кажа че ме излекува напълно но е доста приемливо почти него усещам даже забравям че съм имал подобен проблем надявам се да съм помогнал късмет на вскички :)

taniyo
Posts: 3
Joined: Thu Dec 02, 2010 3:46 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby taniyo » Sat Dec 18, 2010 9:14 pm

Никой ли няма да отговори сега при мен излезе че имам хемолитични стрептококи от групата А но незнам дали преглъщането ми е от това а знам че за тази бактерия ще ми изпишат антибиотици а незнам с тоя гастрит как ще ги пия но това няма значение стига гърлото ми да се оправи моля ви кажете дали от тези бактерии не мога да преглъщам

i_tott
Posts: 1
Joined: Thu Jan 20, 2011 4:38 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby i_tott » Thu Jan 20, 2011 5:02 pm

Здравейте.

На 25 години съм, жена, пушач, ръст - 170, 50кг. Имам абсолютно същия проблем с това усещане за чуждо тяло в гърлото от около месец и половина. Минах всякакви изследвания - кръв и урина, хеликобактер, щитовидна жлеза и какво ли още не. Нищо не излезе - ходих при 3ма лекари УНГ, които казаха, че всичко е на нервна почва. Изписаха ми леки лекарства за нерви и ми казаха да си разнообразя живота, което не помага особено. Вече пия хапчетата повече от седмица, но няма никакво облекчение. Не вярвам всичко това да е на нервна почва, понеже се чувствам спокойна и избягвам стреса. Често това чувство ми предизвиква усещане за гадене, някой път съм така по цял ден. Не го усещам само сутрин като се събудя, но момента в който стана от леглото, всичко се връща. Крайно неприятно е. Бях решила да игнорирам усещането и се надявах да изчезне от само себе си, но не се получава, затова съм решила пак да тръгвам по лекари. Важно е също да споделя, че първият УНГ ми беше изписал лекарства против алергия и гъбички, но пак нищо, така че изключвам и тези варианти.
Интересно ми е, при положение, че има толкова много хора с подобни оплаквания, как така никой не може да постави диагноза на 100%!! Това усещане може да побърка човек, само защото не знае какво е, но съветвам всички, които го имат, да си контролират нервите и да не се паникьосват, защото това е най - големият враг и може само да влоши нещата. Бъдете силни!
Ще се радвам, ако споделите как се развиват нещата и дали сте се преборили с гадината. Аз също ще споделя, ако има нещо ново.

mimi
Posts: 1
Joined: Thu Mar 10, 2011 6:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby mimi » Thu Mar 10, 2011 6:54 am

Здравейте!
Попаднах на коментари свързани с "бучка в гърлото" и реших, че може да намеря разрешение на проблема тук. Майка ми е почти на 50 години. От един месец има оплаквания за бучка в гърлото. Тя описва чувството все едно нещо расте в гърлото й. Дразни я, появи й се кашлица, задушава се, чувства напрежение в гърдите, започна да има високо кръвно от скоро, като преди не е имала оплаквания за високо кръвно, има остра мигрена, силно изразена в лявата част. Ходихме на лекар, който каза, че няма нищо сериозно и че не може да усети при допир, че има нещо в гърлото й. Преди известно време започна да пие лекарства за високо кръвно, които в последствие прекъсна, мислейики си, че те може да бъдат причина за състоянието й. Скоро ще си направи кръвни изследвания, изследвания за рак, мемограф, и още куп други изследвания, които така или иначе е препоръчително да се правят всяка година, освен изследванията за рак. Аз лично смятам, че тя няма проблем със здравето и че всичко се дължи на нервна почва. Не съм сигурна разбира се. Надявам се изследванията да бъдат добри. Въпреки всичко тя мисли най-лошото. Никой не е в състояние да я убеди в обратното. Тя самата не знае какво точно е, но аз също не знам. Не знам какво да й кажа, защото не знам какво може да бъде. Тя не пуши, не употребява алкохол. Лекарят каза, че е качила 6 колограма. Тя е с малко наднормено тегло за височината си, която е 1м68см. За първи път съм истински притеснена за нея, защото тя е прекалено силен човек и досега никога не се е оплаквала по такъв начин за здравето си. Надявам се, че ще можете да ми дадете съвет за това какво мога да направя за нея и как мога да й помогна.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby ptomoff » Sun Mar 13, 2011 10:12 pm

Когато задавате въпрос за здравословен проблем, моля, споделете Вашите възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.

nen
Posts: 1
Joined: Sun Mar 10, 2013 9:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby nen » Sun Mar 10, 2013 10:13 pm

Здравейте.От близо 2 години имам подобен проблем от дясната страна в гърлото.Историята ми е следната: Първо започнах да се оплаквам от болка в дясно рамо.Няколко месеца след това започна и проблема с гърлото в дясно.Започна да ме боли и дясното ухо.За тези 2 години съм минала през почти всички изследвания на щитовидна жлеза,слюнчени жлези,УНГ,бял дроб,зъболекари. От един месец вече си знам диагнозата-протрузия на шийни прешлени С3-4 и С4-5.Лечението е тривиално-милгама,мидокалм и нестероидно обезболяващо,физиотерапия , мин. бани по НОИ и най -важното лечебна гимнастика за шия -всеки ден по 2 пъти и много внимание на това как и колко време стоите пред компютъра. На 45 години съм ,жена,165/65.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby Bulgaricus » Thu Apr 04, 2013 9:33 pm

Да, каквото сте писали е нормално развитие и лечение на това заболяване. Подкрепям мнението Ви.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

seventy
Posts: 1
Joined: Thu Apr 25, 2013 11:17 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re:

Postby seventy » Thu Apr 25, 2013 11:21 pm


silversilver
Posts: 1
Joined: Sat Jun 15, 2013 2:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby silversilver » Sat Jun 15, 2013 3:17 pm

Здравейте, аз също отскоро имам подобен проблем. На 25 години съм, 160см, 53кг.
Вече шести ден имам усещането за чуждо тяло в гърлото, усещането първоначално беше като заседнал секрет, който не мога да отхрача някъде зад носоглътката може би към гърлото. Както първите дни, и сега не мога точно да го локализирам, но вече го усещам по-надолу. Гласът ми е паднал и врата като че ли ми е съвсем леко като схванат. Освен тези оплаквания, странното е, че нямам абсолютно никакви боли, грам, нямам кашлица, само такова рефлексно подкашляне чат, пат, защото ми дразни усещането за нещо заседнало. Попринцип носът ми си ми прави проблеми от години. Като по-малка имах синуит, имам изкривена носна преграда, която също казват, че си създава хронично проблеми на носа. Събуждам се с пресъхнала уста и гърло, защото явно носът ми се запушва нощно време. Пуша отдавна и последните години пуша по 10-15 цигари и повече, което за мен не е малко. Днес сме събота, миналата неделя от нищото пак ми протече носа, тече цяла нощ, запуши се, слагах капки и на другия ден нямаше нищо, освен усещането за заседнал секрет, което 6 дни по-кусно вече усещам и към гръкляна надолу, и сякаш ми стяга и усещам съвсем лек задух, наистина почти неусезаем. Вчера бях на УНГ и ми казаха, че имам увеличена или възпалена езична сливица, също някаква форма на фарингит, не разбрах съвсем, защото бях много притеснена и някои неща ми се изпариха от главата. Също ми каза, че гласните връзки са ми леко възпалени( те попринцип били със седефен цвят, а мойте били помътнели)
Изписа ми антибиотик - Клацид, Орофар-таблетки за смучене, Назонекс - спрей за нос, и Ериус - антихистамин.
Трябва да отида след една седмица пак на преглед и ще видим до тогава как ще е положението и какви ще са диагнозите. Надявам се всеки от вас да се оправя по-бързо! :)) Аз ще ви уведомя, ако нещо помогне.

pika882
Posts: 1
Joined: Fri Apr 18, 2014 9:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby pika882 » Fri Apr 18, 2014 9:49 pm

Здравейте и аз имах подобен проблем,затруднено дишане,усещане за чуждо тяло в гърлото,запушен нож,Диагнозата беше алергичен ринит,алергичен ларингит и алергичен фарингит,и се установи че усещането за чуждо тяло и честите болки в гърлото се дължат на ГЕРБ-така наречение рефлукс-връщане на киселини в хранопровода-,уврежда и зъбите..започнах към противоалергичните лекарства-фортекал и монтелукаст и капки-авамис, да пия и пулсет 40,и мога да се похваля че вече 5 месеца изчезна усещането за чуждо тяло в гърлото и не ме е боляло,но спра ли го и за ден-направих този експеримент,и тогава симптомите се връщат.дано това инфо помогне на някого,весело изкарване на Великден :)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Чуждо тяло в гърлото

Postby Bulgaricus » Sat Apr 19, 2014 9:30 pm

Но си направете и изследване за хеликобактер, че може да има причина за тази оплаквания с тези лекарства само подтискате синтеза на солна киселина.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests