задължителен годишен профилактичен преглед

Ние питаме, НЗОК отговаря
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ади
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

задължителен годишен профилактичен преглед

Postby ади » Mon Dec 10, 2007 9:36 pm

Искам да ви попитам задължителния годишен профилактичен преглед,на който ако не отидеш може да те глобят плаща ли се потребителска такса?Защото моето GP си иска парите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Искам му и направление в този ден на прегледа а тя ми казва,че не може да ми даде да дойда утре та пак да ми вземе парите :twisted: .Моля отговорете ми.Ако съм права ще я махам.

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

ЕЙ!!!!

Postby ZdraveiGP » Tue Dec 11, 2007 11:49 am

ЕЙ!!!!!!!!!!!
1.Потребителска такса се заплаща при ВСЯКО посещение при общопрактикуващият лекар!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2.В кабинета на лекар се влиза с уважение и думите: Докторе, имам проблем - какво можем да направим? А не искам това или онова.....
3.Ако вече в домашни условия сте завършили медицина, посъветвали сте се с комшии и прочие и сте си поставили диагноза, къде трябва да отидете на консулт, какви изследвания трабва да ви се назначат и т.н. - вие не се нуждаете от лекар - отивайте направо в аптеката и си купувайте терапията - там и без друго ще ви направят и безплатна консултация
4. Съвет: По-добре го МАХАЙТЕ това ДжиПи - че колегата да миряса от такива като вас!!!!
П.С. Учтива форма не е използвана умишлено :twisted: :twisted:
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

нана
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby нана » Sun Dec 23, 2007 4:41 pm

Казваш махай това GP, та колегата да се отърве от вас.Искам да ви кажа,че е хубаво да се подържате,но да не забравяте,че все пак сте дали ХИПОКРАТОВА КЛЕТВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8)
А този преглед се поема от здравната касата и не трябва да се плаща потребителска такса на GP.

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Ха

Postby ZdraveiGP » Fri Dec 28, 2007 6:10 pm

Нана,
Ти какво работиш? Това, което го работиш - за без пари ли го работиш?
В кое време живееш? В работата си, правиш ли нещо за обществото, ей тъй, от добронамереност и хуманност, както го правят всеки ден множеството лекари? Коя си ти? Ще ти кажа:
Поредния лицемер, който дори не е чел Хипократовата клетва, но раздава чрез нея псевдоморал, за да оправдае това, че не му се дават пари за здраве.
Това, че си плащаш здравните осигуровки, НЕ ТЕ ОСВОБОЖДАВА ОТ ПОТРЕБИТЕЛСКА ТАСКА !:evil:
Тя е най-малкото, с което можеш да стимулираш ЛЕКАРЯ и изразиш уважението си към ТРУДА МУ!
Хипократовата клетва не е нормативен документ, че да ми се позоваваш на него - това е вътрешен ангажимент, който всеки си носи със себе си, ЗАПОМНИ ГО! Има правила за добра медицинска практика - който не ги спазва, си носи юридическата отговорност.
Но да оправдаваш желанието си лекарите да работят без пари, с един документ, който НЕ НОСИ ИЗОБЩО такова послание означава само едно - и ти все още не си осъзнала, че докато лекарят ти е мизерник - мизерно ще е и отношението му към тебе! За такива като тебе искам с две ръце да ги освободят от задължението да плащат здр.осигуровки! Тогава ще видиш, как ще теглиш кредити, като трябва да си плащаш по пазарни цени за медицински услуги - като в Токуда, към всяка болница, банков офис!
Потърси Хипократовата клетва, запознай се по-подробно с нея и се замисли.
Дано осъзнаеш, колко малко всъщност плащаш за ЗАДРАВЕТО си!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sat Dec 29, 2007 12:09 am

Ето я .

Бих искал да добавя, че е смешно, че банката прибира по 2,50 комисионна за всеки превод на здравните осигуровки, и никой нищо не казва, а пациентите правят проблем 1,80 лева потребителска такса.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Национална здравноосигурителна каса”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 141 guests