Увеличен лимфен възел отдясно на шията

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Apr 11, 2009 4:19 am

Ако човек е на 40 години и се събуди и нищо го не боли, то значи бил умрял съм чувал от български лекари. :)
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Sun Apr 12, 2009 6:52 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Apr 12, 2009 8:53 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Sun Apr 12, 2009 10:12 pm


болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Mon Apr 13, 2009 9:07 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Apr 14, 2009 1:12 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

продължение до безкрай

Postby болната » Wed Oct 21, 2009 8:24 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Oct 25, 2009 7:07 am

Здравейте,

историята Ви наистина показва доста дълъг изминат път на всякакви страдания.

Аз за пръв път чувам за гнойна инфекция, без на посявка да се пкаже какво я причинява, т.е. не вярвам на такива посявки, защото те нищо не казват.

За пръв път чувам и за "устойчива на всичко" инфекция. Такъв случай имаше в Япония един преди години. Не са Ви определили правилен антибиотик, а такъв със сигурност е имало.

Освен това са Ви оперирали инфекция и то с "лазер", като са Ви махнали единствената преграда за бактериите, които вдишвате - сливиците.

Не казвам, че е било грешно, но със сигурост е имало и по-оптимално решение.

А това кое до къде са Ви "изгорили" и как са Ви го обяснили остава загадка и дали е така, защото всичко е било засегнато или по друга причина.

Сега вече имате изкуствено променена имунна система и Ви се подуват лимфните възли, което не говори за това, че сте щели да умрете, а за възпалителен процес, който може и вирусен да е.

Кога точно бе операцията и от кога сте с подути лимфни възли?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Sun Oct 25, 2009 9:42 pm

операцията беше на 26 септември

подуването на лимфите започна постепенно отдавна преди години ...в началото при вземане на антибиотик се повлияваха омекваха и се свиваха

проблема до който стигнах бе че се подуха страшно много започнаха да се втвърдяват започнаха да ме задушават ...тогава се появиха еднократно стафилококите които показваха резистентност към повечето освен гентамицин и кларитромицин ...началото на 2008
... 2008 лятото ми се спука и тъпанчето тогава ми се появи и шума виенето на свят
... от друга страна и слвиците се запушиха и забраха от там и есента 2008 ми се уголеми лимфния възел от страната на същото ухо (то зарастна веднага не тече гной само вода и кръв) Този лимфен възел е голям колкото синя слива и е твърд като камък ... на сливицата ми се появи гнойно връхче 2009 и март вече се виждаха около нея "торбичка" с гной
после се втвъди цялата ми шия неможех да я движа и щитовидната казаха че е на петна т.е. възпалена
как никой не виждаше и не чуваше оплакванията ми незнам

аз самата твърдя че трябва да се почне антибиотик и то както по рано писахме
два най добре за да не се получи резистентност ...но не през устата!!! нали ме предупредихте сама да не почвам, а аз немога сама а си назнача лечение

отностно операцията вече нямаше друг изход наистина просто си поех въздух а и неможех да преглъщам хапчета преди това
сега обаче след операцията отново започна втвърдяването и усещам как нещо ми се дърпа, бере този път под езика и от другата страна на шия ....има едно малко парче от сливицата което започна да расте и отново се пълни с гной...в това съм сигурна защото го преживях веднъж но незнам втори път ....

питам за лимфите защото вече че незнам от къде ми идва ...главата и корема и сърцето и костите ...всичко ми дава фира процеса е толкова напреднал че симптомите са оплетени а по изследвания нищо ми няма!
а дори в момента съм с температура и то все по висока поддържам 37.7 и освен парацетамолче не ми изписват друго

phenamin
Posts: 6
Joined: Mon Nov 02, 2009 2:59 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby phenamin » Mon Nov 02, 2009 3:23 am

болната,
а ходила ли сте при ХЕМАТОЛОЗИ за възлите.
мерила ли сте си скоро ДКК + CRP => протеинограма
Правен ли ви е 'имунологичен статус' в лаборатория имунология на НЦЗПБ етаж 2 .. стая.. не помня, намерете телефон през страницата им и си говорете дали да ви проведат една консултация с изследвания.
Нали знаете, че лимфен възел над 1 см и неповлияващ се на антибиотично лечение над месец, се биопсира.
Биопсиите са общо взето 2 вида - оперативна и тънкоигленна аспирационна биопсия ТАБ.
До биопсия се стига след отхвърляне на инфекции и др. доброкачествени лимфаденити, но пък биопсия и имунохистология са единствените изследвания потвърждаващи или отхвърлящи диагноза.
Още тум.маркер по натам в изследванията като "бета 2 микроглобулин" може да се гледа.
Не съм док, и не твърдя че еди кои си изследвания са 'панацея'(каквото и да значи точно този термин), но щом се влачите по лекари година, дали не си струва да опитате на още 2 места да се консултирате.

Токуда хематология - приемат се талони за преглед по каса и те могат да ви направят ДКК + CRP

НЦХТ - национален център по хематология в кв. дървеница ул. пловдивско поле 6 - сивата сграда в комплекса на ракова болница вход откъм бул. "св. кл.охридски", може и там да потърсите една консултация с хематолози. Диагностичните им дейности не са по каса ..платени са, така че може да се подковете предварително с някоя кръвна картина. Имат интернет страница, но тук не може да се дава линк.

болната, и повече да не чуваме за измислените изследвания титри на анаста!!!
Булгарикус не ме беше разбрал, казвах че СТАФИЛОЛИЗИНОВ ТИТЪР е измислица, а той си мислеше че оспорвам АНТИСТРЕПТОЛИЗИНОВ ТИТЪР -какъвто се прави във всяка уважавана клинична лаборатория. Стафилолизинов титър(антитела от стафилококи) си е измислица менте на анаста, няма такъв феномен в света някой да си отвори псевдо лаборатория без елементарни хигиенни условия и минимална необходима техника, нито има лаборатория в света която да прави само един тест ..какъвто не е признат в световната практика.
Аз съм си правила посявки отвсякъде, излезнаха ми стрептокок и моракселла, и съответните AST антистрептолизинов титър(антитела от СТРЕПТОКОКИ) си беше очаквано висок предвид ставни болки и прекарана мононуклеоза предразполагаща към стрептокок.
Обаче никви СТАФИЛОКОКИ нямах, но там в псевдо лаборатория АНАСТА ми изфабрикуваха някъв резултат ?!? 3, докато така ме подпитват аджеба какви са ми проблемите ..като вещерки. Не е чудно, че на всеки пациент му казват и различни референтни стойности за измишльотината им. На мен ми твърдяха че реф. е 1, а че резултата ми бил 3.
Рабира се че не се вързах, но ме хвана яд че ме бутна там ревматоложка която е още по малко медик и от мен.
И аз съм започнала със ставните и мекотъканни болки от мононуклеозата и стрептокока и сега съм по кабинети просейки изследвания за лимфаденит, щото лекарите пестят пари на касата и карат на 'палпация' за да отхвърлят лимфом, което е супер несериозно ... да не кажем престъпно на запад, така около 10 месеца възлите ми си прогресират необезпокоявани. Вярно че са на трудно място - под ключица вдясно и в ляво, ама все пак, кой иска да планира бременност при мисълта за неизяснен лимфаденит..

успех

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Nov 08, 2009 8:32 am

Да, за другия титър съм разбрал. Този споменат от Вас е нов и за мен и не мога да го коментирам. Звучи ми ситуацията като MRSA, което е лоша диагноза. Без биопсия няма да се мине...
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

shamig
Posts: 1
Joined: Sun Sep 05, 2010 12:17 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re:

Postby shamig » Sun Sep 05, 2010 12:25 pm

От една седмица имам леко подут лимфен възел отдясно на врата. Нямам температура,зъбобол или подобни оплаквания.Изобщо няма нищо друго което да ме боли или да усещам,че не е наред. Единсвено съм мн уплашен и съм по голям стрес имам си проблеми! На 24 години съм,76кг, не съм пил никакви лекарства за сега. Вторник ще ходя на изследвания,но дотогава има време и исках да попитам от какво може да е? А и да добавя не знам дали заради подутината от време на време направо ми изтръпва бузата и част от главата!

bananafeler
Posts: 1
Joined: Fri Dec 17, 2010 4:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Увеличен лимфен възел отдясно на шията

Postby bananafeler » Sat Dec 18, 2010 1:41 am

Чета тази история и сеедно че аз описвам състоянието си ,което е почти същото и ходенето по мъките ми продължава вече 4 год.

Премахнато от администратор!
Last edited by bananafeler on Sat Dec 18, 2010 3:33 am, edited 7 times in total.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Увеличен лимфен възел отдясно на шията

Postby ptomoff » Wed Dec 29, 2010 11:50 am

bananafeler, ако имаш някаъв въпрос, задай го според правилата като посочиш "възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемаш".

Форумът НЕ Е за чат или взаимопощ, затова са премахнати материалите, към които си дал(а) референции. Становища по медицински въпроси се дават САМО от медицински лица. Има купища други форуми, в които можеш да си беседваш за световната конспирация!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Увеличен лимфен възел отдясно на шията

Postby Bulgaricus » Sun Jan 02, 2011 10:28 pm

Здравейте,

изтръпванията показват, че увеличението е толкова голямо, че се притиска нерв - лекар и изследвания. Няма друг начин.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests