Главоболие,замайване,парене,мравучкане,тръпнене и сърцебиене

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

ani4ka11
Posts: 49
Joined: Sun Dec 23, 2007 1:35 pm
Location: pomorie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Главоболие,замайване,парене,мравучкане,тръпнене и сърцебиене

Postby ani4ka11 » Sun Dec 23, 2007 3:16 pm

Искам да попитам. Аз съм с глвоболие, замайване, парене, мравучкане, тръпнене, сърцебиене и прескачане на сърцето, шум в ушите. Правен ми е скенер - нормален. Трябва ли да си правя резонанс, след като скенера не открива причина? Оплакванията ми са от 6 год.

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Здравейте

Postby ZdraveiGP » Fri Dec 28, 2007 6:53 pm

Здравейте,
описваните от вас симптоми могат да се свържат с множество заболявания.
Личен лекар - обстоен преглед + АКО прецени, консулти в три напрвления:
Невролог/Ендокринолог/Кардиолог
Ако този проблем персистира толкова дълго, трябва да си направите редица изследвания в тези три направления - скенера е само едното от тях.
Успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

ani4ka11
Posts: 49
Joined: Sun Dec 23, 2007 1:35 pm
Location: pomorie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ani4ka11 » Fri Dec 28, 2007 8:00 pm

Здравейте правила съм иследване при невролог еег.доплер скенер -нормални са ,при кардиолог екг ехография холтер имам малък пролапс на митрална клапа,камерни екстрасистоли по 5,6 в минута и хиперкинетичен синдром пия бетаблокер за това ,при ендокринолог съм ходила имах възел който е опериран и хормоните ми са нормални с 2 думи не намират причина за моето състояние и ме пращат на психиатър той от своя страна незнае откъде е това парене и му е чудно ,какво щте кажете вие ??????????

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

З

Postby ZdraveiGP » Sat Dec 29, 2007 2:38 am

Госпожо,
Вие сте направили всички изследвания и консулти, които имах предвид - ако всичко е направено както трябва, сте елиминирали най-честите причини, водещи до симптоми като вашите. Паренето и мравучкането само не разбрах къде и по какъв начин точно го усещате?
Ако сте СИГУРНА, че хормонално всичко е ок, а образната диагностика +доплер+ЕЕГ не подсказват нищо, може би водещ ще се окаже кардиологичният проблем, който сам по себе си може да предизвика такива оплаквания - камерните екстрасистоли са доста чести и може би хемодинамично значими/т.е. влияят на обема кръв изтласкван от сърцето, а от там и на кръвооросяването на органите, вкл.мозъка/ Обмислете с кардиолога евентуална смяна на антиаритмика/бетаблокера във вашия случай/
И все пак - надявам се редовно да проверявате хормоните си и да сте на адекватно дозирана терапия. Все ми се струва, че това е било началото на проблемите ви - надявам се, че колегата ендокринолог си върши добре работата и не е пропуснал да ви проследи и кр.захар.
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

ani4ka11
Posts: 49
Joined: Sun Dec 23, 2007 1:35 pm
Location: pomorie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ani4ka11 » Sat Dec 29, 2007 9:34 am

Здравейте много се радвам че така бързо ми отговорихте защото няма с кой да споделя а личния лекар само ме гледа като ненормална и ме праща на психиатър ,Днес пак си направих еег-показа леки иритативни прояви без огнищност и параксизми, а доплера показа функционални спазми,направо на доплера се хващат прескачанията ми ,и невролога смята че е нещо хормонално но като хормоните са наред какво да направя аз съм оперирана от възел преди няколко години в софия ,но и тогава бяха нормални хормоните,а паренето как го усещам по тялото ами затопля се кожата аз бях така 2 години без да спре а сега по рядко ми става и по езика съшо.А тръпненето ами то е по точно като си крастосъш крака е такак го усещам .Дали ако направя доплер на съдове на краката може нещо да покаже незнам.

ani4ka11
Posts: 49
Joined: Sun Dec 23, 2007 1:35 pm
Location: pomorie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ani4ka11 » Sat Dec 29, 2007 9:56 am

Забравих да ви пиша че ми е правено и велотест -много интересно като се натоваря когато имам сърцебиене прескачанията ги няма незнам защо е така нямам екстрасистоли,ходих и в 3 градска при кардиолог и има един начин с аблация но незнам дали могат да се премахнет прескачанията т.е лекаря каза 4е ако са от сърцето може то те не са сигорни откъде идватдали от нервната система от сърцето или от щтитовидната жлеза.Въпроса е че аз немога да излезна много да се разхождам прилошава ми и ми се вие свят все едно не достига кръв до главата и тялото а и е ми едно отмаляло и имам мускулна слабост,а като ми се случи това преди 6 години и о4ите ми гледах двойно около 1 седмица тогава и Т3 беше съвсем малко повишено но малко и ендокриноложката каза 4е не е нищо еми това е .Напуснах работа просто нестава да работя замаена сега се чудя ве4е каде да отидя при кой лекар в коя болница ???????

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

З

Postby ZdraveiGP » Sat Dec 29, 2007 2:05 pm

Здравейте отново,
За съжаление Госпожо едва ли мога да предложа нещо по-различно от колегите, а и сама разбирате, че форумите са по-скоро за ориентация по отношение на даден проблем. Вашият проблем явно е заплетен казус. Разбирам тревогите ви, със сигурност състоянието ви не е приятно. Кураж!
Силно бих ви препоръчал все пак да посетите психиатър - не защото сте "луда". Понякога съществуват проблеми, неосъзнати, с които човек подсъзнателно "активира" определени системи - невровегетативна, сърдечно-съдова и т.н., които не функционират както трябва, въпреки че привидно всичко е в норма. Естествено, първо трябва да се изключи органична увреда - нещо, което при вас явно е направено.
Състоянието, което описвате много напомня на т.нар. "невровегетативна дистония". Тя е съвкупност от симптоми, подобни на вашите, за които не се намира функционална причина. Активирана е определена част от нервната система, която отговяря за неволевата работа и координация на множество системи - т.е. това не е нещо, което можете да контролирате волево/както не можете да определяте ритмичността на сърдечните контракции напр./
Възможна е проявата на т.нар."соматизация на психологичен проблем" - т.е. възникване на здравословен проблем, породен от психологичен такъв.
Ако ви се струва, че сте изчерпали възможностите на традиционната медицина - опитайте хомеопатично лечение, акупунктура, природолечение - това са също варианти, които са показали своята ефективност и е глупаво да се отхвърлят.
Наистина ви желая много кураж и късмет - опитайте се да преодолеете дискомфорта и да се върнете към обичайните занимания - търсете подкрепата на близките и съм сигурен, че нещата ще се нормализират.
Успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

ani4ka11
Posts: 49
Joined: Sun Dec 23, 2007 1:35 pm
Location: pomorie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ani4ka11 » Sat Dec 29, 2007 9:20 pm

Здравейте наистина и на мен така ми казват тази диагноза вегетативна дистония, но съм пила и успокоителни които само ме приспиват и деаксит ,та нетрябваше ли да мине с тях ако е от нервнаа ситема ????

ani4ka11
Posts: 49
Joined: Sun Dec 23, 2007 1:35 pm
Location: pomorie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

здравеите

Postby ani4ka11 » Sun Jan 13, 2008 10:07 am


ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Postby ZdraveiGP » Sun Jan 13, 2008 1:13 pm

www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

ani4ka11
Posts: 49
Joined: Sun Dec 23, 2007 1:35 pm
Location: pomorie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

blagodarq

Postby ani4ka11 » Sun Jan 13, 2008 4:13 pm


ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Postby ZdraveiGP » Sun Jan 13, 2008 11:06 pm

www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

ani4ka11
Posts: 49
Joined: Sun Dec 23, 2007 1:35 pm
Location: pomorie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

здравейте

Postby ani4ka11 » Sun Feb 03, 2008 1:20 pm

Вчера се върнах от софия в свети наум наистина бяха много любезни вси4ки направиха ми сумати изледвания даже и щтитовидната жледа също ами вси4ко е наред доплер,скенер еег штитовидни хормони ,кръв ,ехография на вътрешните органи .Как така наред а аз не изписаха ми депресант и ривотрил незнам дали щте помогне.диагноза вестибуларен синдром.Ортостатичен интолеранс.Тревожно хиподепресивен синдром.Епизиодично тензиционно главоболие.Отоневрологично изследване-вестибулопатия -субкомпенсира,функционални наслойки.Ислеване на автономната нервна система-изразена автономна дисрегулация от симпатикотонен тип.Изразен ортостатичен интолеранс.Ta какво мислите за това психиатър да ме лекува като 4е ли съм луда мен не спита да ме боли глава а те.Чудя се дали да не направя резонанс но от там казаха 4е нямало смисъл?Щте чакам да ми отговорите с нетърпение за вашето мнение.Благодаря

tsufi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: здравейте!аз съм на 32г. и имам същите оплаквания от 5-6

Postby tsufi » Wed Apr 23, 2008 7:28 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Fri May 16, 2008 4:57 pm

Аничка, според мен имате тревожно разтройство и Ви е показана терапия със серотонинови антидепресанти. Какво Ви изписаха на 4-ти километър?


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 203 guests