Увеличен лимфен възел отдясно на шията

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Tue Mar 24, 2009 5:14 pm

около 50 кг качвам максимум
156 височина
29 години
и изглеждам така когато съм здрава :wink:

но понасям и конски дози ...изпробвали са ме :lol:
(преди години ме излекуваха от хеликобактер така с три антибиотика в огромни дози дълго време, но ме наблюдаваше специалист)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Mar 24, 2009 6:25 pm

А какъв беше въпросът? :)
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Wed Mar 25, 2009 8:06 pm

какви лекарства да пия? ...личната пак иска да мине номера с "много силното лекарство" лекоклар ама под друго наименование и то цели 10 дена!!!! при положение че два пъти до сега съм го пила по 14 дни по предписание на някви други доктори ...според мен просто ще почна пак от там където тръгнах миналата година но сега вече с доста по лоши изследвания

и ако може и още един въпрос ...ако не е нахално де :lol:
на какъв доктор да отида първо?
...УНГ , нефролог, ревматолог или някакъв друг!!! ...защото за стафилококите незнам как се казва лекаря, а мисля че те ме съпътстват доста дълго

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Mar 27, 2009 2:33 am

Здравейте,

лекоклар е източноевропейски Clarithromycinum от Вашата антибиограма и е правилно лекарство.

Въпросът е, дали с цел да се удари изведнъж инфекцията и с цялата предистория и високи резистентности няма да е добре да се комбинират този антибиотики още гентамицин мускулно, че ако и този се не справи, то няма да имае много опции за действиев бъдеще. Така обаче се появява много голяма опастност за бъбреците и трябва лекуващият лекар да я претегли на везна и да прецени кое е по-опасно за Вас.

Трябва да отидете на специалист по инфекциозни заболявания.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Sat Mar 28, 2009 6:42 pm


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sun Mar 29, 2009 12:24 am


болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Sun Mar 29, 2009 1:19 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Mar 29, 2009 2:05 pm

Здравейте,

имам ограничена възможност да преглеждам и тя е само в случаи от бързата помощ и някои други амбулантни в рамките на няколко институции. Няма пътека да се видим за такъв преглед, а и не считам, че съм по-компетентен от дерматолозите и от специалистите по инфекциозни заболявания.

Работя всеки ден, без изключения с много тежки инфекции, влачещи се с години на всички части на тялото и така може би се сблъсквам по-често с тях от повечето лекари, но това не ми дава право да им се бъркам, защото всеки си носи отговорността за лечението си.

Не е нормално да имате гной по сливицата. Ако нямат талончета и направления сама си ги направете тези изследвания на частно - нова антибиограма, нова посявка на гърлов и на носов секрет. Като излезе, пак можете да пишете, но горепосочената ми препоръка за два антибиотика си остава - под постоянен чернодробени най-вече бъбречен контрол на показателите, защото има случаи и на хора, които в следствие на лечение с два антибиотика губят бъбреците си и трябва да живеят на диализа (това само, за да Ви сплаша, че да не почвате сама лечение!).

Имайте търпение. Медицината не е точна наука или автомобилен сервиз и понякога много време се влачат проблемите.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Mon Mar 30, 2009 8:02 pm

:lol:
мерси
наистина ако можех щях сама да си махна гнойта ...но нямам трета ръка за да се държа да не мърдам много :wink:
така че ще съм послушна
лека работа!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Apr 05, 2009 2:23 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Wed Apr 08, 2009 7:52 pm

Честит 7 април! вчера нямах възможност да поздравя истинските лекари! :) :) :)

За причината поне за мен е ясна ...инфекция
колкото и да се опитваха да ме изкарат психично болна :wink: все пак и благодарение на Bulgaricus си върнах увереността че не аз съм лудата в случая ... и смятам че гнойта е неоспоримото доказателство ...
иначе мисля че за да бъдат излекувани сливиците освен общото лечение трябва да се отстрани и тя ...но незнам дали съм права
може да е се вманиачавам но вече започвам да си мисля че цял живот съм със стафилококова инфекция ...хронична ...не казвам че не се лекува защото реално никой не ме е лекувал за нея и никога не са ми били антибиотици

иначе в момента няма нищо ново покрай мен ....всичко е точно както го очаквах редя се на опашки като за топъл хляб и чакам за да ме препратят на следващия :roll:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Apr 09, 2009 4:11 am

Здравейте,

каквото съм писал си остава валидно.

Вие пак може да сте луда с възпалени сливици. :D Едното не изключва другото, но ако трябва да сме серизони ще кажа, че сте на прав път. Гной няма никаква работа по сливиците, може да доведе и до сериозни животозастрашаващи проблеми със сърцето и затова трябва спокойно, но упорито да се пребори.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Thu Apr 09, 2009 10:49 pm

:D
абе и аз мисля че нещо ми хлопа :wink:
... грешката май си е в мен защото винаги докторите като почнат да ми говорят глупости ... започвам да се смея :lol: иии аз пък с мойта чаровна усмивка ...те като ме видят веднага се надпреварват да ми се изхвалят че са по зле от мен :lol:
установих че от седемте доктора УНГ при които минах в близкото минало 2 бяха болни с хрема и кашлица, една медицинска сестра ми се похвали че и тя била с възпалени сливици, 1 имаше също шум в ушите, а останалите май не чуваха добре :D :D :D е имаше и 1 със здраво гърло и уши
ето днес ревматоложката каза че и тя ходи като пияна ... и на нея и се виело свят

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Apr 09, 2009 10:50 pm

И какво ще излезе, че да си здрав не е нормално? :wink:
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Thu Apr 09, 2009 11:33 pm

ако нищо не те боли значи не си жив! :wink: това днес пак ми го припомниха пациенти които чакаха с мен
все пак българската здравна реформа е Бог ти дава здраве или нещо в тоя дух...това последното е девиза на БГ рекламиран по телевизията не се шегувам като никога :P


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests