Тестостерон и еректилни проблеми

Форум за запитвания от областта на фитнеса

Moderators: Bulgaricus, fotografa

hack3ra
Posts: 9
Joined: Mon Oct 26, 2009 10:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Тестостерон и еректилни проблеми

Postby hack3ra » Mon Oct 26, 2009 10:05 pm

Здравейте! Нов съм тук и въпросат ми не знам дали е задаван,но е доста важно за мен да ми отговорите! Значи на 18години сам,занимавам се с спорт и ми се налага да взема Анаболни Стероиди.В момента съм на 100мг Тестостерон Пропионат през ден в продължение на 4 седмици.Има ли някаква опастност от еректилни проблеми за в бъдеще най-вече, и други неща ?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Oct 27, 2009 12:43 am

Когато задавате въпрос за здравословен проблем, моля, споделете Вашите възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

hack3ra
Posts: 9
Joined: Mon Oct 26, 2009 10:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby hack3ra » Tue Oct 27, 2009 10:16 am

18години,180висок,65кг. заболяваня нямам.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Oct 27, 2009 11:42 pm

Здравейте,

да, има и проблемите, които се появят, ако се появят остават за винаги, а не изчезват със спирането на приема.

Виждам и проблем в това, че със сигурност не си ги купувате от лицензиран производител, а ако чистотата им е под 99.5% се нанасят и допълнителни щети на черния дроб, ако изключим и боклуците, с които повечето се пакетират по турските и китайски мазета.

Ако искате да вземате, няма кой да Ви спре и въпреки, че Ви съветвам да не го правите, Вие най-вероятно ще си продължите, така че поне го правете с произведен в западната част на ЕС препарат в допустими количества и си следете чернодробните параметри, подобно на съветите в темата за лечение на акне.

Поздрави и умната (, защото русата ще Ви хареса и без 30 кг анаболни псевдомускули), :)
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

hack3ra
Posts: 9
Joined: Mon Oct 26, 2009 10:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby hack3ra » Wed Oct 28, 2009 9:30 am


hack3ra
Posts: 9
Joined: Mon Oct 26, 2009 10:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby hack3ra » Wed Nov 11, 2009 11:54 am

Интересно ми е само ако можеш да ми кажеш..проблемите с ерекцята как точно стават.. спира ендогенното производство на тестостерон и от там ли идват проблемите с ерекцята .. ?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Nov 23, 2009 12:18 pm

Не, тестостеронът няма нещо общо в случая. Ерекцията е чисто механичен процес, в който затваряне на камери и поддържане на налягане е главният фактор. С този прием способността за задържане на налягане намаля или защото съдовете не могат да се разширяват толкова лесно, като преди или защото не могат да държат налягането толкова дълго.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

hack3ra
Posts: 9
Joined: Mon Oct 26, 2009 10:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby hack3ra » Tue Nov 24, 2009 11:59 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Dec 07, 2009 12:14 pm

Не. Смущения в ерекцията са само едно от многото възможни усложнения. Понеже точно това смущение е най-често, то се набива на очи. Изкуствените хормонни добавки се преработват от черния дроб. Бъбрецитя имат роля при отделянето им от тялото, а стомахът е първата преграда пред усвояването на добавките, които се приемат обикновенно със стероидите. Всички заболявания на тези органи са възможни, като бъбречните и чернодробните остават за цял живот, а не знам на някой засегнат да му се е върнала нормалната ерекция след спиране на приема. Все пак трябва да кажем, че става дума за редки усложнения, но понеже добавките се вземат без контрол и нелегално няма и гаранция, че това няма да Ви засегне и Вас.

Моят съвет е да не приемате такива хормони. Те не са човешки и не са "специални" за Вашето тяло. Покрай тях има редица помощни вредни съставки, които също по принуда се приемат.

Промяната в обмяната на веществата, която те предизвикват не е само натрупване на белтък и вода в съотношение 1 : 5 в мускулите, но и като цяло се променя биохимията на усвояването на всички вещества. Освен това такова натрупване на мускулна маса не е естествено и то не възниква в следствие на необходимост, поради натоварване, а в следствие на допълнителен изкуствен прием на хормони, отделящи се при натоварване. Можем да го сравним с пушенето - пулсът при пушене се покачва, но това не тренира сърцето.

Вие сте си решили в крайна сметка, но ако Ви се наложи да се отказвате, първо ще е вече много късно и второ българският здравно осигурен пациант ще трябва да плаща за лечението на последиците от нелегалния прием на хормони.

Това е моето мнение. А отговарям бавно, защото пиша от работното си място и това може да става само, когато няма работа...

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

hack3ra
Posts: 9
Joined: Mon Oct 26, 2009 10:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby hack3ra » Mon Dec 28, 2009 5:16 pm

Добре този проблем с ерекцията веднага ли става след приема.. по точно ,ако след като спра да взимам всичко ми е наред значи да не се притеснявам? И има ли варянт да се избегнат усложнения с ерекцията .. примерно с по малки дози?

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Mon Dec 28, 2009 9:18 pm

hack3ra - аз не съм доктор, нека Булгарикус даде компетентното мнение, но по едно време и аз се бях навил да взимам такива хормони, но чичо ми, който се занимава именно с последиците от тези медикаменти ме разубеди, та темата ми е някакси "присърце" затова пиша, пък и знам как стои въпроса с добавките в БГ. Тестостерона, който приемаш както сам знаеш спира ендогенното производство на тестостерон и преставаш да произвеждаш сперма. Самата ерекция както каза Булгарикус е въпрос на налягане, т.е. - няма да ти стане "по-малък" както е общественото мнение, но това че огранизмът ти не произвежда тестостерон ще намали нагона ти, което може да доведе до "непълна" ерекция, а същевременно може да те направи агресивен, да промени гласа ти дори, може да ти докара и акне. Не знам дали си чувал за културиста Светлин Петров от Варна - лично го познавам, беше ми показвал схеми на препаратите си кое как го взима, но имай предвид че всяка седмица беше на изседвания!!! И на него тази схема не му я е правил кварталния "инструктор", шампиона на махалата, а ДОКТОР! И човека разполага с доста добри доходи и препаратите му бяха директно от Америка, а не от сайтове и т.н. Освен това взимаше и някакви блокери мисля че се казваха. Мисълта ми е че то не е само да си вкараш иглата, а има още един куп други работи. За дозата - предполага се че при по-малка доза ще имаш по-малко странични ефекти (казвам че се предполага, защото всеки организъм реагира различно), но имай предвид че тогава и постиженията ще са ти по-малки. Така че тук вече трябва да направиш избор...

Пак казвам, аз не съм доктор, не искам да те разубеждавам или да те насърчавам, просто ако си решил да правиш нещо да го направиш като хората, а да не се подведеш по разни приказки на "инструктори" и т.н. и после да те е срам да се съблечеш на плажа, защото си ароматизирал, а да потърсиш специалист, който да го направи за ТВОЕТО тяло! Според мен ако искаш напълно компетентно мнение от Булгарикус, напиши какво кога как и по колко взимаш и друго какво приемаш като добавки, за да ти отговорят компетентно, защото инак за страничните ефекти има много да се пише, но трябва да се види за твоя организъм как ще действа, защото може да се повлияе, може и да не се...

Весели празници :)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Dec 29, 2009 1:24 am

Съгласен съм с по-горната публикация.

Не, не идват веднага, а след системна или преувеличена употреба.

Писал съм за креатин и протеини и това е за мен оптималната препоръка за аматьори.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

hack3ra
Posts: 9
Joined: Mon Oct 26, 2009 10:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby hack3ra » Fri Jan 01, 2010 6:04 pm

Добре сично ясно до сега.. само последен въпрос имам.. за дозите ми е ясно горе долу кое е прекалено и кое не.. но цикъла с стероиди над колко седмици може да се каже като прекалено много.. ? примерно ако ги взимам 6 седмици е добра граница нали?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Jan 03, 2010 3:27 am

Зависи от хормоните.

Ако една "килерна" доза приемете, може и тя да Ви умори, а ако лекар Ви ги поставя, може и месеци нищо да не Ви стане.

Зависи от качеството и от количеството на веществото, което ще приемате.

Моят съвет да не приемате нищо нелегално си остава и няма как тук да Ви обяснявам как да си вредите по възможно "най-безвреден" начин. На мен ми е забранено да давам такива съвети.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

hack3ra
Posts: 9
Joined: Mon Oct 26, 2009 10:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby hack3ra » Mon Jan 18, 2010 11:45 am

4 седмици по 1 Омнадрен.. голямо количество ли е?


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Раздел фитнес: хранене, рискове и превенция”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests