инвалидни права във Франция

Ние питаме, НЗОК отговаря
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
veshin
Posts: 1
Joined: Fri Aug 20, 2010 10:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

инвалидни права във Франция

Postby veshin » Fri Aug 20, 2010 11:29 pm

Аз съм на 56 г. и имам 31 г. трудов и осигурителен стаж. По време на гостуване през месец юли 2009г. при дъщеря ми, която работи по трудов договор с 10 годишна работна виза във Франция, получих сърдечна атака и се наложи да бъда приета по спешност и лекувана във френска болница. Впоследствие се прибрах в България и продължих лечението в няколко болници, като накрая след 10 месеца непрекъснат отпуск по болест с решение на ТЕЛК от 06.04.2010 г. получих 80% инвалидност за кардиомиопатия за 3 години , пенсия за инвалидност за общо заболяване и социална пенсия за инвалидност.

Предвид здравословното ми състояние се налага да се преместя за дълговременен престой при дъщеря ми във Франция и във връзка с това подадохме в съответните френски служби необходимите документи за да получа carte de séjour и социална осигуровка, както и за регистриране във френската здравноосигурителна институция чрез т.нар. преносим документ S1 (бившият формуляр Е 121), както и адрес на постоянно пребиваване във Франция,пенсионното ми решение и решението на ТЕЛК.

Същевременно предвид предстоящите процедури, моля, ако е възможно да ме информирате:

Какви права във Франция имам при моето положение по отношение на обезщетения за инвалидност , пенсии, социални помощи , лечение, наем на жилище, транспорт и др.

Какви стъпки е необходимо още да предприема и къде?

Всяка информация, която е свързана с горните проблеми, както и насоки към кои институции да се обърна, би била изключително полезна, за което предварително благодаря.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: инвалидни права във Франция

Postby ptomoff » Sat Aug 21, 2010 4:58 pm

Тази информация може да Ви предостави приемащата страна т.е. трябва да помолите дъщеря си да пита тамошното НОИ.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Национална здравноосигурителна каса”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests