Хронична болка отдясно

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Владо Н.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Хронична болка отдясно

Postby Владо Н. » Tue Feb 05, 2008 7:23 pm

Здравейте,

Аз съм мъж на 35 години, 178 см, 65 кг. Имам болка от дясната страна, под ребрата през последните 6 месеца. Болката преминава и към гърба. Аз практикувах редовно вдигане на тежести, плуване и карате. Не съм сигурен какво причини болката. Започна като съвсем слаба болка, по скоро тежест от дясната страна. Аз съм доста атлетичен и тренирах 3-4 пъти на седмица, но не съм се претоварвал. Не съм тренирал откакто имам болката. Странното е, че болката се усили постепенно за няколко седмици, вместо да отмине и оттогава е на едно ниво. Болката се запази през тези 6 месеца, всеки ден. Усилва се когато съм седнал. Не е остра, режеща болка, по скоро силна, тъпа болка. Болката отива към дясната страна на гърба, над бедрото, но под гръдния кош. Като че ли цялата дясна половина от трупа е засегната. Понякога, когато болката е по-силна я чуствам чак в десния си тестис, който се чуства увеличен. Имам трудности да стоя седнал през деня на работа. Също, шофиране на по-дълги растояния е болезнено. Чуства се като че ли някой си забива пръстите под ребрата ми и имам болезнена чуствителност от дясната страна на гърба. Спане на дясната страна не ми пречи въобще, когато се събудя сутринта, почти нямам болка. Но разбира се, през пъвите 10-15 минути, когато повървя и седна да закусам, болката започва. През деня прогресира и се увеличава, пропорционално на времето през което съм стоял седнал. Повече не мога да тренирам, дори и вървенето усилва болката понякога. Храната изглежда няма никакво отношение към болката, каквото и да ям не я променя. Никой не може да разбере какво ми има. Имах различни видове тестове - кръв, урина, ултразвук, CT скан на дясната част на таза и корема, колоноскопия и всичко изглежда нормално. Провериха ме са камъни в бъбреците, жлъчката, проблеми с черния дроб, херния и всичко е нормално за сега. Бях за два месеца на физиотерапия и хиропрактор. Правиха ми специален масаж и акопунктура, нищо не помага. Какво мога да направя за да се излекува това?

Благодаря,

Владо (Торонто, Канада)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Feb 07, 2008 6:04 am

Ами едно от направените ти изследвания трябва да покаже нещо. Дали е на мускулна основа, дали някаква хернийка, особено щом е свързано с тестиса, дали раково заболяване на чревната система... Явно лекарите там още не са изключили всички възможности. Има много DD, които трябва да се изследват.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 197 guests