разнопосочни болки в стомаха и корема

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

mvm

разнопосочни болки в стомаха и корема

Postby mvm » Wed Jan 16, 2008 11:21 pm

Здравейте,
страдам от периодични силни болки в стомаха откакто се помня, сега съм на 39
болките са или в корема или в стомаха, или понякога чак ги усещам в ляво горе зад гърдите
обикновено са много силни, чак се превивам, но минават за няколко секунди
имам няколко минути почивка и пак започва следващата болка или спазъм, незнам вие как ги наричате
това трае с часове
освен това ми се подува и корема и стомаха, доста е неприятно и с чувство на тежест
в такива моменти губя всякакъв апетит и получавам и запек, т.е позиви за дефекация без резултат и засега съм нямала разстройство
направо си мечтая за такова
реших да пиша тук, защото напоследък тези болки ги имам доста често
по няколко пъти в месеца
преди минаваха за един ден
сега траят по 2-3 дни,
според вас какво ми има?

ZdraveiGP

Postby ZdraveiGP » Thu Jan 17, 2008 1:19 am

Здравей,
Множество органи в коремната кухина могат да дадат подобни оплаквания/болезнени спазми и т.н./ - без подробна история на проблема+физикален преглед+образна диагностика, не може да се определи проблема. Съветвам ви да се срещнете с личния си лекар - той ще ви прегледа с насоченост към храносмилателна система и ще прецени необходимите изследвания и консулти. Ако сте жена/не става ясно/ - ситуацията допълнитено се усложнява от характерните органи в малкия таз.....
Време е да си обърнете внимание, защото здравето е преди всичко личен приоритет и грижа.
Успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

mvm

Postby mvm » Fri Jan 18, 2008 10:53 am

благодаря ви за отговора..................жена съм
не съм ходила още на лекар за преглед, защото четох доста инфо из нета
за симптоми , подобни на моите
колита най-често прилича, обаче аз нямам температура, нито кръв при изхождане слава богу
освен това доколкото разбрах при колита се редуват запек с диария, а пък аз си имам само запек или по-точно трудно изхождане по принцип от малка

сега започнах да ям сутрин на гладно ленено семе с кисело мляко
смилам 1 супена лъжица от лененото семе от вечерта и го заливам със студена вода
на сутринта то си е пуснало там каквото трябва, смесвам го с няколко лъжици кисело мляко и го изяждам
четох доста за лененото семе, че има слабителен ефект и че действа като метла за стомаха от натрупани нечистотии в резултат на запек и токсини,
освен това имал омегите 3 и 6, които са много важни за организма и предпазват от образуване на ракови клетки, освен това имал свойството да извлича евентуални гнойни образувания по стомашно-чревния тракт

засега го ям от 2 дни, да ви кажа, поне имам чувството, че стомаха ми добре се изпразва при нужда, защото досега от известно време все оставаше по нещо и ми създаваше проблеми, които описах в първия пост
освен това почнах да ям повече сурови ябълки без корите и моркови , както и кисело мляко, неща, които досега общо взето ядях доста рядко, от мързел

ПП. за слабителните четох, че не били много добро средство за постоянно, защото привиквали червата към ленивост, и всъщност проблема се задълбочавал,след спиране на слабителните ставало още по-зле
затова реших по естествен начин да си реша проблема

ако все пак болките ми продължат, ще се ходи на лекар, няма начин

Return to “Форум имам проблем...”