Хронично обструктивно белодробно заболяване (ХОББ)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
didi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Хронично обструктивно белодробно заболяване (ХОББ)

Postby didi » Fri Jan 04, 2008 4:41 pm

Здравейте! Близък мой човек страда от хронично обструктивно белодробно заболяване (ХОББ), лекарите казват, че е в последен стадий. Според тях като лечение може единствено да го стабилизират от време на време в болницата, но не и да се излекува. Четох на няколко места в интернет, че всъщност ХОББ може да се излекува чрез хирургическа намеса. Чух също и за някои "бабини" рецепти, като пиене на смрадлика, упражнения за дишане и т.н. Моля някой от вас ако има информация по въпроса да сподели - ще ми е от полза да ми препоръчате клиники, лечение с билки, да споделите, ако имате близки с подобно заболяване. Благодаря предварително!

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

z.

Postby ZdraveiGP » Sat Jan 05, 2008 1:39 pm

Здравейте,
За съжаление, при напреднал стадий на ХОББ възможностите са само за облекчаване симптомите на дихателната недостатъчност/ т.е. човек не може да се излекува от това състояние/ Хирургичното лечение все още не е доказало своята ефективност, спрямо рисковете от самата операция - има описани различни техники, но само до около 40% от пациентите отговарят на критериите за такава операция/освен тежестта на състоянието, да нямат съпътстващите го заболявания и т.н./ В България не съм чувал да има клинична пътека хирургично лечение на ХОББ - все пак поразпитайте из белодробните клиники в София, Пловдив, Варна.... не знам откъде сте, може да има някакво решение.
Медикаменти, кислород, недопускане на дих. инфекции/имунизации и профилактика/, борба със съпътстващите сърдечни проблеми - с две думи това е. Кислородотерапията е голямо облекчение, но е доста скъпа за домашни условия - все пак може да погледнете За повече информация за ХОББ Вижте и линка за дискусии във форума по този въпрос. На английски ХОББ е COPD - можете да се информирате и в чуждоезични сайтове.
Успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests