Тревожно ли е HBsAg положителен...?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Edelvais
Posts: 3
Joined: Thu Oct 08, 2009 11:47 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Тревожно ли е HBsAg положителен...?

Postby Edelvais » Thu Oct 08, 2009 12:14 pm

Съвсем случайно реших да си направя изследвания.
Изследванията ми са в референтните стойности, но има две неща, които ме притесняват. Моля някой компетентен да ми каже трябва ли да си повторя изследванията и да се обърна ли към лекар?

Ето ги и тях. На 25 години съм.Жена.

Забележката ми е СЕДИМЕНТ: МАСОВО ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ , КРИСТАЛИ ПИКОЧНА КИСЕЛИНА .

Общ белтък (Total protein) 72.89 реф.g/l 60 - 85
Албумин (Albumin) 40.48 реф. g/l 35 - 51
Билирубин - общ ( Total Bilirubin ) 5.00 реф. µmol/l до 21
Билирубин - директен ( Direct Bilirubin ) 1.79 реф. µmol/l до 8.5
АсАТ (GOT; ASAT ) 29.63 реф.U/l М до 37 Ж до 31
АлАТ (GPT; ALAT ) 32.09 реф. U/l М до42 Ж до 32
Гама - GT (GGT) 13.05 реф. U/l М до 60 Ж до 39
Алкална фосфатаза ( Alkaline Phosphatase ) 63.23 реф. U/l 50 - 170
LDH 285.23 реф. U/l 225 - 450
HBDH (LDH1+LDH2) 153.80 реф. U/l 72 - 182
Протромбинов индекс ( PT) 131% активност от калиб. крива реф.70 - 130
Фибриноген ( Fibrinogen ) 4.15 реф. g/l 2.0-4.0

anti-HAV IgM Отрицателен
HBsAg Положителен Това какво означава? Болна ли съм от хепатит?
anti-HCV Отрицателен


Syphilis - ELISA Отрицателен
Siphilis - TPHA *Титър Това е другото нещо, което незнам какво означава?

Моля някой да ми каже има ли нещо тревожно в тези резултати и ако да към какъв специалист да се обърна?

юлиа
Posts: 33
Joined: Mon Mar 23, 2009 6:54 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby юлиа » Thu Oct 08, 2009 3:20 pm

Вие сте носител на хепатит Б,но дали активен или пасивен може да се разбере след още иследвания към който трябва да ви насочи добър гастроентеролог.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Fri Oct 09, 2009 10:57 am

Когато задавате въпрос за здравословен проблем, моля, споделете Вашите възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.

Освен това, тук се отговаря на конкретни проблеми. Тълкуване на резултати няма да получите? Какъв е бил случайният повод за изследването? Напишете подробно и може и да получите отговор.

Edelvais
Posts: 3
Joined: Thu Oct 08, 2009 11:47 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Edelvais » Fri Oct 09, 2009 11:46 pm

Благодаря на Юлия за отговора!

Promoff, изследванията си ги пуснах профилактично. Не приемам никакви лекарства, нямам други заболявания, ръстът и теглото ми са в нормите. Отидох и при специалист, който твърди, че за да ми се даде диагноза са нужни и още изследвания, но потвърди това което пише Юлия - хроничен хепатит Б. Дори ми каза за влизане в болница и кандидатсване за лечение. От тогава немога да съм спокойна за секунда! Междувременно потърсих още няколко мнения от лекари, които твърдят че да имам HBsAg положителен едва ли не, не нищо сериозно. Че не съм болна, а просто носител на вируса, но той не е активен и аз не трябва да се тревожа. Оказа се също, че майка ми също е ностител и аз съм родена с него. Тоест тя си живее с него от 25 години. Разбрала е когато ме е раждала. Не мога да повярвам, че лекарите тогава не са обърнали внимание на това. Истината е, че ако аз не си бях направила изследвания просто ей така за спокойстие нямаше и да знам сега. Но от както знам нямам и минута в която да не мисля за това.Много съм притеснена и объркана. Моля, ако някой разбира се какво става въпрос да ми отговори.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Oct 11, 2009 2:55 am

ptomoff, вече си мисля да не отговарям по принцип, като не се даде отговор на зададените въпроси.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Edelvais
Posts: 3
Joined: Thu Oct 08, 2009 11:47 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Edelvais » Sun Oct 11, 2009 3:21 pm


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sun Oct 11, 2009 8:05 pm

Edelvais, май не разбираш? Отговори тук получават хора, които питат за конкретен проблем. При тяб проблем няма. Отишла си на лекар и си пуснала изследвания. Нямаш оплаквания, тогава какво искаш да разбереш? Обща информация в интернет - колккото искаш.

БТВ, всеки десети от населинието на земята е носител на хепатит.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Nov 08, 2009 3:54 am

Здравейте,

HBsAg положителен, сам по себе си означава "настояща инфекция с хепатит Б".

Само по тази стойност обаче не може да се постави 100% сигурна диагноза. Има пет комбинации на положителна такава стойност, всяка от които означава нещо различно в зависимост от това, дали друга е негативна или полижителна.

Останалите изследвания са: anti-HBc anti-HBs HBs-Antigen anti-HBe HBe-Antigen HBV-DNA.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests